Merhum Erbakan’ın Beykoz'daki yalısı satılıyor!

  • 2
  • 16487
Merhum Erbakan’ın Beykoz'daki yalısı satılıyor!

Necmettin Erbakan’ın Beykoz Kanlıca’daki yalısı 21 milyon dolara (60 milyon TL) satışa çıkarıldı.

Necmettin Erbakan’ın Kanlıca’daki yalısı 21 milyon dolara (60 milyon TL) satışa çıkarıldı. 2. derece tarihi eser olduğu için yalıyı alacak kişi, alım satım ve emlak vergisi ödemeyecek. 

Rahmetli Necmettin Erbakan, partisi kapatılırsa, mallara el konulmasın diye, tüm tapuları ailesine ve kendisi üzerine yaptırıyordu. Bu arada nasıl olduysa, İstanbul Boğazı’nda da bir yalı alınmıştı.

Erbakan’ın çocukları, yalıyı birbirlerine kaptırmamak için davalar açtılar.Sonuçta yalının tapusu, Erbakan’ın kızı Elif Hanım’la evli damat Mehmet Altınöz’de çıktı.

Rahmetli işadamı Şeyhmus Tatlıcı’dan 810 bin TL’ye Kasım 1999’da satın alınan yalının, Mart 2006’da Damat Mehmet Altınöz’e 1 milyon TL’ye satıldığı anlaşıldı.İşte bu yalı, bugünlerde 21 milyon dolara (yani neredeyse 60 milyon TL) satışa çıkarılmış.

Kanlıca’daki bir emlakçı, yalıya sessiz sedasız müşteri arıyor. 2. derece tarihi eser olduğu için yalıyı alacak şanslı vatandaş, alım satım vergisi ve emlak vergisi de ödemeyecek.

Cumhuriyet

Beykoz'da 30 çifte Boğaz manzaralı nikah
Önceki Beykoz'da 30 çifte Boğaz manzaralı nikah
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Yorumlar (2 Yorum)

betül ceren as (9 yıl önce)

BU arada nasıl olduysa derken?

birdost (9 yıl önce)

Haber uslubu çok kötü neymiş efendim sessiz sedasız satılıyormuş trt1 ana haber bültenine mi çıksın arkadaş. Bu konuda haber yapmanızda boş birşey ama illa ki yapacaksınız satılmasını ön plana çıkartın neymiş erbakan partinin parasını kendi üstüne almış sonra çocukları birbirlerine dava açmış resmen karalama projesi bu.Siz boş haber yapıp boş para alıyorsunuz sayın yazar

Yorum Yaz