Kültür

Meslek Lisesi’nde Osmanlı Esintisi

Meslek Lisesi’nde Osmanlı Esintisi
2014.07.26 00:00
| | |
7378

İstanbul Beykoz İlçesi Kültür sanat Platformu'nun İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi sergi düzenledi.

Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapılan, Seramik ve Cam Teknolojisi alanında hazırlandığı “İstanbul’da Kendini Görmek” ve Giyim Üretim Teknolojisi alanında hazırlanan, “Osmanlı Esintisi” projelerinin yer aldığı sergi Beykoz Kız Teknik Meslek Lisesi'nde açıldı.

Beykoz Kız Teknik Meslek Lisesi'nde düzenlenen sergiye, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Müzeyyen Özgür, Seramik ve Cam Bölüm Şefi Saadet Nur Kaya, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, Cam Teknoloji ile Osmanlı esintisinin bir arada buluştuğu projeden bahseden Okul Müdürü Müzeyyen Özgür; “Bu projeleri devamlı yapıyoruz ve görüyoruz ki artık, Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak yaptığımız projeleri Beykoz’a duyurabiliyoruz. Bundan sonra da okulumuzun başarılı öğretmenleri ve öğrencilerimizle, bu tarz  projeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz”diyerek sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından, Kaymakam Aydın Ergün, Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek ve Okul Müdürü Müzeyyen Özgür açılış kurdelesini keserek serginin açılışını yaptılar.

Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Seramik ve Cam Bölüm Şefi Saadet Nur Kaya önderliğinde Seramik ve Cam Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “İstanbul'da Kendini Görmek” ve Giyim Üretim Teknoloji Bölüm Şefi Mesude Çakmak Ekinci önderliğinde, Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Osmanlı Esintisi” adlı sergide Osmanlı döneminin kültürüne ait giysiler ve İstanbul’un Kız Kulesi, Galata Kulesi’nin fotoğrafları cam seramik üzerinde çizilmiş eserler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Sergiyi gezen Aydın Ergün ve Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, yapılan el emeği göz nuru ürünleri tek tek incelediler…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"