Metin Külünk, Beykoz'da son uyarısını yaptı

  • 15.04.2017 18:06
  • Güncelleme: 15.04.2017 18:09
  • Okunma: 7415 kez
  • Yorum: 0
AK Parti'nin önemli isimlerinden İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Çayırındaki programda son uyarısını yaptı.
Metin Külünk, Beykoz'da son uyarısını yaptı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz'da katıldığı açık hava toplantısında, "Kandilin sesi Almanya'dan geliyor. Şimdi biz öyle bir yüksek ses vermeliyiz ki Kandil yarın evet denileceğini bildiği için can hıraç Almanya üzerinden bize saldırıyor." dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Beykoz Çayırındaki açık hava toplantısına katılan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gür bir sesle evet diyerek Kandil'e, Almanya'ya, Amerika'ya, FETÖ'ye cevap verileceğini dile getirdi.

"Yarın evet diyerek bu devlet bizim diyeceksiniz"

Külünk, "Yarın sandıktan evet çıkararak Kandil'e cevap vermeye hazır mıyız? Almanya'ya cevap vermeye hazır mıyız? Amerika'dan Cumhurbaşkanımızı suikast ile tehdit eden çetelere cevap vermeye hazır mıyız? 15 Temmuz'da devletimizi çökertmek, milletin vergileriyle alınmış silahları millete çeviren FETÖ ve işbirlikçilerini çökertmeye hazır mıyız? Çocuklarımızın geleceği için, istikrarımız için, istikbalimiz için evet demeye hazır mıyız? Yarın sandıklarda evet diyerek bu ülke, bu devlet, cumhuriyet ve bu vatan bizim diyeceksiniz." dedi.

"Evet; neşedir, huzurdur, mutluluktur"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte sandıktan kim çıkarsa milleti ve devleti onun yöneteceğini söyleyen Külünk, "Evet dediğinizde Milli Güvenlik Kurulu bildirileriyle kimse bu milletin seçtiklerine kabadayılık yapamayacak. Artık bu ülkede sandıktan kim çıkarsa devleti o yönetecek, devletin başı o olacak. Aylardır neşe içerisinde kampanya yürütüyoruz, evet neşedir. Huzur içerisinde çünkü evet huzurdur. Çünkü evet mutluluktur. " ifadelerini kullandı.

Külünk'ten sandık görevlilerine uyarı

Beykoz Çayırında toplanan kalabalığa sandıklarda dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatan Külünk, "Bir, erkenden oylarımızı kullanıyoruz. iki, sandık bölgelerini terk etmiyoruz, üç sandıklarda görev yapan arkadaşlar resmi mazbatayı almadan seçim kurulundan ayrılmak yok. Çuvallar ilçe seçim kuruluna gidene kadar takip edeceğiz. Yarın egemenliğin millete ait olduğunun perçinleneceği gündür, yarın bu milletin yükselişinin tescil edileceği gündür." şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, şunları söyledi:

"Gardırop milletçilerine de cevap vereceğiz"

"Yarın bir cevapta eyalet yalanı üzerinden ortalarda dolanan gardırop milliyetçilerine vereceksiniz. O gardırop milliyetçilerine yarın sandıkta evet diyeceğiz. Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diyoruz. Duymayan varsa gitsin doktorda kulaklarına baktırsın. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu millettir."

"Bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız, diz çöktüremeyeceksiniz bu millete, bu millet ikinci Çanakkale Mücadelesini de 15 Temmuz gecesi sokakta başardı. Şimdi yarın sandıkta güçlü bir evet ile ikinci Çanakkale Mücadelesini sandıkta evet diyerek başaracağız."

"Bir hususa dikkatinizi çekiyorum. Bu ülkede ali cengiz oyunlarıyla cebimizdeki 5 triyon doları para baronlarının cebine transfer edenler yarın hayır çıksın diye teröristlerle, CHP ile, FETÖ ile işbirliği yapıyorlar. Bu ülkeyi az gelişmiş, geri kalmış bırakmalarının hesabını yarın 'evet' diyerek soracağız."

Düzenlenen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz