Makaleler

Milli birliğe davet!

29.01.2017 19:27
| | |
4529

 

Emperyalizm dediğimiz yedi düvel üzerimize çullanmış, bir tarafta Güney ve Doğu Anadolu bölgelerimizden vatan bütünlüğümüze karşı silahlı saldırılarda bulunmakta, bir tarafta Güney sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden silahlı koridor oluşturmakta ve diğer bir tarafta evleri feryada boğan, ocakları söndüren şehirlerimizin bağrında bombalı saldırılar gerçekleştirmekte, bu şekilde haçlı zihniyeti güdülerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni çökertme ve Türk Milleti’ni psikolojik olarak sindirme amacı güdülmektedir.

Eski CIA İstasyon Şefi (Henry Barkey) adındaki Amerikalı, (01 Kasım 2015 seçimlerinde HDP’nin baraj altında kalarak meclise girememesi ve PKK ile barış sürecine girilmemesi takdirinde (Büyük şehirlerin havaya uçurulacağı)’na dair Türkiye’ye yönelik tehdidi unutulmadı.

Tüm tehditlere, Vatanımızın bütünlüğüne karşı yapılan hayâsızca saldırılara karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Polislerimiz, Korucularımız, vatan topraklarımıza karşı yapılan saldırılara karşı Mehmetçik ruhu ile kahramanca savaşmakta ve bu uğurda şehitler vermekteyiz.          

Zor şartlar karşısında Türk Milleti birleşmesini bilen millettir

Tarih göstermiştir ki Türk Milleti her zaman için zor şartlar karşısında birleşmesini bilmiştir. İstiklal Savaşımız ve 15 Temmuz Saldırısı karşısındaki tek vücut halindeki birleşme bunun en açık örneğidir. Vatanın ve Milletin söz konusu olduğu şartlarda parti ayırımının, mezheplerin ve etnik farklılıkların yeri yoktur. İşin şaka götürür tarafı kalmamıştır. Üzerimize çullanmaya kalkan yedi düvele karşı kendi içimizdeki her türlü farklılıkları bir tarafa bırakarak milli birlik anlayışı etrafında kenetlenmenin zamanıdır.

Savaş esnasında Milli Birliği olumsuz etkileyici icraatlar ertelenmelidir

Son zamanlarda gündeme getirilen Anayasa değişikliği teklifi ve referandum ile milleti Evet ve Hayır olarak şimdiden ikiye bölmeye başladı. 15 Temmuz günü kenetlenmiş olan meclisimizin bu günkü haline bakın. Fırsatımızı kollayan düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürüyoruz. Halimize gülüyorlar.

Düşmanlarımıza bu fırsatın verilmemesi için Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Başbakan’ımızdan ve Sayın Milletvekillerimizden, milleti karşı karşıya getirecek anayasa değişikliğinin ve referandumun milli birlik adına geçici bir süre için ertelenmesine karar verilmesinin gerekliliğini, anlayışlarına sığınarak saygılarımla arz ediyorum. 

Milli Şairimizin nasihati günümüzün en güzel ifadesidir

Girmeden ayrılık bir millete düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez

Toplu vurdukça yürekler…

Anahtar Kelimeler: Emperyalizm, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Henry Barkey

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"