Mesudiyeliler ve Tokatlılar Gecesi

  • 2014.07.26 00:00
  • Güncelleme: 13.07.2010 00:11
  • Okunma: 11664 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nce Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Ordulular ve Tokatlılar gecesi ile devam etti. Gecede ise son günlerdeki şehit haberleri damga vurdu.
Mesudiyeliler ve Tokatlılar Gecesi

Orduluları Beykozlu Mesudiyeliler Derneği temsil ederken, Tokatlılar da kendi yörelerine ait renklerden örnekler sundular. Şenlik başlamadan önce Beykoz Belediyesi’nin AK Parti ve CHP’li Meclis Üyeleri kurulan 6 noktada vatandaşlara çorba-ekmek servisini yaptılar.

Hafta içi olmasına karşın Beykozluların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte son 1 yılda yaşanan ŞehitHaberlerinin ardından özel bir bölümde gecede sunuldu.  Aşık Nuri Yücel Şehitlerimize hitaben eserler seslendirirken duygusal anları da beraberinde getirdi.

 

Sunuculuğunu Beykoz basınından tanıdığımız Ozan Derviş’in yaptığı gecede, etkinliklerin 16 İl Yöre Derneğinin planlaması ile gerçekleştiği hatırlatıldı.

“Bugün Ordulu Şehidimiz Muhammed Talha, Giresunlu Şehidimiz Erhan Terletme ve Trabzonlu Şehidimiz Murat Çavdar’ı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Acılarımızı yüreklerimize gömdük. Etkinliklerin yapılması konusunda Beykoz Belediyesince verilen karara yöre dernekleri uydu. Aşık Nuri Yücel’in yorumları ile Şehitlerimiz ,rahmetle andık”diye konuşan Derviş’ın ardından sahne alan Aşık Yücel’in seslendirdiği, “Ah İstanbul ne hale koydun beni” adlı eser ve Tokat Erbaa Yöresinden seslendirdiği parçalar gönülleri fethetti.

 

Yöre Derneği Gençlik Spor Derneği Halk Dansları Topluluğu programda Türkiye’nin 7 coğrafi yöresinden esintiler yansıtan bir gösteri sunarken programlarının bitiminde alkışı fazlası ile aldı.

Etkinlik Ordu-Mesudiye Dernek ve Tokatlılar Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin sahnede yer alıp katılımcıları birlikte selamlamaları ile devam etti. Ordu-Mesudiyeliler Dernek Başkanı Fazlı Çoşkun ile Tokatlılar Dernek Başkanı Mustafa Soğan yaptıkları kısa konuşmalarda mesajlarını ilettiler.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yaptığı konuşmada etkinlikleri yöre dernekleri ile birlikte yaptıklarını anımsattıktan sonra, “81 Vilayetten insanların yaşadığı ilçemizde yaşanan görüntüler bizleri mutlu etmekte. Sevgi ve muhabbetle kenetlenmenin örneklerini bugünlerde yaşamaktayız. İnşallah bu birlik beraberlik ve hoşgörü ortamına Türkiye’nin her yöresinde rastlamamamız mümkün olur. Bugün Yöre Dernekleri etkinliklerde olmazsa, programlara katkılar sunmasa kuru kalabalıklara karşı bir takım sanatçıların seslendirdiği müzik eserleri dışında bir anlam ortaya çıkardı. Bu sebeple yöre derneklerimizin katkılarını önemsiyoruz, bu muhabbet ortamının oluştuğunu gözlemlemekteyiz. Şu güzellikleri zevkleri bizlere yaşattıkları için kendilerine teşekkürlerimiz iletiyorum.” diye konuştu. Başkan Çelikbilek’e katkılarından ötürü hazırlanan çiçek takdim edilirken, diğer başkan yardımcıları da çiçeklerden nasibini aldı.

Gece çeşitli sanatçıların programları ile geç saatlere kadar devam ederken yoğun bir kalabalığın etkinlikleri sonuna kadar takip etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz