Külünk Dost Beykoz'a konuştu: Teşkilat neredeyse ben oradayım

  • 0
  • 8929
Külünk Dost Beykoz'a konuştu: Teşkilat neredeyse ben oradayım
Külünk Dost Beykoz'a konuştu: Teşkilat neredeyse ben oradayım
Külünk Dost Beykoz'a konuştu: Teşkilat neredeyse ben oradayım
Külünk Dost Beykoz'a konuştu: Teşkilat neredeyse ben oradayım

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, bu kez 8. sıradan 1. Bölge Milletvekili Adayı gösterilmesini Dost Beykoz'a değerlendirdi

Daha önce gerçekleştirilen 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti 1. Bölge'den 14. sırada Aday gösterilen Metin Külünk, İstanbul Milletvekili seçilmişti. Seçildiği günden itibaren yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Milletvekili Metin Külünk, geçtiğimiz 2014 Yerel Seçimleri'nde ise Beykoz'da teşkilata destek vermişti. AK Parti'nin Adayı olan Yücel Çelikbilek'in topladığı 69 bin 757 oyla yüzde 44,6 oranında oy alarak Belediye Başkanı seçildiği dönemde, gece gündüz Beykoz'da olan ve adeta ilçeye kamp kuran Metin Külünk, büyük çaba göstermişti.

Bu kez İstanbul 1. Bölge'den 8. sırada Aday gösterilen ve şu halde TBMM'ye yeniden girmesi kesinleşen Metin Külünk, Dost Beykoz'a değerlendirmelerde bulundu. Haber Merkezi'nin sorularını yanıtlayan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Biz, Beykoz'la ilgili olarak yaptıklarımızın üzerine ekleyerek, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beykoz'u ve İstanbul'u 2020'li 2030'lu yıllara hazırlayacağız. Yeni Türkiye'de 75 milyon vatandaşımızı kucaklayacak, onlarla el ele verecek ve dünya kamuoyundaki saygın yerimizi sağlamlaştıracağız" şeklinde konuştu.

‘TBMM’de çeşitli görevler alan Metin Külünk’ün yayımlanmış 5 kitabı bulunuyor’

Rize'nin Güneysu ilçesinde 16 Kasım 1960 tarihinde dünyaya gelen Metin Külünk, ilk ve ortaöğrenimini Diyarbakır ve İstanbul'da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Metin Külünk, 2001 yılında Türkiye'de baş gösteren ekonomik kriz sonrası AK Parti'den siyasete atıldı. 2011 yılında İstanbul 1. Bölge Milletvekili olarak seçilen Metin Külünk, Meclis'teki görevlendirmelerde TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı, Türkiye Tunus Parlamentolararası Dostluk Grup Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Evli ve bir kız çocuğu sahibi Metin Külünk, Uluslararası Ticarette Tarife Dışı Engeller, Barışı Arayan Dünya, Küreselleşen Dünya’da Türkiye, Rengârenk Şehir İSTANBUL ve Anadolu Düşüncesi Temelinde Büyük Türkiye İdeali isimli beş kitap kaleme aldı.

Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Adaylığı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Çalışmalarına durmaksızın devam edeceğini anlatan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, şunları kaydetti:

Metin Külünk: “Hepimiz Türkiye’ye âşığız!”

"Teşkilat neredeyse, Metin Külünk de oradadır. Nasıl ki bugüne kadar destek olduysak, halkla iç içe olduysak, aynı şekilde yeni dönemde de hassasiyetle bu uğurda çalışmaya devam edeceğiz. Bizler, kendisini bu ülkenin geleceğini inşa etmeye adamış kişileriz. Tek isteğimiz, halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması ve geleceği kucaklamasıdır. Burada kişilerin de bir önemi yoktur. Hepimiz Türkiye'ye âşık olan, halkının menfaatini kendi beklentilerinin önüne koymuş, büyük bir davanın temsilcileriyiz. Aslolan Türkiye'nin dünya kamuoyunda hak ettiği yeri almasıdır. Allah'ın izniyle biz bunu şimdiye kadar başardık ve gelecek dönemde de çıtayı daha da yükseğe çıkartmaya ant içtik. Yeni Türkiye'de hep birlikte ve ülke olarak kalkınmayı sürdürecek ve daha da iyi yerlere geleceğiz."

METİN KÜLÜNK HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Adem Sefer'den ilk demeç: "Zor ama imkansız değil!"
Önceki Adem Sefer'den ilk demeç: "Zor ama imkansız değil!"
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz