Milli basketciler Beykoz’da yetişecek

  • 0
  • 14664
Milli basketciler Beykoz’da yetişecek
Milli basketciler Beykoz’da yetişecek
Milli basketciler Beykoz’da yetişecek
Milli basketciler Beykoz’da yetişecek

TBF ile Beykoz Belediyesi arasında, Riva’da yapılacak basketbol eğitim ve kamp tesisi ile spor salonunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

TBF ile Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Riva’da yapılacak basketbol eğitim merkezi 12 ayda tamamlanacak ve bünyesinde; Sosyal tesis, basketbol salonları, konferans salonu, fuaye, A takımı ve altyapı oyuncularının konaklama odaları yer alacak.

Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen imza töreninde, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile birlikte; Belediye Başkan yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Akar, Ali Osman Tobay ve Şükrü Tara, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, TBF FIBA ve Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turam ve TBF Sportif Faaliyetler Departmanından Can Duraslan da hazır bulundular.  

Protokol ile basketbolun yayılması ve daha büyük kitlelere ulaşması için yapılan çalışmalara önemli bir halk daha eklenirken, projenin tamamlanmasıyla milli basketbolcular Beykoz’da yetişecek.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’a değer katacak projelere imza atıyoruz”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Beykoz’a güzel, faydalı ve büyük bir yatırımda bulunduğunu belirterek, “Girişimlerimizle gurur duyacağımız bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beykoz’u seçen Federasyon Başkanı Sayın Turgay Demirel’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Tesisin yanı sıra, kadirşinaslık göstererek bir okulumuza da spor salonu kazandıracaklar. Futbol Federasyonu’nun yanı sıra Basketbol Federasyonu’nun çalışmaları sonucu hem futbol hem de basketbolun kalbi Beykoz’da atacak. Beykoz yabancı ülke takımlarının kamp yapacakları bir ilçe olacak.”

Turgay Demirel: “Türk basketbolu yeni tesislere kavuşacak”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise Beykoz’da gençlere hizmet edecek olan 11.800 bin TL’ye malolacak yeni spor salonu projesinin imzalarının atılmış olmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Demirel, Beykoz’un basketbolda, hem okul hem akademi olarak bu merkez ile yeni basketbolcuların yetişmesi anlamında çok yararlı tesislere sahip olacağını ifade ettiği konuşmasında Başkan Çelikbilek’e verdiği destekten dolayı da teşekkürlerini iletti.

Doğayla iç içe, yeşile saygılı, mevcut ağaçların ve mevcut yeşilin korunacağı eğitim ve kamp tesisinde şunlar yer alacak:


Sosyal Tesis: 60 kişi kapasiteli açık ve kapalı restoran, 144 kişi kapasiteli yemekhane, 3 adet seminer salonu, 2 adet toplantı odası

4 adet basketbol salonu

Fitness salonu Squas kortu, tedavi havuzları ve masaj odaları,

Eğitim, toplantı, davet ve sergilerin gerçekleştirileceği mekanlar  

Konferans salonu ve fuaye: 250 kişi kapasiteli konferans salonu ve sergi ve Organizasyonların gerçekleştirileceği peyzaj manzaralı fuaye

A takımı oyuncuları için 24 adet çift kişilik, 8 adet tek kişilik, 4 adet suit oda

Altyapı oyuncuları için 28 adet 2 kişilik oda ve 20 adet 4 kişilik oda

Haber Merkezi

Beykoz Milli Eğitim sporu ödüllendirdi
Önceki Beykoz Milli Eğitim sporu ödüllendirdi
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz