Siyaset

MHP Kongresi’ni Ali Emanet kazandı…

MHP Kongresi’ni Ali Emanet kazandı…
2014.08.28 00:00
| | |
27668

MHP Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı… Ali Emanet ve Kurtuluş Ünal’ın yarıştığı kongrede oldukça heyecanlı bir çekişme yaşandı.

Sabah saatlerinde çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle öğleden sonraya sarkan kongrede kardeşlik mesajları verilirken, Divan Başkanlığı’nı MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedoğlu, kâtipliklerini ise Afşin Birden ve Ali Külünk yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Meral Akşener’in telgrafları ayakta alkışlandı.  Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, bazı mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı kongrede konuşan Milletvekili Mesut Dedeoğlu, kongrelerin düğünleri olduğunu ve Beykoz’da görmüş olduğu canlılığın 2014 yerel Seçimleri’ne yansımasını istediğini söyledi.

MHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Kurtuluş Ünal ise, “Bugün burada Türk Milliyetçiliğinin Beykoz’da adayını seçeceksiniz… Ben bu büyük sorumluluğa inanıyorum. Hepimiz bir dava partisinin üyeleriyiz. Milli, İslami ve inansı olaylara talibiz. Bizim ideolojimin önünde vatan sevgisi vardır” şeklinde konuşarak, “biz seçilirsek MHP’yi adaletli bir şekilde yöneteceğiz. Beykoz’da herkesi kucaklıyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Ali Emanet ise, MHP’deki siyasi geçmişinden söz ederek, Beykoz’da bir yönetim boşluğu oluştuğunu ve bu süreçte kendisinin göreve getirildiğini ifade etti.

“Beş ayda büyük işler yaptık… Biz bu görevden asla kaçamazdık. Siyaset yapanın özel işi olmaz, kendine ayıracak vakti olmaz. Benim kıstasımda üç madde var. Ehliyet, liyakat ve marifet… Bu üç şart benim için olmazsa olmazdır” şeklinde konuşan Emanet, AK Parti’nin Beykoz’da nüfusu düşürmek için bir projesi olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardına verilen 20 dakikalık ara sonrası oy verme işlemi başladı… Yapılan oylamada, 159 oy alan Ali Emanet MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçilirken, Kutuluş Ünal ise 118 oy aldı.

Her iki adayın listesinde de bayan olmazken, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ve Çubuklu Mahallesi eski Muhtarı Şenel Ustabaşı Kurtuluş Ünal’in listesinde il delegesi adayıydı.

MHP Beykoz İlçe Yönetimi’nin yeni kadrosu ise şu isimlerden oluştu.

Ali Emanet

Bahattin Furuncuoğlu

Mehmet Öncü

Ali Şişman

Mustafa Yüksel

Necati Tiryaki

İsmail Aras

Gürkan Azgan

Resul Akbulut

Yonus Çebir

Hüseyin öztürk

M. Gürcan Kaya

Mustafa Bulut

İsmail Hakkı Önenerk

Adnan Ceviz

Erol Tomrukçu

Şeref Kurtuluş

Rafet Bektaş

Bülent Biçer

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Emanet, Beykoz, Kongre, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"