Makaleler

Meral Akşener olmak zor zanaat

12.07.2016 19:23
| | |
3311

Değerli dostlar! Bu ülkede kadın olmak zor zenaat vesselam…

Hele hele ataerkil, yani erkeklerin siyasi anlamda egemen olduğu ülkemizde, hakkını vererek meclis başkan vekilliği ve bakanlık yapmışsanız, bundan sonraki atacağınız her adımda dikkatli olmanız gerekir.

Dolayısıyla bu çerçevede geçtiğimiz son üç ayı değerlendirecek olursak;

Birilerinin sadece efendilerine yaranmak için bu ülkenin bir değerine, bir annesine topyekûn saldırdıklarına tanık oluyoruz. Bunları yapanlar da öyle sokakta ki sade vatandaşlar değil. Bunlar televizyonlara çıkıp kendini aydın(!) diye niteleyerek toplumun önde geleni sayılan kişilerdir.

Bu güruh neden Akşener’e karşı, gerçek dışı ve incitici ithamlarda bulundu. Bu kişiler Allah nedir, günah nedir, iftira nedir bilmezler mi?

Sadece ve sadece birilerine  yaranabilmek için bir kadına iftara etmekten çekinmeyen kişiler size sesleniyorum!

Sen de bir eli öpülesi annenin evladısın. Biri senin annene bu şekilde ithamda  bulunsa ne dersin? Peki, eşine, kızına yâda şahsınla ilgili gerçeği yansıtmayan bir şeyler söylense ne yapardın? 

Düşündün mü bunu hiç? Özellikle o sözleri söylerken ithamlarda bulunurken düşündün mü? Akşam yatağına yattığında vicdanınız rahat mı? Siz Meral Akşener'i tanıdınız mı hiç veya ne kadar tanıyorsunuz?

Hangi merhalelerden geçip buralara geldiğini biliyor musunuz? Kimlere boyun eğmediğini kimlere kafa tuttuğunu bilir misiniz?

Siz şimdiye kadar onun yaptıklarının yarısını yapabildiniz mi erkek olarak. Ama siz erkek olmayı, adam olmayı başka türlü anlıyorsunuz öyle değil mi?

28 Şubat’ta sizler nerdeydiniz. Herkesin vesayetçilerin eteklerini öpebilmek uğruna sıralara girdiği o günleri hatırlar mısınız? O zaman ne iş yapardınız neredeydiniz? O zamanın askeri vesayeti tarafından tehdit edilirken belki de siz evdeki perdeleri çekerek, döşek altına saklanmıştınız.

Lakin hakkında hukuk dışı,  mesnetsiz iddialarda bulunduğunuz Sayın Akşener o zaman da bu ülkenin bir değeri idi, şimdi de bir değeri, yarın da bir değeri olacaktır. Tarih onu yazacak, sizi değil. Zaman zaman Cumhurbaşkanımızın ağzından dökülüveren cümledir o; Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır. ‘Anladınız siz onu…’

Peki, Akşener neden bu iftiralara maruz kaldı biliyor musunuz?  Söyleyeyim.

Neymiş efendim Akşener fetö terör örgütüne yakın televizyon kanallarına sıklıkla çıkıyormuş. Çok basit ve şaka gibi değil mi?

Ya arkadaş bundan 2 yıl evvel o kanalları el üstünde gezdiren kimdi? O kanallara neredeyse her gün çıkan kimdi? O kanalları seyreden bu ülkenin vatandaşı değil mi? Sayın Akşener'in seçim öncesinde kendini ve partisini anlatmak için televizyona çıkmasından daha normal ne var. Dolayısıyla öküzün altında buzağı aramaya gerek varmı?

Beyler bu ülkede hukuk var. Eğer bu ülkenin altını oymaya çalışan kişi ya da kişiler varsa bu ülkenin yargısı gereğini yapacaktır kimse merak etmesin. Lakin kimse de kendini hâkim, savcı yerine koymasın. Eğer bu kanalların hukuken sıkıntısı varsa adalet sistemi gereğini yapacaktır.

İşin ilginci Akşener'e  iftirada bulunan bu kişiler normalde gerek inançları gereği gerekse yaptıkları meslek icabı kadına şiddeti en çok eleştiren kişiler.. İlginç değil mi? Bu iftirayı atanlara sorsanız hepsi aydın ve kadına şiddeti kınar öyle değil mi? 

Özgecan kızın katiline atar tutarlar. Kadın cinayetlerini eleştirirler. Kadına şiddete karşıdırlar.

Peki, sizin Sayın Akşener’ e  yaptığınız ne?

Eğitimsiz bir kişi kadını dövüyor ya da öldürüyor. Peki, sizin yaptığınızın onların yaptığından farkı ne? Bu da kadına şiddetin başka bir versiyonu değil mi? Psikolojik şiddet değil mi?

Hiç mi utanmıyorsunuz yüzünüz kızarmıyor. Bunları söylerken.

Ama bu sefer sert kayaya çarptınız karşınızda tırstıracağınız, korkutacağınız  bir kadın yok. Zira bu sadece cinsiyeti erkek olan sözde erkekler şimdilerde çark etmişler öyle demedim vb. gibi söylemlerde bulunuyorlarmış açıkçası  kıvırmaya başlamışlar  yani  oryantal yapıyor. Her halde bu günlerde dansözlüğe merak sardılar.

Eee karşısında tabiri caizse "erkek gibi bir kadın" görünce kıvırmak onlara  düştü. Şimdi kıvırıyorlar. Bizde izliyoruz.

ÖZDE DEĞİL SÖZDE ERKEKLERİ!

Anahtar Kelimeler: Meral Akşener

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"