Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu

  • 0
  • 10220
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu
Metin Külünk Beykoz’da sert konuştu

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)'in düzenlediği geleneksel pikniğe katılım yoğun oldu.

Beykoz Göztepe Mesire Alanı'nda bir araya gelen Rizeliler, piknik yaptı ve horon tepti. Davetliler arasında yer alan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin KülünkBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durduklarını ve durmaya da devam edeceklerini belirterek, "Bu ülkede demokrasinin rafa kaldırılmasına asla izin vermeyen bu irade, sandıktan aldığı iradeyi ancak sandıkta millete teslim eder" diye konuştu.

İstanbul'un dört bir yanından gelen Rizeli hemşerileriyle neşeli vakit geçiren protokolde birbirinden önemli isimler göze çarptı. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün yanı sıra Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve çok sayıda Rizeli vatandaş katıldı.

Çelikbilek Rizelileri yalnız bırakmadı

"Hepinizi muhabbetle selamlıyorum" diyerek söze başlayan Beykoz Belediye BaşkanıYücel Çelikbilek"İyi eğlenceler diliyorum size. Bizler de zaman zaman memleketleri ziyaret ederiz. Yaşlı, çoluk çocuk demeden ziyaret eder bir arada oluruz. Sizler de bu şekilde düşünerek bir araya gelmişsiniz. Allah çoluk çocukla birlikte böyle nice güzel günler yaşamayı nasip etsin diyor, hürmetlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

RİDEVA Başkanı Hasan Ekşi

Rize Vakıf ve Dernekler Birliği (RİDEVA) Başkanı Hasan Ekşi de rızkın Allah vergisi olduğunu kaydederek, "Bizler burada şimdi birlikte rızıklanıyoruz. Bu güzel günü Sayın vekilimiz, Belediye Başkanlarımız ve sizlerle birlikte kutladığımız için çok mutluyum. Hepinize hayırlı eğlenceler diliyorum" dedi.

Sinan Aktaş Üsküdar’dan katıldı

Üsküdar AK Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş da İstanbul'un dört bir yanından gelen Rizelileri selamlarken, "Milletimizin birlik ve beraberliğinden hareketle 10 buçuk yılda yaptıklarımızın ilelebet devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

Mustafa Kara kendini Rize’de hissetti

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ortamı görünce kendisini Rize'de gibi hissettiğini belirterek, "Bugün kendimizi Potomyadaymışız gibi hissediyoruz. Buranın tadı orası gibi olmayabilir ama yine de bu güzelliği yaşattığınız için tüm beyefendileri hanımefendileri tebrik ediyorum. Rize'nin yemeklerini buraya kadar taşıdınız" dedi.

Rize Güneysu’da görev yaptı

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler"Birlikte kucaklaşmak gerçekten çok güzel. Ben de 2 yıl Rize Güneysu'da görev yaptım. Oradan kazandığım dostlukları hâlâ sürdürmekteyim. Asla o günleri unutamadım. Bu güzel organizasyon gerçekten kolay işler değil, Başkan'ı kutluyorum" diyerek mutluluğunu ifade etti. 

Külünk Başbakan’ın selamlarını getirdi

"Ağabeyimiz, köylümüz, akrabamız, dostumuz, ülkemizin lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin sevgilerini getirdim" diyerek söze başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk"Biz Alparslan 1071'de Anadolu'nun kapısını açtığında hep doğuyla batıyı birleştiren, medeniyetlerin kesişme noktası, ticaretin geçiş yolu olan bu coğrafyada Aziz Türk Milleti olarak, hep büyük mücadelelerin ardından büyük zaferler kazanarak millet olduk, devlet olduk" diye konuştu.

İstanbul Milletvekili Metin Külünk, şunları söyledi:  

“Hiçbir zorluk, hiçbir güçlük, yaşadığımız içerideki ve dışarıdaki kirli ittifakların bize yaşatmaya çalıştığı hiçbir zorluk, bu ülkenin yeryüzündeki insanlık için, bir küresel barış yolunda azmimizden, çabamızdan asla geri bıraktıramayacaktır. Biz bu ülkeyi, yalnızca içinde yaşayan 76 milyon vatandaş için önemli bilen bir millet değiliz. Bu topraklar, yeryüzündeki mazlumların, Afrika'daki aç çocukların da beklentisi olarak güçlü bir Türkiye'nin mücadelesini veriyoruz.

Tayyip Erdoğan Gazze’de dua demektir

Recep Tayyip Erdoğan demek Gazze'deki dualar demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek Somali'deki çocuklara süt demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek Kudüs'ün bağımsızlığı demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek Suriye'de barış demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek Medine demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek Mostar Köprüsü demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek özgürlükler demektir, Recep Tayyip Erdoğan demek demokrasi demektir.

Bizler Rizeliler olarak, 76 milyon yurttaş olarak 2023'teki güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik duruyoruz ve dimdik durmaya da devam edeceğiz. O bir haftadır üretilmek istenilen hiçbir nefret söylemini hak etmedi. Bu ülkede demokrasinin rafa kaldırılmasına asla izin vermeyen bu irade, sandıktan aldığı iradeyi ancak sandıkta millete teslim eder"

Konuşmaların ardından Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Başkanı Celal Erdoğan kısa bir konuşma yaparak piknik yapanlara ve protokol üyelerine katılımları nedeniyle teşekkür etti. Rizeliler bölgenin sevilen sesi Erol Şahin’in türküleri ile saatlerce horon oynadı.

Haber Merkezi

Giresun Beykoz’da masaya yatırıldı
Önceki Giresun Beykoz’da masaya yatırıldı
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı