Siyaset

MHP Beykoz'da sandığa sahip çıkacak

MHP Beykoz'da sandığa sahip çıkacak
25.05.2015 09:26
| | |
5671

MHP'nin Beykoz Yenimahalle Temsilciliği, 1. Bölge Milletvekili Adayları'nı da ağırladığı toplantıda, sandık görevlileriyle bir araya geldi.

Türkiye'deki 7 Haziran Genel Seçimleri'ne 2 hafta kala siyasi parti temsilcileri, çalışmalarını artırmaya başladı. Sandalye dağılımında TBMM'deki 3. parti olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Beykoz'daki İlçe Başkanlığı'nda yapılan çalışmalarla 1. Bölge'deki oy oranını artırmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Yenimahalle Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yapan MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, bu kez Yenimahalle Temsilcisi Mustafa Rençber'in evsahipliğinde sandık görevlilerini düzenlenen kahvaltıda ağırladı. MHP'nin 1. Bölge Milletvekili Adayları olan Sabri Şenel, Fatih Eryılmaz ve Ahmet Şahin'in de katıldığı kahvaltı sonrası Avukat Aziz Özcan, sandık başındaki görevlilere yasal sorumlulukları konusunda bilgi verdi. Toplantıyı ise ilçede yalnızca Dost Beykoz takip etti.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın Yenimahalle Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıya, MHP'yi sandık başında temsil edecek olan sandık görevlileri katıldı. MHP Yenimahalle Temsilcisi Mustafa Rençber'in açılış konuşması gerçekleştirip, katılımcılara teşekkür ettiği toplantıda, MHP'nin 1. Bölge Milletvekili Adayları da söz alarak konuşma yaptı. MHP'nin Milletvekili Adayları'ndan Sabri Şenel ise yaptığı konuşmada, "Türk Milleti kritik bir döneme gelmiştir" diyerek, şunları anlattı:

Sabri Şenel: “Anayasa’daki Türk tanımlamasını kaldırmak istiyorlar!”

"Dünyada, herkesin kendi milletiyle övündüğü bir dönemde Türk Milleti, kendi vatanında, kendi öz yurdunda hançerlenmek ve arkadan vurulmak isteniyor. Sayın eski Başbakan şimdiki Cumhurbaşkanı, 400 tane vekil istiyor. 400 vekili ne için istiyor? Seçim beyannamesine bakın! Diyor ki, 'Biz' diyor, '7 Haziran'dan sonra Anayasa'daki o etkinlik vurgusunu kaldıracağız' diyor. Ne demek bu etnik vurgu? Anayasa'da bir Türk tanımlaması var ki, bu aslında etnik değil milli bir tanımlamadır; 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür!' diyor. Bunu kaldıracaklar! Peki, biz bunu kabul edecek miyiz? Hayır! Etmeyeceğiz!"

Diğer 1. Bölge Milletvekili Adayları olan Fatih Eryılmaz ve Ahmet Şahin'in de konuşmalarının ardından toplantı, Avukat Aziz Özcan'ın sandık başında görevli MHP'lilere bilgi vermesiyle devam etti. Bu sırada MHP'liler toplantı salonu önüne astıkları dev MHP Bayrağı önünde Dost Beykoz'a özel poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, MHP, Yenimahalle, Sabri Şenel, Fatih Eryılmaz, Ahmet Şahin, Seçim 2015

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"