Siyaset

MHP’de aday adayı dayanışması

MHP’de aday adayı dayanışması
2014.09.02 00:00
| | |
4939

Daha önce MHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan ve resmi müracaatını yapan Kurtuluş Ünal, Bahattin Furuncuoğlu’na destek olmak amacıyla aday adaylığından çekildiğini belirtti.

Aday adaylığından çekilmesinin nedenini Bahattin Furuncuoğlu’nu desteklemek amacı olarak dile getiren, Ünal, MHP’nin Beykoz’da iddialı olduğunu söyledi. 

Kavacıkta bulunan MHP İlçe Binasına aday adaylığı başvuru formunu MHP İlçe Başkanı Ali Emanet’e teslim etmek üzere ilçeye gelen Furuncuoğlu, Beykoz için çok güzel projeleri olduğunu ifade ederek, “MHP ile varım Beykoz ise hep varım” dedi. 

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet kısa bir konuşma yaparak Furuncuoğlu’na aday adaylığı yolunda başarılar dilemesinin ardından şu açıklamalara yer verdi: 

Bizim dilimiz Türkçe’dir… 

“Buradaki toplanma amacımız her ne kadar siyaset için olsa da memleketimizin karşı karşıya kalmış olduğu ihanet söz konusudur, bugün görünüyor ki ülkemiz de var olan mevcut AK Parti İktidarı marifeti ile beraber ihanet sonuç almaya başlamıştır. Türk Milletinin varlığı tartışılır duruma gelmiştir” diyen Emanet, gidişatın iyi olmadığını ifade etti. 

Ali Emanet: “İki dilde bir Devlet yapısından söz edilmektedir. Bu iki dil Allah’ın yaratmış olduğu canlılar içerisinde yılanlarda vardır bizim ise tek dilimiz vardır ve bu Türkçe’dir. Halk uyandı… Artık biliyorlar ki saltanat kayığı su alıyor bu kayık batacak.” şeklinde konuştu. 

Belediye Başkanı ne kadar maaş alıyor? 

Emanet, diğer partilerde onlarca aday adayı varken kendi partilerinde neden az olduğuna yönelikte şu açıklamayı yaptı: 

Beykoz da yeni para ile 8 yüz trilyonluk rant var. Bu demek oluyor ki, kimi evini satmış, bazı aday adayları paralar harcamış. Peki soruyorum, bu arkadaşlarımız bu kadar hayır sever mi? Madem hayır severler bu memlekette yardıma muhtaç bir sürü insan var, neden bunları görmüyorlar. İşin aslı şu: ortada hayır filan yok. Bugün Belediye Başkanı ne kadar maaş alıyor? Beş yıl görevde kalacak aldığı maaşın toplamı harcadıklarını karşılıyor mu? Karşılamıyor, demek ki, burada başka bir niyet var. Gelen herkes pastadan pay almaya çalışıyor fakat bilmiyorlar ki biz buradayız bu pastayı kendi aralarında paylaştırmayacağız biz pastayı Beykoz halkına eşit miktarda dağıtacağız. 

Birde MHP’yi deneyin 

MHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Furuncuoğlu da, kendisini kısa cümlelerle tanıttığı konuşmasında, neden aday adayı olduğuna açıklık getirdi. 

Beykoz İstanbul’un en şirin ilçesi olmasına rağmen mahrumiyet bölgesi haline geldiğini  ve halkın hakkı olduğu hizmetlerden yeterince yararlanamadığını ifade ederek, “bu hususta Beykoz dışındaki rantçıların iştahları kabarmakta ve bende bu acı tablo karşısında halkı ezdirmemek, Beykoz’u İstanbul’un yaşam merkezi haline getirmek için aday adayı oldum” ifadelerine yer veren Furuncuoğlu, yerel basın ile toplantı yaparak ikazları dikkate alacağını söyledi. 

"Halkımız şu ana kadar MHP hariç bütün partilere imkan verdi…  Eğer halk memnunsa buna bir diyeceğim yok. Fakat memnun değilseniz birde MHP’yi deneyin ve şuna emin olasınız ki, asla pişman olmayacaksınız” şeklinde konuşan Furuncuoğlu, aday adaylığı formunu MHP İlçe Başkanı Ali Emanet’e teslim etmesinin ardından söz hakkı isteyen MHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Kurtuluş Ünal, aday adaylığından çekildiğini ve Furuncuoğlu ile beraber adım atacağını açıkladı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Emanet, Bahattin Furuncuoğlu, Beykoz, Kurtuluş Ünal, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"