Milletvekili Külünk, Beykoz'da referanduma çalıştı

  • Güncelleme: 05.04.2017 22:07
  • Okunma: 5503 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz'da referandum çalışmaları yaptı.
Milletvekili Külünk, Beykoz'da referanduma çalıştı

2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Beykoz'un hemen her mahallesinde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte çalışmalar yürüten Külünk, Ortaçeşme Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldikten sonra Kavacık Elit Restoran'da eski ANAP'lılarla bir araya geldi.

Neden evet denilmesiyle ilgili soruları yanıtlayan Milletvekili Külünk, Ortaçeşme Spor Kulübü bahçesinde vatandaşlara yaptığı konuşmada, "Artık halkın seçtikleri bu ülkeyi yönetsin istiyoruz" dedi.

"Millet kimi isterse devletin başı o olacak"

Vatandaşların dikkatle dinlediği Külünk, "Türkiye bir daha 1970'li yıllara dönsün istemiyoruz. Biz artık sandıktan kim çıkarsa Türkiye'yi o yönetsin istiyoruz. Milletin seçtiği, devletin başı olsun. Bu ülkede bir tane hancı olsun, onun dışındakiler yolcudur. Millet kimi isterse devletin başı o olacak. Artık devlet dairesinde ben devletim git kime şikayet ediyorsan et diyemeyeceği bir Türkiye'nin evet kararını vereceğiz. Var mı öyle şapkanı koltuğun altına alıp Kaymakam Bey, içeri girdiğinde suratı asık biri sizi karşılıyordu. Buyu amca, kafasını da yerden kaldırmadan. Bir derdim var dediğinde olmaz diyerek vatandaşın boynunu bükük bırakacak insan müsveddeleri artık olmayacak. O bürokrasi artık ortadan kalkacak. Oylayacağımız şeylerden vatandaşımızı en çok alakadar edenlerden bir tanesidir. Bir daha milletin seçtiklerine kimsenin kabadayılık yapamayacağı bir Türkiye için evet deyiniz." şeklinde konuştu.

Ortaçeşme Mahallesi'nde vatandaşların sıkıntılarını da dinleyen Metin Külünk, herkese tek tek cevap verdi, altından kalkamayacağım işe söz veremem ifadelerini kullandı.

"Merhum Özal'ın yarım bıraktığını tamamlamaya geldik"

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külünk'ün Beykoz'daki ikinci durağı Kavacık oldu. Burada Anavatan Partisine gönül veren vatandaşlarla Elit Restoran'da buluşan Külünk, "Özal'a zamanında muhalefet ettim ama vefatında da saatlerce gözyaşı döktüm. Merhum Özal'ın yarım bıraktığını tamamlamaya geldik" dedi.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Metin Külünk, Beykoz'da Anavatan Partisi'nin mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, "Eğer Rahmetli Turgut Beyin, söyledikleri anlaşılsaydı, sahiplenilseydi, sistem değişmeli, Türkiye Musul'u konuşmalı dediğinde Turgut Bey'in etrafında kenetlenilseydi biz bugün ne terörü konuşuyorduk, ne Türkiye'nin bu kadar çok hırpalanmasını konuşuyorduk, ne de bugün sistem tartışması yapıyorduk." dedi.

Külünk, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Kavacık'ta bir restoranda düzenlenen programda, Anavatan Partisi mensuplarına hitap etti.

"Sizin bitiremediğiniz işi biz bitiriyoruz"

Yapılacak anayasa değişikliğinin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından birçok defa gündeme getirildiğini fakat kendisine destek bulamadığını dile getiren Külünk, "Arkadaşlar, sizin bitiremediğiniz işi biz bitiriyoruz. İşin adı budur. Eğer Rahmetli Turgut Beyin, söyledikleri anlaşılsaydı, sahiplenilseydi, sistem değişmeli, Türkiye Musul'u konuşmalı dediğinde Turgut Bey'in etrafında kenetlenilseydi biz bugün ne terörü konuşuyorduk, ne Türkiye'nin bu kadar çok hırpalanmasını konuşuyorduk, ne bugün sistem tartışması yapıyorduk. Rahmetli Turgut Bey'den itibaren biz 30 yıl kaybettik. Dolayısıyla sizin emanetinizi taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mevcut sistemin kriz oluşturduğuna dikkati çeken Milletvekili Külünk, konuşmasında 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın kendisine söylediği bir cümleyi katılımcılarla paylaştı.

"Siyasette boşluk bırakırsan o boşluğu birileri doldurur"

"Turgut Bey neyi görmüş biliyor musunuz? 12 Eylül anayasasının getirdiği sistem krizini görmüş. Herkes meseleyi Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti üzerinden konuşuyor. Bugün AK Parti iktidar değil de bir başka parti iktidar olsaydı, Cumhurbaşkanlığı makamında sevdiğimiz saydığımız büyüğümüz Genel Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmasaydı sistem krizini anlamış olacaktık. Bu yaşadığımız bir sistem krizidir. Rahmetli Turgut Bey, ahirete göç etmeden kendisiyle yaptığımız bir sohbet esnasında bize şöyle söyledi: "Siyasette boşluk bırakırsan o boşluğu birileri doldurur." Kim doldurur? Asker doldurur, yargıtay başsavcısı doldurur, TÜSİAD doldurur. Siyasetçi alanı boş bırakırsa o alanı birileri doldurur."

Mevcut anayasa ile birlikte sistem krizinin hissedilmemesinin nedeni olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı gösteren Külünk, şöyle konuştu:

"Gelin sistemin krizini ortadan kaldıralım"

"Eğer biz bugün sistemin krizini hissetmiyorsak sebebi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Şunu unutmayın Erdoğan sonrası ülkemiz bu sistemle devam ederse, sistem krizlerinin daha ağırını yaşayacağız. Bugün biz sistemdeki krizi hissetmiyorsak bu siyasetteki güç nedeniyledir. Bu referandumun bize sunduğu fırsat var. O da gelin sistemin krizini ortadan kaldıralımdır. Bu sistem bir daha bu söylediğimiz anlamda kriz üretemeyecek noktaya gelsin."

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz