Makaleler

Mesudiye-Soğuksu seneye inşallah...

12.02.2017 12:47
| | |
2551

İstanbul Süper Amatör Ligde normal sezon başlarken ilçemizde Bölgesel Amatör Lige çıkma noktasında İstanbul Mesudiyespor ve Soğuksuspor takımları en iddialı takımlar olarak görülüyordu.

İki takımımızda hedefini mutlak Bölgesel Amatör Lig olarak belirlemişti.

Sezon başlarken iki takımdan da bazı yöneticilerle yaptığım sohbetlerde hedefimiz öncelikle Bölgesel Amatör Lig, daha sonra 3. lig bunun için iyi transferler yaptık. İyi kadro oluşturduk. Bölgesel Amatör Lige yükseldiğimiz gün 3.lig için çalışmalarımıza başlayacağız demişlerdi.

Sezon İstanbul Mesudiyespor takımı için oldukça iyi başlamıştı. Zorlu maçlardan alınan üst üste galibiyetler neticesinde şampiyonluk hedefinde süratle ilerleyen İstanbul Mesudiyespor takımında ikinci yarının başlamasıyla büyük bir düşüş yaşanmaya başlandı.

Arka arkaya alınan kötü sonuçlar neticesinde takımı geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lige çıkaran teknik direktör Aşkın Karadeniz istifa etti. Bunun nedeninin kötü sonuçlar mı yoksa başka bir nedeni mi var ne olduğunu bilmiyorum.

Arkasından yeni teknik adam Gökhan Baladin göreve getirildi. Yeni teknik adamla ilk iki haftayı kayıpsız geçen İstanbul Mesudiyespor'da yeniden büyük bir düşüş yaşandı. Arka arkaya alınan kötü neticeler sonunda takım son hafta öncesinde 4. sıraya düştü. Son hafta maçını kazanmasına rağmen bir puan farkla ikinci sırada bulunan Alibeyköyspor takımı maçını kazanınca İstanbul Mesudiyespor sezona erken veda etmek zorunda kaldı.

Bölgesel Amatör Lig hedefleri maalesef gerçekleşmedi.

Bunda kimin yada kimlerin suçu var bilmiyorum ama takıma gerçekten yazık oldu.

Grubu zordu. Neredeyse her takım iddialıydı. Ama büyük bir avantajı eline geçiren takım en azından klasman grubuna kalmalıydı.

Maalesef Beykoz ilçesinde büyük bir nüfus yoğunluğu olan Mesudiyelilerde takıma gerekli tribün desteğini vermedi. Bir Mesudiyeli olarak bu beni daha fazla üzdü. Neyse olan oldu. Artık seneye daha iyi bir planlamayla umarım hedef gerçekleşir.

İkinci takımımız Soğuksuspor. Onlarında hedefi Bölgesel Amatör Lig'di. Sezona iyi transferlerle başladılar. İyi sonuçlar alarak başladılar. 4. hafta yaşanan teknik direktör Kadir Gemici, yönetim krizi sonrasında Kadir Gemici istifa edince yerine Fahrettin Eldek hoca geldi. Fahrettin hocayla istikrarı bir türlü yakalayamayan Soğuksuspor'da, Eldek hoca istifa edince 3. teknik adam Salih Şener göreve geldi. Soğuksuspor kulübünü çok iyi tanıyan Salih Şener göreve gelirken takım liderden 10 ikinciden 7 puan geride ligde 5. sıradaydı. 

Salih Şener takımı kısa sürede toparlayarak arka arkaya aldığı galibiyetlerle son haftaya girerken ikinciyle puanları eşitledi.
Son hafta zorlu bir deplasmana çıkan Soğuksuspor berabere kalıp ikinci Kurtköyspor kazanınca maalesef gruptan çıkmayı başaramadılar.

Arka arkaya teknik adam değişiklikleri yaşayan kulüp için sezon kayıp bir sezon oldu.Çok zorlu olmayan bir grupta istikrar geç yakalandığı için bu yıl hedef gerçekleşmedi. Soğuksuspor takımı da en azından klasman grubuna kalmalıydı. Arka arkaya yapılan hatalar, doğrulardan fazla olunca beklenen Bölgesel Amatör Lig hedefi tutturulamadı. Soğuksuspor taraftarı takımına büyük destek verdi diyebilirim.

Bir çok maçta tribünler önemli oranda doldu. Oyuncular ve teknik heyet görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Ama olmadı. Artık iyi bir planlamayla yeni sezona başlanmalı. Bu defa daha temkinli ve akıllı strateji belirlenmeli. Teknik adam konusunda istikrar sağlanmalı. Umarım onlarda bu hedefi gerçekleştirir bu sevinci yaşar ve yaşatır. Son söz olarak iki kulübümüzde yapılmaması gereken hatalar yapmıştır. İstikrar yakalanamamış ve sezon erken neticelenmiştir. 

İki takımı ve yönetimini de çok yakından tanıyan biri olarak son olarak söyleyeceğim. 

MESUDİYE,SOĞUKSU SENEYE İNŞALLAH

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"