Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da

  • 0
  • 10697
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da
Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da

Beykoz Belediye Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu 30 Temmuz’da yapacağı büyük gösteri için çalışmalarını sürdürüyor… Kültür adamı Bayram Yıldız, “Mevlana’dan Atatürk’e uzanan bir süreci folklorla anlatacağız” diyor.

Beykoz İlçesinde çeşitli sosyal aktiviteler ile insanlara bir şeyler katma düşüncesinde olan kişiler bu güne kadar yaptıkları ile pek de iltifata tabi tutulmasalar da yollarına aynı şevk ve heyecanla devam ediyorlar.

Bayram Yıldız Hoca Beykoz İlçesinde Folklor - Halk Dansları denince akla gelebilecek bir elin parmak sayısı kadar az insandan birisi konumunda. Çocukluk dönemlerinden itibaren folklora merak saran Yıldız hocanın kariyerinde pek çok ilk ve başarılar da mevcut.

Bayram Yıldız, şu sıralar Beykoz Belediyesi Spor Kulübü-Halk Dansları Topluluğunda eğitmen olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kendisini, geçtiğimiz 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında ilçemize gelen yabancı ülke çocuklarının programlarının hazırlanmasından tutun da, her türlü sorunlarında yanlarında olan bir insan olarak görmek Beykoz için bir kazanç olsa gerek…

Yoğun koşuşturmanın ardından Beykoz Belediyespor bünyesindeki çalışmalarına aralıksız devam edenBayram Yıldız ,  halen 110 öğrenciye çeşitli yörelere ait halk danslarını öğretmeye devam ediyor.

30 Temmuz’da müthiş bir gösteri sunmak için yoğun mesai harcayan Bayram Hoca ve ekibi, sıcak ve bunaltıcı havalara aldırmadan Beykozlularla dört dörtlük bir program sunmak için çalışıyor. 

30 Temmuz’da Mevlana’dan Atatürk’e uzanacak bir gösteri sunacaklarını kaydeden Bayram Yıldız , folklora 30 yılı aşkın bir süre hizmete veren birisi olarak, 1982 yılında Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nin Türkiye Birincisi olduğu ekipte yer almanın onurunu da taşıyor.

Yıldız Hoca aynı zamanda Türk Halk Oyunları Federasyonu'na bağlı Ulusal bir Hakem. Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen yarışma ve diğer etkinliklerde bu dalda kariyer sahibi bir konumda. Bayram Yıldız Hocanın bir diğer ilki ise Yıldız Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü’nün Türkiye’deki  ilk mezunları arasında olması. İTÜ Sosyal Bilimler Güzel Sanatlar Bölümü Ana Sanat Dalı Türk Halk Oyunları alanında da Mastırını yapan Yıldız Hoca yeni hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyor.

Beykoz Belediyespor Kulübü Halk Halk Dansları Topluluğu olarak Cumartesi-Pazar günleri çalışmalarına devam eden kültür adamı Bayram Yıldız , Cumartesi  günleri Saat 13.30/15.30, Pazar günleri ise 13.00/18.00 saatleri arasında eğitimlerine devam ediyor. 

“Folklora meraklı Beykozlular nasıl bir çalışma periyoduna sahip olduğumuzu gelerek gözlemleyebilir. Her yaş grubuna hitap etmekteyiz, bu konuda bir sınırlamamız yok. Önümüzdeki dönem Ekim ayında başlayacak ve aramıza yeni katılacak arkadaşlarla yola devam edeceğiz. Bu arada çalışmalarımız biraz daha genişletme düşüncesindeyiz. Bu sebeple Salsa, Modern Dans ve Folklorik Dans seçeneklerimiz geleneksel dans motiflerimize ilave olacak.Beykoz Belediye Başkanımız bizlere çok destek olmakta, bizlerde başta Beykoz Belediyesi etkinlikleri olmak üzere çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları etkinliklerinde gösteriler sunmaktayız. İleriki aşamalarda bu dalda Beykoz Belediyespor Kulübüne çok başarılı sonuçlar getireceğimiz düşüncesindeyiz” diye konuşan  Bayram YıldızHoca 30 Temmuz’daki gösterilere aralıksız hazırlandıklarını bir kez daha belirtip müthiş bir korografiye imza atacakları iddiasını yineledi.

 

Haber Merkezi

Kastamonulular ve KAS-DER Gecesi
Önceki Kastamonulular ve KAS-DER Gecesi
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz