Siyaset

MHP, Beykozlular için TBMM'de harekete geçti

MHP, Beykozlular için TBMM'de harekete geçti
06.04.2018 18:21
| | |
4241

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, daha önce Beykozlulara sözünü verdiği dilekçeyi TBMM'ye sundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Ocak ayında partisinin Beykoz İlçe Başkanlığı'nda vatandaşlarla bir araya gelmiş ve tapu tahsis belgeleriyle ilgili kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sundu.

Milletvekili Yönter, TBMM Başkanlığı'na sunduğu 6785 Sayılı İmar Kanunu'nun bir maddesinin değiştirilmesine yönelik dilekçesinde 24 Ağustos 1984 tarih 2981 sayılı Kanun Kapsamında hak sahibi olan vatandaşların aradan geçen 31 yıla rağmen tapu tahsis belgelerinin, tapu belgesine çevrilmemesinin mağduriyet oluşturduğuna işaret ederek, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

İzzet Ulvi Yönter, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ile birlikte Beykoz'da vatandaşlarla yaptığı toplantıda, "Vatandaş yıllardır bir alanda oturmuş. Daha önce burası orman vasfında değerlendirildi, sonra çıkarıldı, sonra yine orman oldu. Vatandaşın haberi yok. Bu esnada yol gelmiş, köprü gelmiş, asfalt gelmiş. Siz devletle olan münasebetlerinizi sürdürüyorsunuz. Belediye otobüsü geliyor, adrese fatura geliyor. Hepsini aştık, devletin amacı vatandaşı memnun etmektir. Vatandaş biz 40-50 yıldır burada oturuyoruz, hala bizimle neden uğraşıyorsunuz derken, suçu ve suçluyu nerede arayacağız? Burada en suçsuz olan vatandaştır. Vatandaş hiçbir şekilde bir yerden bir şey gasp etmiyor. Gelmiş, helali hakkı, bu toprakları biz satın almadık, kan döktük. Bu benim gerçekten gücüme gidiyor" ifadelerini kullanarak sıkıntıları ilgili kişilere aktaracağını söylemişti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul Milletvekili, İzzet Ulvi Yönter, Dilekçe, TBMM, Kanun Teklifi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"