Siyaset

MHP Beykoz İlçe Kongresi'nde tek liste... Akif Taşdemir

MHP Beykoz İlçe Kongresi'nde tek liste... Akif Taşdemir
2014.12.13 00:00
| | |
26744

Foto galeri

MHP Kongresi'nde 'tek liste' vardı. Oylama işlemine 158 delege katıldı. Akif Taşdemir 146 oyla MHP Beykoz İlçe Başkanı olarak seçildi. Daha önce MHP Genel Merkezi'nin ‘atadığı’ Akif Taşdemir, bu kez MHP Beykoz’un ‘seçilmiş Başkanı oldu.

MHP Kongresi'nde 'tek liste' ve 'tek aday' vardı. 400 delegeden 158'i oylama işlemine katıldı ve 146 oyla Akif Taşdemir, MHP Beykoz İlçe Başkanı olarak seçildi. Daha önce MHP Genel Merkezi tarafından ‘atanan’ Akif Taşdemir, bu kez MHP Beykoz’un ‘seçilmiş’ Başkanı oldu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen MHP Beykoz Kongresi'ni MKYK Üyesi Hayrettin Nuhoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Karaman ve yine İl Yönetimi adına Mete Yıldırım, Dursun Çolak, Muhsin Koçmar, Ömer Fatih Topal, Recep Tüylüoğlu ve Selahattin Karasalkım da takip etti. Ayrıca Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu’nun yanı sıra pek çok muhtar, STK temsilcisi, MHP'nin eski İlçe Başkanları'ndan Mehmet Pulant ve Hamit Olgun Coşkuntuna, Ülkü Ocakları Beykoz Şube Başkanı Emre Bilir, Türk Ocakları Derneği Beykoz Şube Başkanı Mustafa Arman, geçen dönem MHP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Alaattin Köseler ve bir önceki dönem MHP’den Belediye Başkanı bu dönem de CHP'den Meclis Üyesi Adayı olan Şenel Ustabaşı ila MHP'li Beykozlular katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan Kongre, Faaliyet Raporu ve 5 aylık harcama tutarı dile getirildi. MHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın faaliyetleri sıralanırken, 5 aylık süre içerisinde bağışlar dâhil 6 bin 736 lira para toplandığını ve aynı sürede de 10 bin 386 liralık harcama yapıldığı kaydedildi.

‘Devlet Bahçeli, Beykozlu MHP’lilere mesaj gönderdi’

Kongre'de aday olmak isteyen kişiler için Divan Kurulu liste oluşturma ve Başkanlığa sunma için 30 dakikalık süre verirken, bu sırada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu. "Değerli Dava Arkadaşlarım!" diyerek başlayan telgrafta, Bahçeli'nin şu mesajı iletildi:

"Sizleri en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, gururla üstlendiğiniz, heyecanla sahiplendiğiniz millet ve milliyetçilik davasında üstün başarılar diliyorum. Hepiniz biliyorsunuz ki, Milliyetçi Hareket Partisi şeref ve şanla perçinlenmiş yarım asra yaklaşan mazisiyle Türk siyasetinin yüz akı, birlik ve kardeşlik mihveridir. Yıllardır şevkle, arzuyla inanmışlıkla sürdürdüğümüz mücadelemize, ilkelerimiz yön vermiş, ülkülerimiz ruh ve anlam katmıştır. Çok şükür, dünden bugüne siyasetimizde hiçbir kırıklık, hiçbir sapma olmamıştır.

Şu an Kongre salonunda hazır bulunan her dava arkadaşım birlik ve beraberlik içinde en temel demokratik görevlerini yerine getireceklerdir. Huzursuzluğa geçit vermeden; ikiliklere, küçük hesaplara, çıkarcılığa ve bölünmelere tamamıyla kapalı durarak, Kongrelerimiz güvenli bir şekilde temin ve icra edilmelidir. Biliniz ki, görevi, mevki ve konumu ne olursa olsun, Kongre sonucunda ister seçilsin isterse de seçilmesin Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş her ülküdaşım bizim için yeri doldurulamayacak bir değer ihtiva etmektedir. Kongrelerimiz demokrasi şöleni içinde geçecek, kimse kimseyi kırıp incitmeyecektir. Zira Türkiye'nin bugünkü müşkül ve meşakkatli ortamında bir tek insanı kaybetmeye ve üzmeye tahammülümüz yoktur."

MHP Beykoz İlçe Kongresi'ne Genel Merkez ve İl Yönetimi'nden de kalabalık bir heyet geldi. MHP MKYK Üyesi Hayrettin Nuhoğlu, Divan Başkanı olarak seçilmesinin peşi sıra bir konuşma da gerçekleştirdi. Genel olarak güncel konulardaki düşüncelerini dile getiren Nuhoğlu, şöyle dedi:

MKYK Üyesi Nuhoğlu: “Devlet güçsüz kalmıştır”

"İlçe Başkanı ve İlçe Yönetimini seçmekle bu iş olmaz. Burada aynı zamanda ülkemizin meselelerini ortaya koyacağız. Bu meseleleri ortaya öyle koyacağız ki, sizler yarın Beykoz'da özellikle bugünkü iktidara oy veren Değerli Beykozlulara işin doğrusunu anlatasınız.

12 yılı geçen bir sürede ülkemizi yönetmekte olan güçlü tek parti AKP Hükümeti maalesef çok kötü yönetmiştir.  Ama bunu söylerken niye kötü yönettiğini de ortaya koymamız gerekiyor. Yarına umutla bakan insanlarımızın oranı artık çok azalmıştır. Devlet güçsüz kalmıştır. Telaş, korku ve endişe hâkimdir. Hemen her gün birileri cinnet getiriyor. 2013 yılında 213 tane kadın öldürülmüştü. 2014 yılının ilk 10 ayında bu sayı 255'e çıkmıştı ama dünküler hariç. Çünkü aynı gün 3 tane kadın öldürüldü. 16 bin Türk insanı kayıptır. Bunların 6 bini çocuk. Terörist yetiştirmek üzere dağlara kaçırılan gençlerimizin kesin sayısı bilinmiyor. Duble yollar yapıldı; trafik kazaları azalsın, olmasın diye... Karayollarımız kan gölü... Gazetelerin 3. sayfaları cinnet getirenlerin haberleriyle dolu... Her gün birileri cinnet getiriyor; kendi ailesinden birilerini kesiyor, doğruyor, gömüyor; katlediyor. Nasıl bir toplum olduk? Niye bu duruma geldik?"

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi ve tek listeyle seçime giren Akif Taşdemir, toplamda 158 delegeden 146'sının oyunu alarak MHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na yeniden seçildi. Oylamada 12 oy geçersiz sayıldı.

‘Yönetim listesinde sürpriz isimler vardı’

Öte yandan Akif Taşdemir değişmese de Yönetim Kurulu Üyeleri değişti ve yeni yönetimde şu isimler yer aldı:

Yönetim Asil

1- Hüseyin Gizdeşman

2- Hayati Kavi

3- Mert Alo

4- Sedat Ali Emanet

5- İsmail Hakkı Önenerk

6- Mehmet Pektaş

7- Recep Yüksel

8- Bülent Gökdağ

9- Ramazan Miniç

10- Burhan Bakır

11- Mehmet Bilir

12- Mithat Delioğlu

13- Mehmet Pulant

14- Cemalettin Altuntaş

15- Şerafettin Kılıç

16- Hayrettin Şenol

17- Yücel Erdem

18- Mehmet Balta

 

İl Delege Asil

Akif Taşdemir

Selahattin Karasalkım

Yunus Cebir

Mert Alo

Hayati Kavi

Bülent Gökdağ

Ali Rıza Nazıroğlu

Mehmet Pulant

Sami Şahin

Emre Bilir

Mehmet Gündoğdu

Oğuzhan Karaman

Ayhan Bilir

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MHP, Beykoz, Kongre, Akif Taşdemir, Hayrettin Nuhoğlu, Hüseyin Gizdeşman, Hayati Kavi, Mert Alo, Sedat Ali Emanet, İsmail Hakkı Önenerk, Mehmet Pektaş, Recep Yüksel, Bülent Gökdağ, Ramazan Miniç, Burhan Bakır, Mehmet Bilir, Mithat Delioğlu, Mehmet Pulant

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"