Mikail Akyıldız da AK Parti'yi tercih etti

  • 1
  • 11051

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız da AK Parti kervanına katılan isimler arasında yer aldı. Akyıldız, belediye başkan aday adayı oldu.

AK Parti'de geçtiğimiz hafta Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla uzatılan Belediye Başkanı Aday Adaylığı süreci 24.00 itibariyle tamamlanıyor. Partinin Beykoz Belediye Başkan Adaylığı için son başvuran isim Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız oldu.

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanlığı görevini yaklaşık iki yıldır sürdüren Mikail Akyıldız, iktidar partisinin Beykoz Belediye Başkan Adayı olabilmek için başvuru dosyasını İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'a teslim etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bayrak değişikliği ile Beykoz İl ve Yöre Dernekler Birliği'nin de Başkanı olan Mikail Akyıldız, sabah saatlerinde dosyasını partinin Kavacık'taki merkezinde İlçe Başkanı Dilmaç'a vererek, "Ülkemiz ve Beykozumuz için hayırlısı olsun. Partimiz en doğru kararı verecektir. İlçe Başkanımızın öncülüğünde Beykoz'da AK Parti bayrağını dalgalandırmak için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Aday Adaylığı başvuru dosyasını teslim alan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Akyıldız'ın AK Parti'yi tercih etmesinden ve adaylığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hedeflerinin birlik ve beraberlik içerisinde AK Parti bayrağını Beykoz'da dalgalandırmaya devam ettirmek olduğunu söyledi.

Dilmaç, Akyıldız'a 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu.

Mikail Akyıldız kimdir?

Aslen Rizeli olan 1964 doğumlu Akyıldız, 1981 yılında Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Ticaret hayatına çocuk yaşta çekirdekten yetişme olarak başlayan Akyıldız, 1992 yılında “M. Akyıldız Yapı Malzemeleri” adı altında Beykoz’da ilk şirketini kurmuştur.

1992 yılında M. Akyıldız Yapı Malzemeleri’nin ve 1997 yılında ise bugünkü "Avrasya İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi”nin kurucu ortağı olmuştur.

Mikail Akyıldız, halen Avrasya inşaatın ve grup içerisindeki şirketlerin Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Haber Merkezi

Konutta Beykoz zirveye oynuyor
Önceki Konutta Beykoz zirveye oynuyor
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (1 Yorum)

emine okutan (5 yıl önce)

hasta oluyorum partiyle alakası olmayıp adaylık başvuru yapanlara! tabi bu arkadaşlar da biliyor başkan olamayacaklarını maksat meclis üyeliğini garantilemek!!!!

Yorum Yaz