Siyaset

Metin Külünk'ün zor anları

Metin Külünk'ün zor anları
2014.12.08 00:00
| | |
7349

Video galeri

AK Parti eski Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, karakol çıkışında araca bindirilirken yumurtalı saldırıya uğradı.

Polis merkezi önünde çevik kuvvet ekipleri önlem alırken AK Parti Milletvekili Metin Külünk de polis merkezi önüne geldi. Külünk, ’’Özgürlük başlığı altında, küfür etmek onu ölümle tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Bu millet seçtiği adama sahip çıkar. Bu millet seçtiği lidere sahip çıkmıştır’’ dedi.

İşbaşaran, daha sonra ifadesinin alınması için adliyeye götürüldü. Adliyeye gelişi sırasında başka bir grup da İşbaşaran’a tekme tokat saldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan olduğu dönem ve Cumhurbaşkanı olduktan sonra hakaret içerikli tweetler attığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan AK Parti eski Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, sabah Beyoğlu’nda kaldığı otelde gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra da Twitter hesabından bazı paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen İşbaşaran’ı protesto etmek isteyen yaklaşık 100 kişi, eski vekilin götürüldüğü Beyoğlu Polis Merkezi önünde toplandı. Ellerinde çeşitli dövizler taşıyan kalabalık sloganlar attı. Polis merkezi önünde çevik kuvvet ekipleri önlem alırken AK Parti Milletvekili Metin Külünk de polis merkezi önüne geldi.

Külünk burada kalabalığa yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi

"Özgürlük başlığı altında, küfür etmek onu ölümle tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Bu millet seçtiği adama sahip çıkar. Bu millet seçtiği seçtiği lidere sahip çıkmıştır. Recep Tayyip Erdoğan da bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanıdır. İnsanların eleştirel yaklaşımına saygı duyarız. Ama bir insana özgürlük başlığı altında tehdit, küfür, hakaret asla kabul edilir, değildir. Devlet başkanımıza sosyal medya üzerinden hakareti sahibine iade ediyoruz. İnanıyoruz ki hukuk ve adalet gerekeni yapacaktır. Biz adalete güveniyoruz. Ama sizden ricam bir başkasının yanlışıyla asla hareket etmeyin. Biz öyle bir medeniyet anlayışına sahibiz ki, kötüye dahi güzellikle cevap verecek kadar güzel ruhlara sahibiz. Onun da yaptığı bu büyük yanlışın hesabını adalet soracaktır. Güzelce tavrınızı koydunuz, güzelce dağılıp evlerinize gidin.

Milletvekili Metin Külünk’ün kalabalığa yaptığı konuşmadan kısa süre sonra Feyzi İşbaşaran polis merkezinden çıkartıldı. Bunu fark eden kalabalık, İşbaşaran’ın bindirildiği minibüsü yumurta yağmuruna tuttu. Araç hareket ettiği sırada da polis barikatını zorlayan gruptan bazıları aracı yumruklayıp tekme attı. Bu sırada izdiham da yaşandı. Çevik kuvvet polisleri grubu geri püskürtürken, hareket halindeki araçla kalabalık arasında kalan Milletvekili Külünk, ezilme tehlikesi geçirdi. İşbaşaran adliye götürüldükten sonra protestocu grup olaysız dağıldı. İşbaşaran’ı polisler adliyeye getirdiğinde de bir grup tekme tokat saldırdı. Tekmeli yumruklu saldırıya uğrayan İşbaşaran’ı polisler ve özel güvenlik görevlileri korumaya çalıştı. İşbaşaran’ın yediği dayaktan dolayı yüzünde ciddi hasar oluştuğu öğrenildi. İşbaşaran’a tekme tokat saldıranlar gözaltına alındı.

2009 yılında polislerle girdiği küfürlü tartışma nedeniyle kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu’na oybirliğiyle sevk edilen AK Parti Elazığ eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran, aynı yıl 26 Aralık’ta partisinden istifa etmişti.

Anahtar Kelimeler: Metin Külünk, AK Parti, Türkiye, Milletvekili, Feyzi İşbaşaran, Polis, Saldırı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"