Siyaset

Meral Akşener, ‘Yerel basın en önemli görevi yapıyor’

Meral Akşener, ‘Yerel basın en önemli görevi yapıyor’
17.04.2018 15:10
| | |
5113

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel basın temcileri ile sabah kahvaltısı yaptı. Kahvaltıya Beykoz’dan da basın mensupları katıldı.

Türk siyasetinin yeni partilerinden olan İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul’da yerel basın mensupları ile bir toplantı yaptı. İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in daveti üzerine Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Özgün Haber’den Sedat Dalar ve Beykoz Olay Gazetesi’nden Eda Seskır’da toplantıda hazır bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basın mensupları ile tek tek el sıkışarak, kısa kısa sohbetler yaparken, Beykoz basının oturduğu masaya da uğradı. Konuşmasında, yerel basının sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Akşener, siyasi mesajlar verdi.

“Sıkılmadık el dokunulmadık yürek bırakmayacağız”
 
İstanbul’un 39 ilçesinde çalışmalar yürüteceklerini üstüne basa basa ifade eden Akşener, “çalmadık kapı, sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmayacağız” dedi.

Akşener, konuşmasının devamında şunları ifade etti. “Siyasi bir kişi olarak ben yerel basının önemini en iyi bilenlerden birisiyim. Bugün burada ilk adımı sizlerle bir araya gelerek atmak istedik. Çeşitli zorluklara rağmen sizin yaptığınız bir görev var. Birçok zorluk yaşıyorsunuz ama buna rağmen bilgilendirme, vatandaşın haber alma hakkı açısından yıllardır en önemli görevi yapıyorsunuz. Bu nedenle bugün sorunlarınızı konuşmak üzere birlikteyiz. Siyaset alanı rekabetin zorunlu olduğu bir alandır. Siyasetteki rekabet ortadan kalktığı zaman en fazla seçmen zarar görür. Seçmeni ikna etmenin yolu kapısını çalmaktır ve dükkanının içine girmektir. İstanbul’un her yerinde olacağız ve ayak basmadığımız yer bırakmayacağız.”“Siyasilerin yerel basından öğreneceği çok şey var”  
 
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “ Biz siyasilerin siz yerel basından öğreneceği çok şey var. Şimdi siz konuşun ben sizi dinleyeyim diyerek sözü yerel basın temsilcilerine verdi. Yerel Basın temsilcileri İYİ Partinin iktidara gelmesiyle birlikte yerel basına nasıl yardımcı olacaklarını sordu. İYİ Parti iktidarında her şeyin farklı olacağını açıklayan Akşener, “Yerel basın bizim iktidarımızda hak ettiği değeri görecektir” dedi.

 “Yerel basının önemini iyi bilirim”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının ardından sırayla yerel gazete sahiplerinin sorularını yanıtladı. İktidara gelirse yerel basın için İYİ Parti’nin neler yapacağı konuşuldu.

'FETÖ' sorusuna yanıt verdi

Toplantıda Meral Akşener’e FETÖ sorusu soruldu. Akşener, "Siz malum yapı dediniz ben daha açık söyleyeyim, beni ve arkadaşlarımı başından itibaren FETÖ'cülükle suçladı. Kim suçladı? Troller suçladı. Siz Tayyip beyin ağzından duydunuz mu Meral Akşener FETÖ'cü diye? Yetkili bakanlarından duydunuz mu? Hayır duymadınız. Bunun anlamı şu. Eğer bu ülkeyi yönetiyorsanız ve biri için FETÖ'cü derseniz gereğini yapmak zorunda kalırsınız" dedi.

"Benim dokunulmazlığım yok" diyen Akşener, "Elinde bilgisi, belgesi, bu konuda delili olan varsa gidip savcılarla görüşmüyorsa onlar hem iftiracıdır, korkaktır, şerefsizdir" şeklinde konuştu.Meral Akşener , "Kiminin damadı kaçak, kiminin kızı kaçak, kiminin gelini kaçak, kiminin oğlu kaçak. Eski İçişleri bakanı olarak şunu belirtmek isterim; Devletin bir işleyişi vardır. O ciddiyet şudur isnat edilen suçu araştırır. İsnat eden, iftara eden her kimse gider konuşur, elindeki bilgileri, belgeleri verir ve gereği yapılır" şeklinde konuştu.

Akşener toplantı sonunda yerel basın temsilcileri ile toplu fotoğraf çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İYİ Parti, Meral Akşener, Yerel Basın, Kahvaltı, Akif Taşdemir, Kader Gür

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"