MHP'li Soylu'dan Beykoz'a özel ilgi

  • Güncelleme: 27.10.2015 17:54
  • Okunma: 5919 kez
  • Yorum: 0
İstanbul 1. Bölge'den MHP'nin Milletvekili Adayı olan Leman Süheyla Soylu, ilçede adım atmadık yer bırakmadı.
MHP'li Soylu'dan Beykoz'a özel ilgi

İstanbul 1. Bölge'den MHP'nin Milletvekili Adayı olan Leman Süheyla Soylu, beykoz'da adım atmadık yer bırakmadı.

Beykoz'da genel siyasetin heyecanı devam ederken, siyasi partiler durmaksızın çalışmalarını sürdürüyor. Kimi isimler ise ilçede gerçekleştirdikleri ziyaretler ve bu sırada ayırdıkları uzun zamanlarla dikkat çekiyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Leman Süheyla Soylu, ilçede neredeyse tüm MHP programlarına katıldı ve bunun dışında da hem Akif Taşdemir hem de İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte çeşitli ziyaretler yaptı. MHP, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde İstanbul'dan toplamda 10 Milletvekilini TBMM'ye göndermişti ve bunlardan yalnızca 31. Bölge'dendi. Leman Süheyla Soylu, İstanbul 1. Bölge'de 16. sırada yer alıyor.

‘Beykoz’da MHP, 7 Haziran Seçimleri’nde aldığı yüzde 12,05 oy oranıyla 3. Sırada yer almıştı’

Son Genel Seçimler olan 7 Haziran'da İstanbul genelinde 8 milyon 832 bin oy kullanılmış ve MHP, topladığı 919 bin oyla 4. sırada yer almıştı. Sıralamada ise AK Parti yüzde 40,91 ile birinci, CHP yüzde 29,42 ile ikinci ve HDP ise yüzde 12,43 ile üçüncü olmuştu. İstanbul 1. Bölge'de de sıralama değişmemiş ve yine 4. sırada duran MHP, topladığı 320 bin 10 oyla yüzde 10,57'de kalmış; Beykoz'da ise bu oranı yüzde 12,05'e çıkartmayı başarmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi, Beykoz'da toplamda kullanılan 159 bin 325 oydan 18 bin 154 adetini hanesine yazdırmıştı.

Bu dönem MHP'nin İstanbul 1. Bölge'den 16. sırada Aday olarak gösterdiği Leman Süheyla Soylu, geçmişte Beykoz'da görev yapmış olması dolayısıyla dikkat çekiyor. Beykoz İlçe Emniyeti'nde bir dönem çeşitli kademelerde görev yapmış olan Leman Süheyla Soylu, kariyerinde Emniyet Müdürlüğü görevine kadar da yükselmiş bir isim... Emekliliği sonrası siyasete atılan Leman Süheyla Soylu, MHP'den İstanbul 1. Bölge 16. sıradan aday ilan edildikten sonra ilçede ayağını basmadık yer bırakmadı. Esnaftan muhtarlara, dernek başkanlarına ve işadamlarına kadar çok sayıda kişiyi ziyaret eden Leman Süheyla Soylu'ya bu sırada MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir ya da İlçe Yönetim Kurulu'ndan bir Üye mutlaka eşlik ediyor.

‘Beykoz’un İstanbul 1. Bölge’ye etkisi yalnızca yüzde 5’

Öte yandan Beykoz, İstanbul 1. Bölge'de yer alan toplam 14 ilçe arasında, yaklaşık 250 bin nüfusuyla, bölgede en az etkili ilçeler arasında yer alıyor. İstanbul 1. Bölge'de yer alan toplamda 3 milyon 684 bin oya karşılık Beykoz, seçimlerde kullanılan yaklaşık 160 bin oyuyla, yalnızca bölgedeki toplam oyun yaklaşık yüzde 5’ini oluşturabiliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz