Milletvekili Conkar, Beykoz basınıyla buluştu

  • 0
  • 6145
Milletvekili Conkar, Beykoz basınıyla buluştu
Milletvekili Conkar, Beykoz basınıyla buluştu
Milletvekili Conkar, Beykoz basınıyla buluştu
Milletvekili Conkar, Beykoz basınıyla buluştu

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Conkar, Beykoz basını ile bir araya geldi. Beytaş Teras Kafe'de gerçekleştirilen programa ilçe basını ilgi gösterdi.

Halk oylamasına sayılı günler kala AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 'evet' çalışmaları son hızla devam ediyor.

Birçok Milletvekili, Bakan ve danışmanı Beykozlularla buluşturan AK Parti, parlamentonun bir ismini daha Beykoz'un yerel basınıyla buluşturdu.

"Recep Tayyip Erdoğan Beyin danışmanlığını üstlendim"

2007 Yılında aktif siyasete girdiğini belirten Milletvekili Conkar, 2011 yılında milletvekili olduğunu söyledi. Conkar, "2007 yılından beri aktif siyasete dahil oldum. 2011 yılından beri 1. Bölge milletvekiliyim. Tabi, arka plan olarak da daha çok özel sektör ve ticaret alanında yöneticilik yaptım. Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü mezunuyum. Siyasette milletvekilliği öncesi Başbakan Danışmanlığı görevim var. O dönem de dış ilişkiler ve dış ekonomik ilişkiler ağırlıklı görevler yaptım. Recep Tayyip Erdoğan Beyin Başbakanlığı döneminde, 2011'den sonra parlamentoda Dış İşleri Komisyonu Üyesi, AK Parti'nin Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundum." dedi.

"Bloklar arasında çatışma ciddi boyutlara gidiyor"

Küresel çerçevede dünyanın sürekli bir değişim içerisinde olduğunu ve her alanda gergin bir ortam bulunduğuna dikkati çeken Ahmet Berat Conkar, "Dünyadaki gelişmeler çok hızlı akıyor. Dünya çok farklı bir gerilim içerisinde şu anda. Ciddi bir bloklar arasında belki çatışma noktasına doğru gidiyor. Biz bunu birçok alanda görüyoruz. Balkanlarda yine bir takım hareketlenmeler var. Türkiye'nin çevresinde ciddi anlamda kriz alanları oluşmuş durumdadır." ifadelerini kullandı.

"Milletin istikrarın arkasındaki duruşu ülkemize imkan veriyor"

Her türlü iç ve dış müdahalelere rağmen Türkiye'de istikrarın devam ettiğini hatırlatarak konuşmasına devam eden Milletvekili Berat Conkar, konuşmasında "İstikrarı devam ettiren, ekonomisini büyüten, savunma sanayinde önemli hamleler yapabilen bir Türkiye görüyoruz. Burada AK Parti'nin tek başına iktidar ile istikrarı sürdürmesinin önemi büyük bir de milletimizin son 14 yıllık AK Parti döneminde elde ettiği kazanımları kaybetmeme acısından bizim siyasi liderliğimizin arkasında sağlam duruşu Türkiye'ye imkan sağlıyor." cümlelerine yer verdi."Bir siyasi parti geldiğinde millet odaklı hizmeti devam ettirsin"

Halk oylamasının amacıyla ilgili 14 yıl boyunca yakalanan istikrarı bir yandan kurumsallaştırmak istedikleri görüşünü savunan Conkar, "Bunlar olurken 14 yıldır yakaladığımız gelişmeyi bir anlamda kurumsallaştırıp sağlama alma çabasıyla bir anayasa değişiklik paketini gündeme getirdik. Buradaki temel hedef, Türkiye'de sağladığımız istikrar sadece AK Parti'ye bağlı kalmasın, sistemsel olarak biz bunu garanti altına alalım. Bir siyasi parti geldiğinde bu hizmet odaklı, millet odaklı siyaseti devam ettirsin. Bu paketle birlikte Türkiye'nin önüne yeni bir çığır açılacağı kanaatindeyiz." şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Conkar, şöyle konuştu:

"İstikrarsızlık, gündemden çıksın istiyoruz"

"Geçmişteki o istikrarsızlık dönemleri, yargı siyaset kavgaları, sermayenin siyaseti devamlı kontrol etme yönündeki müdahaleleri, bunlar Türkiye'nin gündeminden çıksın istiyoruz. Aynı zamanda denetim  göreviyle güçlü bir meclis seçsin istiyoruz. Meclisin farklı bir güçle daha güçlü bir denetim yapabileceği güçle farklı bir denetim kazandırıyoruz. Seçimden sonra ülkemize istikrarlı bir beş yıl kazandıracağız."

"Yasama, yürütme ve yargı tam anlamıyla çalışacak"

"Meclis yasama ve denetime odaklanacak. Yasama, yürütme ve yargının tam anlamıyla çalışacağı bir dönem geliyor. Meclisin içinden çıkan hem siyasetçi hem bakan olmayacak. Hem yürütme de hem yasama da görev yapmayacak. Bakan görevine odaklanacak ve millete hizmet edecek. Millet tarafından denetlenecek yeri geldiğinde hükümet millet tarafından görevden alınacak. Daha önceden maalesef bizim çok fazla aktif olamadığımız yasama süreçlerinde tamamıyla milletvekillerinin yoğunlaşacağını görüyoruz. Bundan sonra bakanlar kurulunun tasarıları mecliste yasalaşamayacak. Tamamen milletvekillerinden gelen teklifler yasama aşamasından geçecek."

Program, gazetecilerin soru ve cevaplarıyla son buldu.

Haber Merkezi

Beykoz bizimdir temiz tutalım
Önceki Beykoz bizimdir temiz tutalım
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz