Makaleler

Metal aşınması…

16.06.2017 15:05
| | |
5033

Türkiye tarihi eşikleri zaman zaman sancılı da olsa bir bir aşıyor. Her türlü engellemeye, oligarkların inanılmaz direncine rağmen!

Oligarkların başını her ne kadar CHP çekiyor olsa da, AK Parti’nin içine çöreklenmiş oligarkların sayısı da az değil.

Aslında, on beş yıl boyunca çıtayı sürekli yukarıya taşımayı başarmış, milyonlarca üyesi olan bir partide bu tür sıkıntılar gayet normal.

Anormal olan bu sıkıntıları gidermek için çaba sarf edenlerin sürekli akamete uğratılmasıdır.

Tabi bunun da en büyük sebebi sistemin en küçük teşkilat biriminden en büyüğüne kadar adeta bir zincirin halkaları gibi, belli grupların birbirine sıkı sıkıya bağlanmış olmasıdır. Ne yapsanız kırılmıyor ve için için yapıyı çürütüyor.

Gözlemlediğim iki önemli işaret bana AK Parti’de çok kısa bir süre sonra çok büyük ve köklü değişiklikler olacağınısöylüyor.

Bunların ilki, duyduğumda bir türlü anlam veremediğim “Partili Cumhurbaşkanı” modeliydi. Diğeri ise seçimden sonra Reis’in zikrettiği “Metal aşınması” ya da daha teknik bir terimle “Metal yorgunluğu” ifadesiydi. Bu iki işaret AK Parti’de yaşanacak köklü değişimin öncüsüdür ve kesinlikle Matruşka gibi birbirlerinin varlık nedenidir.

Partili Cumhurbaşkanını ilk duyduğumda çok gerekli olduğunu düşünmediğim için, “ne gerek var?” demiştim kendi kendime. Sahi; dünyada ve ülkemizde bu kadar kriz varken, bu kadar işin arasında Tayyip Bey AK Parti’nin başına geçme ihtiyacını neden hissetti?

Düşünsenize Türkiye tarihinin en önemli siyasi hamlelerinden biri yapılıyor. MHP sınırsız desteğini vermiş, başta Güneydoğu’dan, HDP seçmeninin büyük bir kısmı da sana destek veriyor ve buna rağmen burun ucuyla seçimi kazanıyorsun!

Tablo maalesef tam olarak bu… İstanbul’un genel olarak bütün ilçelerinde bu sıkıntıları görüyoruz ve artık alarm veriyor.

Tayyip Bey bu alarmı çok önceden gördü ve hamlelerini ona göre yaptı, yapıyor.

Bazılarımızın görmek istememesi hatta bunun için gözlerini sımsıkı kapaması işe yaramıyor.

Gözlerinizi sımsıkı kapasanız da güneş doğmaya devam ediyor!

Ve inanın 2019’da o güneş bir batarsa, bazıları için bir daha asla doğmayabilir. Onun için şapkayı öne koyup düşünme zamanıdır.

İnsanların gözlerinin içine bakıp muhabbeti, tevazuyu, dostluğu, adaleti, sevgiyi ve sıcaklığı hissettirme ve yıkılan gönülleri tekrar geri kazanma zamanıdır.

Unutmayın! AK Parti on beş yıldır bu duygularla baş tacı edildi…Tayyip Bey’in partinin başına dönmesinin tek sebebi bu duyguların kaybedilmesine neden olanlardır!

İlçelerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de ilçe ve il teşkilatlarındaki üst düzey teşkilat mensuplarının seçilmiş partililerle münasebetidir. Bir tarafta “bir sonraki dönemi kaybetme korkusu”, bir tarafta her türlü talebe cevap vermeye çalışma kaygısı. Maalesef vıcık vıcık! Yani metal yorgunluğunun yanında aşırı yağlanma da var!

İlişkiler öyle bir hale gelmiş ki maalesef partiyle birlikte anılan “kurucu ruh” dediğimiz saygın, beyefendi ağabeyler partinin kapısından dahi geçmiyor. Hal buki davanın hiç olmadığı kadar onlara ihtiyacı var, tabi hala bir dava bırakıldıysa!

Metal yorgunluğu deyip geçmeyin açıklanamayan çoğu uçak kazasının sebebidir…

Uçak düşürür.

Ramazan-ı Şerif’in ebedi kurtuluşumuza vesile olması duasıyla,

Selametle kalın…

Anahtar Kelimeler: Metal, Aşınma, Yorgunluk

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"