MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!

  • 0
  • 9083
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!
MHP'li Sami Şahin: Değişim şart!

MHP İstanbul İl Yöneticisi Sami Şahin, Çavuşbaşı'ndaki çiftliğinde MHP Genel Başkanlığı'na Aday olan Koray Aydın'ı ağırladı.

MHP İstanbul İl Yöneticisi Sami Şahin, Çavuşbaşı'ndaki çiftliğinde MHP Genel Başkanlığı'na Aday olan Koray Aydın'ı ağırladı.

Son olarak gerçekleştirilen 1 Kasım Genel Seçimleri'nde MHP, ülke genelinde yüzde 11,90'lık oy oranıyla TBMM'ye 40 Milletvekili gönderebilmişti. İstanbul genelinde de yüzde 8,6 oranla yüzde 10'un da altında kalan MHP'de ise seçim sonrası 'değişime yönelik' sesler yüksek sesle dile gelmeye başlamıştı. Değişim sözünü dile getirenler arasında Beykozlu Ülkücüler de vardı ve onlardan birisi olan MHP İstanbul İl Yöneticisi Sami Şahin, muhalefetin en güçlü adaylarından birisi olan Koray AydınBeykoz'daki çiftlik evine davet etti.

Beykoz'da dostu olan kişileri de evine davet ederek, hep birlikte bir yemek yiyen Ülkücüler, görüş alış-verişinde bulundu. Gerçekleştirilen sohbetle ilgili olarak, Dost Beykoz'a özel bir açıklama yapan MHP'li Sami Şahin, "Bir organizasyon yaparak, Koray Bey'i ve dostlarımı Çavuşbaşı'nda ağırladım. Şahsen, MHP'de değişimi savunan ülkücülerden birisiyim. Sayın Koray Aydın'ın da bu konudaki görüşlerine başvurduk ve gayet faydalı bir toplantı yaptık. İnşallah, yüreğimizdekiler artık hayata geçer. Ben, MHP'de gerçekleşecek olası bir değişimin, partililerimize ve ülkemize hayırlı olacağı kanaatini taşıyorum. Ancak parti içerisinde benim gibi düşünmeyen dostlarımın da fikirlerini saygıyla karşılıyorum" dedi.

'MHP içinde değişim isteyenlerin öncülerinden birisi eski bir Bakan: Koray Aydın'

Aslen Trabzonlu olan, KTÜ Makine Mühendisliği'ni bitirdikten sonra sırasıyla 19, 21, 24 ve 25. dönemlerde Trabzon ve Ankara Milletvekilliği yapan Koray Aydın, 21. dönemde ayrıca Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini de üstlenmişti. Daha önce 2012 yılında gerçekleştirilen 10. MHP Olağan Kongresi'nde de Başkan Adayı olarak Devlet Bahçeli'nin karşısına çıkan Koray Aydın, 725 oya karşılık aldığı 441 oyla yarışı kaybetmişti. Son olarak 1 Kasım seçimlerinin ardından özellikle 80 olan Milletvekili sayısının yarı yarıya düşerek 40'a gerilemesi üzerine 'değişim' amacıyla harekete geçen Koray Aydın, kendisi gibi değişim yanlısı olan Meral Akşener ve Sinan Oğan'la 'güç birliği' içine girdi. Basına verdiği demeçlerde, "Öncelikli hedefimiz Olağanüstü Kurultayı toplayabilmek ve seçime gidebilmektir. Bunun için de Tüzük Kurultayı'nı toplayarak, Olağanüstü Kurultay'a izin verecek bir tüzük değişikliği gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ancak tüm bu süreçte partimize zarar vermeden, kırıp-dökmeden hareket etmemiz şart!" diyen Koray Aydın, Oğan ve Akşener ile birlikteliğinin görünümü konusunda da ipuçları vermişti.

'Dostların oluşturduğu fotoğraf karesi, sosyal medyada çok beğenildi'

MHP'nin güçlü Adayları arasında yer alan Koray Aydın'ın Sami Şahin'in çiftliğinde, Süleyman Çalık ve Akif Taşdemir ile 'kare ası' oluşturduğu fotoğraf, büyük beğeni topladı. Daha önce de birçok kez bir araya gelen ve birbirlerini tanıyan dostlar, uzunca bir süre sohbet de etti. Öte yandan, Sami Şahin ile toplantıya katılım gösteren Süleyman Çalık ve Akif Taşdemir'in 'yalnızca dost olarak' toplantıya katıldığı ve kurumsal bir sıfatla toplantıda bulunmadıkları öğrenildi.

MHP İstanbul İl Yöneticisi Sami Şahin, Dost Beykoz'a özel olarak demeç verirken, toplantıda MHP Delegelerinin de bulunduğundan bahsetti. Özellikle Beykoz'un Ülkücü gençlerinin de 'değişimden yana' olduğunu belirten Sami Şahin, parti içinde değişim istemenin zamanının geldiğini kaydetti.

Sami Şahin, şöyle dedi:

Sami Şahin: "Beykoz'un Ülkücü gençleri de değişimden yana..."

"Bakınız, ülkede bir boşluk var, muhalefet boşluğu... Bu boşluğu dolduracak en önemli partilerden birisi olan MHP ise ne yazık ki, 5 ayda Milletvekili sayısını yarı yarıya düşürüyor. Biz MHP'liler olarak, Ülkücüler olarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni Devletimizi yönetmeye ve iktidar olmaya talip iken, muhalefet olarak bile Meclis'e 100 milletvekili gönderememenin sancısını yaşıyoruz.

Ben kişiler üzerinden konuşarak bir polemik ortamı yaratmak istemiyorum. Ancak tüm MHP'lilerin şu dediklerime katılacağından eminim: Biz, bu hareket içerisinde ter döken, can veren partililerimizi hep saygıyla andık ve bundan sonra da hiçbirisine saygısızlık etmeyeceğiz! Ancak 'değişim' konusunda tabandan gelen bir sese kulaklarını tıkayan Yöneticilere de kırgınlığımızı hep hissettireceğiz. Biz ülkücüler, büyüklerine karşı gelmeyen bir kültürle yetiştik. Ancak yanlış giden bir şeyler olduğunda da büyüklerimizden her zaman bir anlayış bekledik. İnşallah bu sürecin sonunda, kimsenin üzülmeyeceği ve kırgınlık yaşamayacağı; vatan ve millet sevgisinin ön plana çıkacağı bir güne çıkacağız. İşte o gün, ülkücülerin yeniden ayağa kalktığı ve içine sinen bir şekilde partisini kucakladığı gün olacaktır."

Haber Merkezi

Kaymakam Baba Beykozluların içini ısıtıyor
Önceki Kaymakam Baba Beykozluların içini ısıtıyor
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz