Mete Yarar Beykoz'da güvenli bölgeyi anlattı

  • Güncelleme: 02.11.2019 16:43
  • Okunma: 5951 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesince düzenlenen Mete Yarar ile 'Güvenli Bölge' konulu söyleşi programına Beykozlular ilgi gösterdi.
Mete Yarar Beykoz'da güvenli bölgeyi anlattı

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte "Barış Pınarı Harekatı” ana temalı bir söyleşiye imza atan Mete Yarar’a katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Yarar, program sonunda katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

Mete Yarar, görsel öğeler ile izleyicileri tatmin eden bir program gerçekleştirirken, katılımcılardan ve de özellikle kendisini bir köylü-çiftçi olarak tanıtan bayandan gelen yorumlama ve sorular ile bir hayli mutlu oldu.

Güvenlik Stratejileri Uzman Mete Yarar, "Barış Pınarı Harekatı" ile Türkiye’nin istediğini elde ettiğini söyledi.

Gerek Barış Pınarı Harekatı gerekse diğer yapılan iki harekat öncesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin profesyonel askeri deneyimini arttırması, yurt içinde Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat sayılarının arttırılması ile sağlanan güvenli ortamın yanı sıra yıllar içerisinde Savunma Sanayinde kaydedilen büyük aşamaların ve bunların sahada kullanılmasının büyük payı olduğu ifadelerini kullandı.

Yarar, "2 Gün önce Savunma Bakanımız Sınır Birlikleri ziyaretinde yaptığı telsiz mesajı ile "Hiçbir şey bitmiş değil, hatta yeni başlıyoruz, her şeye hazırlıklı olacağız" dedi. PYD/PKK unsurları güneye, onun altındaki bölgede ABD, onun da altında İsrail kontrolündeki unsurlar var. Harekat başlamadan ne hedeflenmekteydi? Bölgeden 30 km. derinliğe kadar terör unsurlarının süpürülüp atılması, mevcut durumda bu oldu mu? Oldu." dedi.

Bugün elde edilen kazanımın 10 sene sonra anlaşılacağı ifadelerini kullanan Mete Yarar, "ABD buraya petrol için geldiğini en yüksek ağızdan açıkladı. Şu anda bulunduğu bölgeden az petrol çıkarılıyor diye düşünenler olabilir, daha çıkarılmamış, bu yönde çalışmanın olmadığı yer altındaki petrolü çıkarmayı hedefleniyor. Batı ülkelerinin dezenformasyon, ve komple teorilerine inanmayın, takılmayın…yabancı dizlerde gösterilen sahnelere inanan o kadar çok kişi var ki, bizler o kadar anlatıp dursak da bu kaynaklara güvenli bulanlar, onlara rağbet edenlerden çok var, bazen ne yapsak biz de mi dizi çeksek diye aklımdan geçmiyor değil." diye konuştu.

Güneyde 500 kilometre uzunluğunda ve bazılarının Türkiye sınırına kadar uzandığını dile getiren Yarar şunları söyledi:

"Bu tünellerin yapımına 2014 yılında başlandı ve yerin 13 metre altında ilerliyor. Sınırımıza 500 ile 1 km uzaklıktaki tüneller niye yapılmış olabilir? kim yerin altında 500 km bulan tüneller için milyarlarca dolar sarf etmek ister? Yerin altına tonlarca silah ve malzemeyi alacak depolar kurar acaba? Bir bakkal bile depo açmak istese en yakın çevresine, arka sokağa, yan sokağa bakar da DEAŞ denen örgüt 100 km aşağıda iken sınıra bu kadar yakı noktada bu tüneller neden kurulur?"

15 Temmuz Darbe Girişimini ilk gününden itibaren işgal girişimi olarak gördüğünü söyleyen Güvenlik Stratejileri Uzmanı Mete Yarar, "Üç gün önce terör örgütünde neden askerler saldırmayın mesajı verildi. Başarısız olunca neden bir hafta sonra verilen başka emir ile yeniden başladı. Birer gün arayla neden bir yerde DEAŞ diğer yerde PKK bombalar patlatmaya başladı. Babaları, patronları aynı olunca, emirler de aynı yerlerden kendilerine geldi. Bazıları hala PYD, Türkiye için gerçekten de bir tehdit mi? diye düşünürken bunlar yaşandı. 30 tır 4 bin uçaklık malzeme bölgeye neden indirildi?" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz