Spor

Mesudiyespor sezonu orta sıralarda bitirir

Mesudiyespor sezonu orta sıralarda bitirir
01.01.2019 18:07
| | |
1731

İstanbul SAL, 6. Grup Beykoz temsilcisi İstanbul Mesudiyespor, 2018 yılının son maçından galibiyetle ayrıldı.

Haftalardır yaşadığı sıkıntılı sürecin ardından alınan bu galibiyetin anlamı ise tabiri caizse 6 puanlık oldu! Öte yandan Beykoz ekibinde, kalan 4 maçın ikisinden ligden çekilmelerden doğan 6 puan çantada keklik gibi.

Maç öncesinde düşme hattının hemen üstünde aynı puan ile sıralanan İstanbul Mesudiyespor ve Mecidiyeköyspor takımları maçta tüm performanslarını sonuna kadar sahaya yansıtma gayretinde iken ev sahibi Mor-Sarılı ekip almış olduğu galibiyet nedeni ile maç sonunda, rahatlamıştı.

İstanbul Mesudiyepspr Teknik Sorumlusu Dinçay Atmaca müsabakaya ilişkin görüşlerini Dost Beykoz'a aktardı. Atmaca öncelikle Küçükköyspor-Yıldırımbosnaspor maçı öncesinde hayatını kaybeden genç taraftara ilişkin başsağlığı mesajını iletip rahmet diledi. Ardından Mecidiyeköy ile zorlu bir mücadele yaptıklarını söyleyen Atmaca şu görüşlere yer verdi:

“Daha öncede dediğim gibi maçı çok istedik… Tam olarak motive ve hırslı olunca futbolcu kardeşlerim maçı kazanmayı bildiler Sahaya girince bir tek maçı düşündüler ve güzel bir galibiyete de imzalarını attılar. Bu zorluk derecesi yüksek maçtan galibiyetle ayrılan futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Şimdi kalan maçlara daha iyi hazırlanıp sezonu en iyi yerde bitirip noktalamak istiyoruz.”

İstanbul Mesudiyespor Genel Kaptanı Erdal Tiryaki de maç öncesinde zorlu mücadeleden çıkacak sonucun birçok takımı yakından ilgilendirdiğini söylerken, “maç oldukça stresli bazı anlarda gerilimli de geçti. Bu tür maçları önemi ortada kaybeden takımın sonraki haftalarda yaşayacağı sıkıntılı durum bir gerçek idi. Futbolcu kardeşlerimiz beklentilerimiz karşılıksız bırakmadı ve hakkımız olan güzel bir galibiyete imzamızı atmış olduk” ifadelerine yer verdi.

Beykoz ekibinde bundan sonraki haftalar için bir sıkıntı yaşanması söz konusu değil. Çünkü hafta sonunda olaylı maçın ardından ligden çekildiklerini  resmen beyan eden Yıldırımbosnaspor ile ligden düşen ve maçlara çıkmayan Barbarosspor maçından gelecek üçer puan ile sezon orta sıralarda kapanması garanti gibi. 

Mor-Sarılı ekibin diğer iki maçı ise deplasmanda olacak İstanbul Kayaşehirspor ve Denizköşkler karşılaşmaları ile sezon kendi açılarından tamamlamış olacak.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, İstanbul Mesudiyespor, Dinçay Atmaca, Erdal Tiryaki

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"