MHP Beykoz, Abdi İpekçi'de bayramlaştı

  • Güncelleme: 17.03.2020 19:12
  • Okunma: 47505 kez
  • Yorum: 0
Milliyetçi Hareket Partisi'nin Beykoz İlçe Başkanlığı, beraberindeki yöneticiler ve üyelerle birlikte bayramın 3. günü Abdi İpekçi'ye gitti.
MHP Beykoz, Abdi İpekçi'de bayramlaştı

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği günde, yaklaşık 25 araçlık konvoyla Kavacık'tan yola çıkan grup, Zeytinburnu'na ulaştı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde duraklayarak Dost Beykoz'a özel poz da veren MHP'liler büyük bir coşku ve heyecan yaşadı. MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Dost Beykoz'a özel demeç verirken, "Bugün Genel Başkanımızla birlikte Bayramlaşmak üzere Abdi İpekçi'ye geldik. Mübarek Kurban Bayramı'nın tüm İslâm Âlemi’ne ve Beykozlulara hâyırlar getirmesini dilerim. Allah bize acılar göstermesin ve acı çeken kardeşlerimize de sabır ve metanet ihsan eylesin" dedi.

‘Abdi İpekçi’de Beykoz sesleri…’

Bayramın 3. günü ve sabahın erken saatlerinden itibaren Kavacık'ta bulunan MHP Beykoz İlçe Merkezi'ne akın eden partililer, burada kendilerini bekleyen minibüslere binerek, saat 12.00 itibariyle hareket ettiler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde konvoy durdu ve partiye özgü 'bozkurt' işaretiyle birlikte Dost Beykoz'a poz verildi. Abdi İpekçi'ye ulaşıldığında ise Zeytinburnu çoktan mahşer kalabalığına bürünmüştü. İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna tüm il ve ilçelerden minibüslerle hareket eden partililer, Abdi İpekçi Spor Salonu'nun önünde uzun süre tezahüratta bulundu. Bu sırada MHP Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan gelen 300'ü aşkın partili de 'Beykoz Ovası, Bozkurt Yuvası' şeklinde slogan atarak, içeriye girdi. MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ila Yönetim Kurulu Üyeleri'nin öncülüğünde ve tekbirlerle salona giren partililer, kendilerine ayrılan yerde Genel Başkanları Devlet Bahçeli'nin gelişini bekledi.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, içerideki organizasyonu yönettikten sonra salon dışına çıkarak, dostlarıyla hasret giderdi. MHP Kadıköy İlçe Başkanı Zeki Cemal Çelikel ile bir süre sohbet eden Taşdemir, MHP İl Teşkilatı'nda yöneticilik yapan ve aynı zamanda Beykoz’da Çavuşbaşı'nda ikamet eden Oğuzhan Karaman ve Sami Şahin ile de bir araya geldi. Beykoz Belediyesi'nde MHP'lilerin işten çıkartıldığını söyleyen Akif Taşdemir, bu sırada İl Yöneticilerinden konuyla ilgili yardım istedi. İl Yöneticisi Sami Şahin ise konuyla ilgili bir araya gelinerek bir yol haritası çıkarılması gerektiğini belirtti.

‘Beykoz’a da gelen Engin Alan, yoğun ilgiyle karşılandı’

Salon içerisinde sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verdi ve bu sırada Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin gelişi beklendi. Gerek Anadolu gerekse Avrupa yakasından gelen MHP İlçe teşkilatları ise konser sırasında sloganlar atarak, adeta birbirileriyle yarıştı. Devlet Bahçeli'den daha önce salona giren MHP İstanbul Milletvekilleri Engin Alan ve Meral Akşener, partililerden büyük ilgi gördü. Balyoz Davası'ndan tutuklandıktan sonra tahliye edilen emekli Korgeneral Engin Alan, vatandaşlardan yoğun bir ilgi gördü ve protokol bölüme akın eden MHP'lileri kırmayarak fotoğraf çekindi. Devlet Bahçeli'nin salona girmesi sonrası ise adeta yer yerinden oynadı. Uzun süre 'Devletin başına Devlet gelecek!' sloganları atan partililer, liderlerine sevgi gösterisinde bulundu.

‘Bahçeli, tezkere kararını savundu’

MHP İstanbul Milletvekilleri'nin karşıladığı Devlet Bahçeli, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından kürsüde bir konuşma yaptı. Genel siyasete dair mesajlar veren Devlet Bahçeli, TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi hakkındaki tezkereye Meclis'te neden 'Evet' dediklerinden bahsetti. Bölgedeki IŞİD, PKK ve PYD'nin Türkiye Cumhuriyeti güvenliğini tehdit ettiğini anlatan Devlet Bahçeli, "Bu Tezkere kararımız AKP’ye verilmiş bir destek değildir. Bu Tezkere kararımız AKP’nin politikalarını meşrulaştırma çabası hiç değildir. Tezkere’ye 'evet' dediysek, muhtemel saldırı ve tahriklere karşı Türk askerinin elini kolaylaştırmak içindir" şeklinde konuştu.

Devlet Bahçeli'nin konuşması sırasında hemen yanında yer alan ve Abdi İpekçi'de gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğini düzenleyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ise Genel Başkanı'ndan tam not aldı. Konuşması sırasında emeklerinden dolayı İl Başkanı Karataş'a teşekkür eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katılım gösteren 10 bini aşkın ilçe teşkilatı mensubunun Kurban Bayramı'nı kutladı. Abdi İpekçi Salonu'nu hınca hınç dolduran MHP'liler konuşmanın ardından sıraya geçerek, Genel Başkanları Devlet Bahçeli ve İstanbul Milletvekilleriyle bayramlaştı. Özellikle kadın ve çocukların büyük ilgi gösterdiği bayramlaşma sırasında Devlet Bahçeli, çocuklarla yakından ilgilendi. Bir partilinin minik oğlu, eliyle 'bozkurt' işaretini yapamayınca, imdadına MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener yetişti ve doğru şeklini gösterdi.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı ise bayramlaşmanın ardından araçlarla Kavacık'a geri geldi. Bayramlaşmadan memnuniyet duyan partililer, İlçe Başkanı Akif Taşdemir başta olmak üzere tüm Yönetim Kurulu Üyeleri'ne etkinlik ve bayramlaşma dolayısıyla teşekkür etti. 

Haber Merkezi  

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz