Güncel

Merhum Erbakan Hoca, Beykoz’da anıldı

Merhum Erbakan Hoca, Beykoz’da anıldı
23.02.2018 00:01
| | |
9977

Foto galeri

SP Beykoz İlçe Teşkilatı, Milli Görüş Lideri Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 7. seneyi devriyesinde rahmetle ve dualarla yad etti.

Beykoz Belediyesi'nin, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, “Şubat ayındayız. Şubat ayı aynı zamanda şehitler ayı oldu. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında birçok şehidimiz var. Allah rahmet eylesin. Bu akşam davamızın lideri, hocamız ve merhum Başbakanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 7. Senesinde hayırla, rahmetle, sevgi ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’da burada yaptığı konuşmada, “Hocamızın her birimizin yüreğine koyduğu heyecanı yeniden hatırlamak için vesiledir. Böyle günlerde anılan zatların bizim cümlelerimize ihtiyaçları yoktur. Bazen o kişileri konuşmak ve o kişileri yaşama noktasında tekrar bir niyet yenilemek önemlidir. Erbakan Hocamızla ilgili biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Mevlam mekanını âli eylesin. Onun güttüğü hak davayı sonraki nesillere onun heyecanıyla, o bayrağı bir başka nesle bırakmayı her birimize nasip etsin” diye konuştu.

Kurdaş şöyle devam etti:

Öyle bir şahsiyet ki bir kişi düşünün bir filozof, bir başkasını düşünün devlet adamı, bir başka şahsiyet mutasavvuf, bir diğeri sanayici, bir diğeri hoca, bir diğeri alim ve bilim adamı, bir başka kişi düşünün ki iyi bir mücahit. Aslında böyle kişileri tek tek anlatmak bile bazen kitaplar alabilir. Siz bütün bunların bir başka kişide buluştuğunu düşünün. O kişiyi anlatmanın ve anlamanın da ne kadar zor olduğunu varın siz tahmin edin. Bazen ansiklopedilerin yetmeyeceği ömürler vardır. İşte Erbakan Hocamızın ömrü böyle bir ömürdü.”

-“Bu süre 60 saniye kadardı”

Prof. Erbakan ile tanışma hikayesinin Milli Gazetenin ilk kurulduğu döneme dayandığına işaret eden Kurdaş, “Ben Milli Gazeteye yeni başlamıştım. Fotoğraf makinesi elime almamıştım. Arkadaşlar beni daha önce uyardılar. Erbakan hocanın fotoğrafını çekeceksen eğer flaşın patlamazsa şaka yollu sen galiba Milli gazetedensin diye dalga geçermiş. O zamanlar büyük flaşlar vardı. Ben de gidene kadar flaş dolsun patlasın diye. İçimden besmele çektim. Deklanşöre bastım, patladı. Erbakan Hocanın ikinci kareyi istediğini söylemediler. Bu süre 60 saniye kadardı. Tabii beklerken ayar yapar gibi beklerken, hocamız ikinci kez çek deyince flaş yanmadan çekince sen galiba Milli Gazetedensin dedi. İlk tanışmamız böyle oldu” ifadelerini kullandı.

Erbakan Hocayı 20 yıl boyunca takip ettiğini dile getiren Kurdaş, seçim döneminde günde 5 miting yaptığını ve 15 gün boyunca kampanyanın bu şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Kurdaş’ın konuşmasının ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın geçmiş yıllardaki görüntülerinden oluşan anma videosu izletildi.

Okunan şiirlerin ardından program sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Prof Dr. Necmettin Erbakan, Anma, Saadet Partisi, Milli Gazete, Mustafa Kurdaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"