Metin Külünk, Tokatköy'ün altını üstüne getirdi

  • Güncelleme: 12.03.2020 14:01
  • Okunma: 17535 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Tokatköy Mahallesi'nin vatandaşlarıyla bir araya geldi.
Metin Külünk, Tokatköy'ün altını üstüne getirdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Tokatköy Mahallesi'nin vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Çat kapı gerçekleştirdiği ziyaretleriyle vatandaşın nabzını tutan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 1 Kasım'da yeniden yapılacak Türkiye Genel Seçimleri'nde partisi için destek istedi. Milletvekili Metin Külünk ayrıca, sosyal medyanın büyük tuzaklar içerdiğini kaydederek, siyaseti bıraktıktan sonra sosyal medya hesaplarını kapatacağını ilan etti.

Öğle saatlerinde başlayan ziyaretlerin ilk durağı Tokatköy Merkez Cami oldu. Cami cemaatiyle bir süre sohbet eden Külünk, bir vatandaşın “Orman vasfını yitirmiş arazilerin durumu ne olacak? Uzun süredir bekliyoruz…” yorumuna, şu şekilde cevap verdi:

Milletvekili Metin Külünk: “Orman Komisyonu’nda yasa taslağı bekliyor!”

“Eğer 7 Haziran'da gönlümüzden geçen sandıktan da çıkmış olsaydı, biz bu sorunu çözüme kavuşturmuş olacaktık. Gayrimenkul sorunları üzerine çözülmeyi bekleyen tek sorun budur. Bunun da çözümünü biz düşündük ve şu anda Orman Komisyonu’nda yasa taslağı olarak bekliyor. Orman Bakanlığı bunu kiralama üzerinden çözmeyi düşündü ve biz de buna Meclis’te itiraz ettik. Çünkü bu kalıcı bir çözüm olmayacaktı. Böyle alanlarda bizim kökten bu sorunu ortadan kaldıracak çözümümüz ‘Orman Vasfını Yitirmiş Arazilerin’ 2B arazilerine çevrilmesiydi. 2014'te buraya geldiğimde önümüzdeki dönem çözüleceğini söylemiştim fakat 7 Haziran'a kısmet olmadı. İnşallah 1 Kasım'a nasip olacaktır.”

Tokatköy'de neredeyse tüm esnafın elini sıkan ve kimi zaman ev ziyaretleri de gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e Oflu bir bakkal sahibi moral verdi. Külünk'ün yolunu kesen Oflu esnaf, “Bu seçimde tamamsınız, inşallah!” dedi. Esnaf ziyaretleri sırasında bir vatandaşın “Çatı yapımı için izin almakta zorlanıyoruz!” demesi üzerine Metin Külünk’ün yanında duran Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, defterini çıkararak not aldı.

‘Metin Külünk, 40 yıllık Tokatköylü Ziya Dayı’nın evinde…’

Tokatköy Gençlik Evi'ni de ziyaret eden Milletvekili Külünk, çocuklara hediyeler vererek onlarla bir süre İngilizce olarak sohbet etti. Çocukların İngilizce bilgisini beğenen Milletvekili Külünk, bu sırada yaptığı esprilerle çocukları neşelendirdi. Aynı zamanda AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı da olan Metin Külünk'ün bir sonraki durağı ise 40 yıllık Tokatköylü Ziya Dayı'nın eviydi. Ziyaret sırasında vaatlerden ve seçim beyannamesinden bahseden Külünk, Ziya Dayı'dan ve akrabalarından 1 Kasım için destek istedi.

Bir deri atölyesini de ziyaret eden Külünk'e emekli maaşları ve Suriyeli mülteciler konusunda sorular yöneltildi. Emekli maaşlarıyla ilgili üst yönetimin 7 Haziran'da verilen mesajı aldığını ve yerine getirdiğini belirten Metin Külünk, Suriyeli mültecilerin bizim kardeşimiz ve akrabamız olduğunu vurgulayarak, "Eğer biz onlara sahip çıkmasaydık, Allah bizden hesap sorardı" dedi.

Oldukça yoğun bir programı olan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Hizmet Binası'nda üniversite hazırlık ve TEOG öğrencilerini de ziyaret etti. Külünk, 2016 yılında üniversiteye yerleşmek için çabalayan Beykozlu gençlere, geleceklerine yön vermeleri konusunda bir takım nasihatlerde bulundu. Külünk, tek tek bütün öğrencilere “Ne olmak istiyorsun?” sorunu yöneltti ve ardından aldığı cevaplara yönelik şu değerlendirmeleri yaptı:

AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk: “Siyaseti bıraktıktan sonra sosyal medya hesaplarımı kapatacağım!”

“Burada siz değerli öğrencilerimizden aldığım cevaplarla anladım ki, burada üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, önünü görüyor ve realist davranıyorlar. Kimse rüya âleminde değil! Benim konuşmama bile gerek yok siz bunun gereğini zaten yapmışsınız. Fakat benim sizlere gerçekten faydalı olacak birkaç nasihatim olacak. Birincisi, televizyon izleme saatlerinizi minimize edin. Göreceksiniz ki, derslerinize konsantre olmanız daha da kolaylaşacak ve buna entegre olarak başarınızda artacaktır. İkincisi, sosyal medya büyük bir tuzak... Belki bunu ilk defa burada söylüyorum fakat Milletvekili hayatıma virgül koyduktan sonra, sosyal medyadan kendimi çekmeyi düşünüyorum. Çünkü gerçekten insanın vaktini öldürmek için büyük bir tuzak. Son olarak ise şunu söylemek istiyorum: Asla pes etmeyin!"

Ziyaretlerinin ardından Dost Beykoz'a özel açıklamalar da yapan Metin Külünk, özetle şunları söyledi:

Beykoz'da çok verimli bir çalışmanın içindeyiz... Bugün, çok keyifli bir gün... Sokağın ne söylediğini duymak biz siyasetçiler için çok önemli ve gördüm ki, sokakta 1 Kasım akşamı AK Parti'nin tek başına iktidarının sinyalleri var. 7 Haziran'dan önemli sonuçlar çıkarmış AK Parti kadroları, vatandaşın verdiği mesajın bilinciyle hareket etmiş ve görünen o ki, sokak da bu mesajın anlaşılmasından dolayı mutluluk duymuştur. AK Parti, işte tam da bu nedenle 1 Kasım’da sandıktan tek başına çıkabilecek güce yeniden erişmiştir.

Milletvekili Metin Külünk: “Hedefimiz: Daha zengin, daha adaletli bir Türkiye!”

Seçime 10 günden de az bir zaman kaldı. Gayretlerimizi esirgemiyoruz. Türkiye, büyük yürüyüşünü devam ettiriyor. Hedefimiz: Yeryüzünün en güçlü 10 ülkesinden birisi olacak Türkiye’yi inşa etmektir! Daha zengin bir Türkiye, gelir dağılımında adaleti sağlamış bir Türkiye, bireylerinin mutlu olduğu ülkenin güçlü bir şekilde büyük hedeflere yürüdüğü bir Türkiye mücadelesinde Halkımızın bizi yalnız bırakmayacağına gönülden inanıyoruz! Halkımızın, bu ülkenin Cumhurbaşkanı'nı yalnız bırakmadığını görmek, AK Parti'yi yalnız bırakmadığını görmek, son derece sevindirici... Halkımıza teşekkür ediyorum."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz