Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı

  • 0
  • 8383
Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı
Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı
Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı
Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı
Merhum Prof. Necmettin Erbakan Beykoz'da anıldı

Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan için Beykoz'da bir anma programı düzenledi.

Merhum Erbakan'ın vefatının 8. yılı anısına düzenlenen program, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç, İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, AGD Başkanı Rıza Gik, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve Meclis üyesi adayları katıldı.

Mısır’da idamlar durdurulmalıdır

Programda konuşan SP Adayı Kaşıtoğlu,  “Mısır’da zulümler bir an önce dinmeli ve bütün masum kardeşlerimiz zindanlardan çıkarılmalıdır. Bunlar emperyalist güçlerin tasarladığı, bölge insanını birbirine düşürecek provokatif eylemlerdir" diye konuştu.

Kaşıtoğlu,  "İslam coğrafyasında, husumetlerin sona ermesi açısından adımlar atılmalıdır.  Bizler Saadet Partisi olarak İslam ülkeleri liderlerini, İslam İş Birliği Teşkilatını ve G-8 ‘in bu konuda toplanıp kararlar alarak ciddi adımlar atılmasını talep ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatını ve projelerini konu alan bir sinevizyon gösterimin yapıldığı programda, SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç da bir konuşma yaptı.

Allah’ın selamının Meclis'te ilk defa Erbakan döneminde verildiğinin kayıtlarla mevcut olduğunu söyleyen Tonguç, aradan yıllar geçse de Türkiye’ de değişen hiç bir şey olmadığını belirtti.

Tonguç “Bugün hala, bizim yardım olarak, o zamanki fakir fukara zihniyetlere, al kardeşim bu yardımı ve ayakta kal, bunu almayacağın bir ekonomik duruma yükseleceğimizi dediğimiz halde hala kömürün hala poşetin dağıtılıyor olması bir züldür . Bu noktaya Türkiye gelmemeliydi. Otobüsten, ekmekten ve su dan kâr edilmez, bunların hepsi hizmet temellidir ve özünde insanların işlerini kolaylaştırma yatar” dedi.

İsrail Kudüs'te barınamayacak

Kurulacak olan yeni dünya düzeninde İsrail’in Kudüs’te barınamayacağını belirten Tonguç “ Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kurduğumuzda  İsrail’in oralarda durma imkanı yoktur, hep beraber inşallah o mübarek günler de buralardan oluk oluk hareket edip Mescidi Aksaya girerek bütün İslamiyet dünyasıyla bir araya geleceğiz...  Bunun önünde hiç kimse duramayacak. Bu kaderi ilahinin bir takdiridir ve artık bu sıkıntılı dönem bitmiştir, taarruz dönemi başlamıştır ve bunun neticesinde inşallah bu iş milli görüşçülere nasip olacaktır” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'a Aile ve Kadın Destekleme Merkezi kuracağız
Önceki Beykoz'a Aile ve Kadın Destekleme Merkezi kuracağız
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır