Siyaset

MHP Milletvekili Engin Alan Beykoz'daydı

MHP Milletvekili Engin Alan Beykoz'daydı
2014.07.11 00:00
| | |
10510

Video galeri

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, 24 Haziran'da TBMM'de yemin etmesinin ardından ilk kez Beykoz’a geldi. Çeşitli ilçelerde MHP teşkilatlarını gezen Milletvekili Alan, Beykoz'a da uğradı.

Kısa süreli ziyaretinde uzun mesajlar veren Engin Alan, "Bundan sonraki süreçte çok daha uzun süreli, çok daha kapsamlı buluşmalarımız olacak. Partimiz için, davamız için, inandığımız değerler için, bu değerleri daha ileriye götürebilmek için neler yapabileceğimiz konusunda uzun uzun konuşacağız" dedi. MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan ayrıca CHP ile MHP'nin ortak Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek isteyerek, Beykoz'daki teşkilatın eksiksiz olarak İhsanoğlu’na oy vereceklerine yönelik inancının tam olduğunu kaydetti.

‘Tahliye edilen Alan memleketi Beykoz’da’

28 Şubat süreci soruşturmasında tutuklanan ve ardından Balyoz davası sonucu 18 yıl hapse mahkûm olan Engin Alan, önce 14 Haziran 2013'de 28 Şubat ve ardından 19 Haziran 2014'te ise Balyoz davalarından tahliye edildikten sonra geçtiğimiz ay TBMM'ye giderek milletvekili yemini etmişti. MHP'den İstanbul Milletvekili olan emekli Korgeneral Engin Alan, tahliyesinin ardından ilk kez geldiği İstanbul'da MHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. Saat 15.00'te gelmesi gerekirken, diğer teşkilatlarca fazla kalması yönünde ısrar edilmesi ve İstanbul trafiği sebebiyle saat 16.30'da parti binasına ulaşabilen Engin Alan, gecikme nedeniyle partililerden özür diledi. Bir dahaki gelişinde daha uzun süre Beykoz'da kalacağını ifade eden Engin alan, partililere hitaben bir konuşma yaptı.

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, şunları kaydetti:

"Mahpushanede de sizle beraberdim şimdi de sizinle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Allah nasip etti bugün ilk defa doğduğum, büyüdüğüm şehrin ilçelerini dolaşmaya başladım. Bu bir başlangıç! Zamana karşı da yarış veriyoruz. İstedim ki, böyle bir birbirimizi görelim. Bundan sonraki süreçte çok daha uzun süreli, çok daha kapsamlı buluşmalarımız olacak. Partimiz için, davamız için, inandığımız değerler için, bu değerleri daha ileriye götürebilmek için neler yapabileceğimiz konusunda uzun uzun konuşacağız.

Engin Alan: “İstanbul, buram buram Türklük kokuyor…”

Arkadaşlarım, İstanbul çok önemli. İstanbul, diğer yerlerde de söyledim; çağ açıp çağ kapatmış, tarihi bir Türk şehri. Buram buram Türklük kokan... Türkiye'nin incisi, pırlantası! En kıymetli hazinesi! Ben İstanbullu olmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Ömrümün 50 senesi orduya hizmet ettim, şimdi Allah nasip ederse, Milliyetçi Halk Partisi'nde yine ömrümün sonuna kadar sizlere hizmet etmek için buradayım. Tek amacımız var, tek gayemiz var; devletimizin bütünlüğü, milletimizin birliği doğrultusunda elimizden gelen her türlü gayreti göstermek.

Önümüzde zor bir dönem var: Birincisi Cumhurbaşkanlığı seçimi. Burada partimizin duruşu bellidir, tavrı bellidir, adayı bellidir. Bu doğrultuda Beykoz'daki arkadaşlarımın, ülküdaşlarımın partimizin kararı doğrultusunda partimizin adayına oy vereceklerine inanıyorum. Hiç tartışmıyorum bile bunu.

Milletvekili Alan: “Onlar ÇÖZÜM, biz ise İHANET diyoruz!”

İkincisi ise ülkemizi parçalamayı amaçlayan, onlar 'çözüm' diyor da biz 'çözülme' diyoruz, 'ihanet' diyoruz, adına ne derseniz deyin... Tabi tüm bu zor ve sıkıntılı süreçte, sizlerin varlığı, Milliyetçi Hareket Partisi'nin varlığı, bu memleketin birliğinin, dirliğinin, bütünlüğünün çimentosudur, sigortasıdır. Türk milliyetçileri ve onların siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi oldukça, kimsenin bu ülkeden tek bir çivi bile sökmesi mümkün değildir. Öyle kolay değil bu işler. Tabi geçmiş seçimlerde, 30 Mart'ta alınan sonuçlar bizim için hiç de iç açıcı değildir. Şimdi yeni bir süreçteyiz. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatlarımız yeniden yapılandırıldı. Onların azmini ve kararlılığını gördüğümde ve sizlerin benim şahsımda partimize olan ilgi ve alakanızı gördüğümde, gelecek için çok çok umutlandım. Dilerim, bu umutlarımız boşa çıkmaz.

Şunu söyleyeyim: Ben önümüzde ne kadar süre varsa sizlerin emrindeyim, hizmetindeyim. Milletvekili falan hepsi hikâye... Ben milletimin emrindeyim. Bir beklentim falan da yok. Ömrümün yettiği sürece devletime milletime hizmet etmeye kendimi adamış bir adamım. He, hapishanede de hizmet ederim, hiç bir mahsuru yok benim için. Ölün derlerse, onda da hizmet ederim.

 MHP’li Engin Alan: “Beykoz’dan denize atla deseler, atlarım!”

Bu millete gönül vermiş, Milliyetçi Harekete gönül vermiş arkadaşlarımın, hiçbir karşılık beklemeden, aralarına fitne fesat sokmadan, birliğimizi dirliğimizi bozmadan... Altını çiziyorum çünkü bize yapabilecekleri tek şey içimize nifak sokmaktır, fitne sokmaktır, komplo kurmaktır... O nedenle bir olacağız, diri olacağız, çok çalışacağız... Ben karşılıksız emrinizdeyim. Önümüzdeki süreçte ben daha çok geleceğim. Yönetici arkadaşlara da söyledim: Bana 'Gel' diyecekler, geleceğim... 'Dağa çık' diyecekler, çıkacağım... 'Beykoz'dan denize atla' diyecekler, atlayacağım. Siz ne isterseniz onu yapacağım. Karar sizin..."

dostbeykoz

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Milletvekili, Engin Alan, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"