MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi

  • 0
  • 8457
MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi
MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi
MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi
MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi
MHP’li Ulvi Yönter, Beykoz’da dert dinledi

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Beykoz'da tapu kadastro sorunları nedeniyle ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı İzzet Ulvi Yönter, partisinin Beykoz İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantıya katılan vatandaşların tapu kadastro, tapu tahsis ve imar konusundaki taleplerini dinleyen İzzet Yönter, uzun süre not aldı.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve partililerin yanı sıra vatandaşların ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Yönter, Beykoz'un meselesini TBMM'ye aktarmak durumunda olduklarına değinerek başladığı konuşmasında, "Böyle bir görevimiz var fakat bunu takipte edeceğiz. Ben Uzman Çavuşlarla ilgili 3,5 ay savaştım. 87 bin Uzman Çavuşumuzun beylik tabancası yok ve şu anda teröristler her yerde. Uzman Çavuşlarımız şehit oluyor ve bu sorunu herkes biliyor. Gelin görün, çözüm yok. Bu orman arazisi değil, 2B meselesi değil, can meselesidir. Biz nelere para harcamıyoruz değil mi? Biz bunu söyledik" dedi.

"..suçu ve suçluyu nerede arayacağız?"

Vatandaşların yıllardır devletle olan ilişkilerini sürdürdüğünü ve devletin görevinin vatandaşı memnun etmek olduğunu söyleyen Yönter, "Ben şunu düşünüyorum. Vatandaş yıllardır bir alanda oturmuş. Daha önce burası orman vasfında değerlendirildi, sonra çıkarıldı, sonra yine orman oldu. Vatandaşın haberi yok. Bu esnada yol gelmiş, köprü gelmiş, asfalt gelmiş. Siz devletle olan münasebetlerinizi sürdürüyorsunuz. Belediye otobüsü geliyor, adrese fatura geliyor. Hepsini aştık, devletin amacı vatandaşı memnun etmektir. Vatandaş biz 40-50 yıldır burada oturuyoruz, hala bizimle neden uğraşıyorsunuz derken, suçu ve suçluyu nerede arayacağız? Burada en suçsuz olan vatandaştır. Vatandaş hiçbir şekilde bir yerden bir şey gasp etmiyor. Gelmiş, helali hakkı, bu toprakları biz satın almadık, kan döktük. Bu benim gerçekten gücüme gidiyor" diye konuştu.

Yuvanın yurt, yurdunda namus olduğu söylemini kullanan Yönter, Beykoz'un Yenimahalle ve Tokatköy Mahalleleri'ndeki tapu tahsis belgeleri ve tapu kadastro sıkıntılarını ilgili kişilere aktaracağını söyledi.

Yönter şöyle konuştu:

"Size namus sözü veriyorum"

"Olayları sadeleştirelim. Geçmişte birçok şey olmuş olabilir. Esastan bakalım vatandaş burayı yuva yapmış. Yuva, yurt demektir. Yurt demek namus demektir. Biz kime kimin malını satmaya çalışıyoruz? Size namus sözü veriyorum, taleplerinizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde anlatacağım. Bir kere kimin malını kime satıyoruz? Yıllardır siz burayı yurt edinmişsiniz, diyorlar ki sen buradan çık. Nereye çıkacaksın?"

"İstenirse her şey çözülür, benim evimi bana nasıl satarsınız?"

"Ben Anadolu'dan kopmuş gelmişim, burayı yurt bilmişim yuva bilmişim. Ben bu milletin evladıyım, vatanın ferdiyim. Bırakın da 200 metrekare alanda bir göz evim olsun. Biz sizden birisiyim. Hukuki ayrıntı başkadır. İstenirse her şey çözülür. Gerekirse kabul edilebilir bir rayiç bedel uygulanır. Benim evimi bana tekrar nasıl satarsınız? Böyle bir şey olur mu? Bunun devletin ve milletin hak hukukunu koruyacak bir seviyede olması lazımdır. devlet vatandaş uzlaşmasının sağlanması lazımdır."

"İrade alicenaplığını göstermelidir"

"Hain FETÖ darbe teşebbüsünde biz bekamıza sahip çıktık. Allah muhafaza işgal ediliyorduk, değil mi? O zaman kim tapudan bahsedecekti. Zamanında İstanbul bizim için kızıl elmaydı. 15 Temmuz'da elimizden kayıp gidiyordu. Bu vatana hep beraber sahip çıktık. Bu topraklar namus konusudur. Burada devleti yöneten irade ali cenaplığını göstermelidir. Vatandaş işgalci olamaz, bunu reddediyorum."

Haber Merkezi

Beykoz Amatörleri 27-28 Ocak maç programı
Önceki Beykoz Amatörleri 27-28 Ocak maç programı
Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Sonraki Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz