Siyaset

MHP’li Durmuş Ali Torlak, Beykoz'a geldi

MHP’li Durmuş Ali Torlak, Beykoz'a geldi
2015.02.08 00:00
| | |
6881

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin 1. Bölge İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Torlak, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bir kahvaltı organizasyonu kapsamında Beykoz'a geldi.

Genel siyasete dair düşüncelerini paylaşan Milletvekili Ali Torlak, Diyarbakır'da vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti'nin adliyelerinin değil PKK adliyesinde yargılandığını anlatarak, "Biz devletimizle varız... Büyük Türk Milletiyle varız... Bizim birliğimiz, bizim kültürel anlayışımız bu milleti bu devleti bu bayrağı sevmekten geçiyor" diye konuştu.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir'in Paşa Garden'da evsahipliği yaptığı kahvaltıya MHP İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Torlak, MHP'nin geçen yerel seçimlere İBB Başkan Adayı Rasim Acar, MYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP İstanbul 1. Bölge Başkanı Nevzat Ünlütürk, MHP İl Başkan Yardımcısı Sami Şahin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda muhtar katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Akif Taşdemir, kısa bir konuşma yaparak katılımcılara teşekkür etti. Taşdemir'in ardından kürsüye gelen Durmuş Ali Torlak ise özetle şunları kaydetti:

Milletvekili Torlak: “AK Parti’nin verdiği sözler havada kaldı!”

"Müsaade ederseniz, 2 dönem milletvekilliği yapan bir kardeşiniz olarak Türkiye'nin durumuyla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hepimizin yaşadığını bildiğimden emin olduğum çok zor günler yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde ilk defa gerçekten büyük zorluklar çekiyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinde ilk defa bu denli büyük zorluklar çekmesinin nedeni ise bize göre Adalet ve Kalkınma Partisi'nin samimi olmamasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi 12-13 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Geldiklerinde önemli şeyler söylediler. Özellikle bir şey söylediler ki, herkes onlara biat etti, oy verdi, destek verdi: 'Biz 3 şeyle başlayacağız ve bunları ortadan kaldıracağız: Birincisi yolsuzluk, bir tanesi yoksulluk bir tanesi de yasaklar...'. Şimdi kardeşiniz olarak size soruyorum: Yolsuzluğu bitirebildiler mi? Yoksulluğu bitirebildiler mi? Yasakları kaldırabildiler mi? İşte en başta geldiklerinde, çok değerli insanlarımızın, Türk Milleti'nin oy vermesine vesile olan bu söylem, havada kaldı.

Türkiye, hayatının hiçbir döneminde, kişilerin, kurumların birbirlerine kırılmadığı kadar birbirlerine kırılır hale geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenler, iş buldular, aş buldular, imkânlarını genişlettiler; onun dışında olan biz ve bizim gibiler maalesef iş bulamadık, aş bulamadık; insanımız bir büyük kutuplaşmanın içinde kaldı. Bakın bu ülkede 17-25 Aralık gibi bir gün yaşandı. Türkiye tarihinde hiç yaşanmamış bir yolsuzluk yaşandı ama bunu da kapatmayı başardılar, becerdiler. Kendilerine göre kapattılar, insanlarımız bunun olup olmadığını hepimiz bir şekilde biliyoruz. Eğer bu yok idiyse ki kendileri yok olduğunu iddia ediyor ve darbe girişimi olduğunu söylüyorlar; peki o zaman Sayın Başbakan 4 Bakanını niçin görevden aldı? Aldı ve sonra Yüce Divan'a gönderdi. Orada da işte görüyorsunuz kendi içlerinden 40 tane milletvekili arkadaşımız, 'Evet bunlar yolsuzluk yapmışlardır!' dedi. Buna rağmen Yüce Divan'a çoğunluklarından dolayı gönderilemediler."

Durmuş Ali Torlak: “Diyarbakır’da asayişi PKK sağlıyor…”

Konuşmasına Güneydoğu'da yaşanan sıkıntılardan bahsederek devam eden MHP Milletvekili Durmuş Ali Torlak, şöyle dedi:

"Şu anda Diyarbakır'da asayişi sağlayan Türkiye Cumhuriyeti polisi, askeri değil. PKK asayişi sağlıyor arkadaşlar. Orada adliyeler kurmuşlar kendilerine göre... İnsanları artık Türkiye Cumhuriyeti adliyesinde değil PKK adliyesinde yargılıyorlar ve bundan da sonuç alıyorlar. Söylediklerini de yapıyorlar. En son söyledikleri şey: 'Kameralarınızı bütün dükkânlarınızın önünden kaldıracaksınız, evlerinizin önünden kaldıracaksınız. bu kamera sistemi artık burada olmayacak' denildi ve bunu da kaldırttılar.

Türkiye Cumhuriyeti büyük... Türkiye Cumhuriyeti AKP'den de büyük. Gün gelecek bu AKP gidecek ama orada bizim başımıza bırakılan bir büyük hadise var. Biz karşı karşıya kaldık. Şimdi ne yapacağız? Birilerinin 'Türk bayrağının yanına ben kendi bayrağımı koymak istiyorum' dediği bez parçasını koyduralım mı arkadaşlar? O zaman bizim bir şeyi yapmamız lazım: Biz devletimizle varız... Büyük Türk Milletiyle varız... Bizim birliğimiz, bizim kültürel anlayışımız bu milleti bu devleti bu bayrağı sevmekten geçiyor. Ama oradaki insanlar şunu söylüyor arkadaşlar. Diyorlar ki: 'Burası bizim, İstanbul hepimizin'... Kabul mü edelim arkadaşlar? Adalet ve Kalkınma Partisi güçlü... Her yerde istediği her imkânı oluşturdu. Polisleri aldı; 8-10 bin polis için yer değişikliği yapıldı. Savcıların, hâkimlerin yer değişikliği yapıldı. Bu kadar güçlü bir devlet, PKK'ya cevap verip de Türkiye Cumhuriyeti'nin tek devlet, tek bayrak, tek dil olduğunu hissettirmez mi istese..."

MHP’li Rasim Acar: “Sorunları 1 günde hallederiz!”

MHP'nin bir önceki yerel seçimlerde İBB Başkan Adayı olan Rasim Acar da söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında genel olarak İstanbul'u 21 yıldır yöneten AK Parti'nin sorunlara çözüm bulamadığını vurgulayan Rasim Acar, bu sırada Beykoz'daki mülkiyet sorununa da değinerek, “Biz sorunları biliyoruz ve bize şans vermeniz durumunda bu sorunları uzatmayacak, söz veriyorum ki 1 günde halledeceğiz” dedi. Rasim Acar'ın ardından ise katılımcılar söz alarak düşüncelerini dile getirdi ve Rasim Acar'a soru yöneltti. Bu sırada Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal da söz alarak, mahallesinde yaşanan tapu sorununa dikkat çekti ve sivil toplum kuruluşlarıyla siyasi partilerden bu konuda halkın yanında olmaları konusunda yardım istedi. Muhtar Erdal, “Çok ama çok zor durumdayız” diye konuştu.

Kahvaltı programının sonunda ise Milletvekili Durmuş Ali Torlak, Beykozlu partililer ve sevenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, MHP, Beykoz, Durmuş Ali Torlak, Rasim Acar, Erdem Karakoç, Nevzat Ünlütürk, Akif Taşdemir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"