Mesudiye'de Beykoz Tepesi, Kıbrıs'ta Beykoz Parkı

  • 1
  • 9513
Mesudiye'de Beykoz Tepesi, Kıbrıs'ta Beykoz Parkı

Kardeş şehir olduğu bölgelere yönelik kazanımlarını sürdüren Beykoz Belediyesi, Kıbrıs'ta Beykoz Parkı yaptı.

İskele Güzelyalı Mahallesi’neki Beykoz Parkı’nın açılışını yapıldı... Beykoz Belediyesi'nin maliyetini karşıladığı montajını İskele Belediyesi personelinin yaptığı parkına açılışına İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ve İçişleri Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürü Türel Öksüzoğlu ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Taner Nusret katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılışta, İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da gösteri yaptı.

Güzelyalı Mahallesi sakinlerinden Cevriye Bağrışan zeytin dallarını yakarak, misafirleri ve parkı tütsüledi.SADIKOĞLU: “SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Güzelyalı Beykoz Parkı’nın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu yaptı.

Sadıkoğlu 2 buçuk yıl önce Güzelyalı Mahallesi’ni ziyareti sırasında park talebinin kendisine 10 yaşındaki Nalan Tepe’den geldiğini söyledi. Bu talebe kayıtsız kalamadıklarını ve küçük Nalan’a söz verdiklerini ifade eden Sadıkoğlu, bugün bu sözü tuttuklarını Nalan ve arkadaşlarını mutlu etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Hasan Sadıkoğlu konuşmasının sonunda ise 2008 yılında Beykoz Belediyesi ile başlayan kardeşliğin, gönül bağının, ebedi olmasını diledi.

Sadıkoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ve ekibine, Beykoz Belediyesi Meclis Üyelerine, İskele Belediye personeline ve meclis üyelerine teşekkür etti.

GÜLBASAR: “İSKELE HALKINA HAYIRLI OLSUN”

Konuşmasına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in selamlarını ileterek başlayan Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar, 2016 yılında Güzelyalı Mahallesi’ne yapılacak parkın projelendirildiğini ve mefruşatların da bu projeye göre hazırlandığını söyledi.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve personeline teşekkür eden Gülbasar, parkın Güzelyalı Mahallesi sakinlerine ve İskele Halkına hayırlı olmasını diledi.

ÇOCUKLARDAN İSKELE VE BEYKOZ BELEDİYELERİNE TEŞEKKÜR

Açılış konuşmalarının ardından, Güzelyalı Mahallesi’nde yaşayan çocuklar Nalan, Ela, Melek ve Dila, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar’a teşekkür etti.

Açılış, Güzelyalı Beykoz Parkı’nın açılış kurdelesinin kesilmesi ve parkın gezilmesi ile son buldu.

Haber Merkezi

Beykoz'da engelliler için akü şarj istasyonu
Önceki Beykoz'da engelliler için akü şarj istasyonu
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi