Meral Akşener Beykoz esnafından dert dinledi

  • 0
  • 7381
Meral Akşener Beykoz esnafından dert dinledi

Paşabahçe Meydanında vatandaşlara seslenen İYİ Parti Genel Başkanı ve Milletvekili Akşener, Tokatköy'ü ziyaret etme sözü verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ataşehir ve Kadıköy gezilerinin ardından İstanbul programının sonunda Beykoz'da vatandaşlarla buluştu.

Esnafı ziyaret eden Akşener, Tokatköy Kentsel Dönüşüm bölgesiyle ilgili bilgi aldı. Paşabahçe Meydanında vatandaşlara seslendi.

"Dükkanları geziyorum şimdiye kadar hiçbir partiyi hiçbir partiyi yermedim, övmedim, propagandasını yapmadım" diyen Akşener, "Dükkan sahiplerinin talep ve isteklerini dinledim, Milletvekili arkadaşlarıma ilettim, onlarda mecliste dile getirdi” dedi.

Gerçek dertlere gerçek çözümler aradığını ileten Meral Akşener, dükkanlar içerisinde müşterilerin veli nimet olduğunu vatandaşların ise milletvekillerinin veli nimeti olduğunu söyledi.

KPSS'den 92 puan alıp atanamayan vatandaşların olduğunu ve 58 puan alıp ayısı dayısı ile atananların olduğunu dile getiren Akşener "Akşama ne pişireceğim diye düşünen ev kadını, senin çocukların işsiz gezer iken 5, 10, 15 maaş alan danışmanlar yan gelip yatarsa sen çırak çıkarsın. Halbuki asıl sensin, asil sensin.Vekil senin karşında resmi tazim olmak zorundadır" diye konuştu.

Mülakatların iktidarın iş bulma kurumuna dönüştüğü düşüncesini savunan Akşener, iktidar olmaları halinde mülakat sistemini kaldıracaklarını kaydetti.

Haram zıkkım olsun

"24 Milyar Lira sizin cebinizden alınıp haririn cebine kondu. Hariri kim? Erdoğan’ın aile dostu." diyen Akşener bu paralarla çocuklarımızın KYK kredilerinin ödenebileceğini söyledi.

Vatandaşın haram zıkkım olsun ifadelerine "elbette ki haram zıkkım olsun" diyen Meral Akşener, Beykoz'da Anka Park eleştirisi yaptı.

Park için 14 Milyar Liranın harcandığı parkta 2 çarpışan arabanın bile çarpışamadığını söyleyen Akşener, toplamda 38 Milyar Liranın vatandaşın cebinden alındığını ve bu paranın onlardan geri alınacağını söyledi.

Kira konusuna da değinen Akşener bin 500 liralık evlerin 6 bin lira olmasına da dem vurdu. 5 bin 500 lira parayla çalışan asgari ücretli vatandaşın, 3 bin 500 lira alan emekli vatandaşın bunları ödeyemeyeceğini söyledi.

Asgari ücretlerin güncellenmesi gerektiğini ve günün şartlarına uydurulması gerektiğini ekledi.

"6306 Sayılı yasa kaldırılsın"

Kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen 6306 sayılı yasanın kaldırılmasını talep eden Kanbur'a da Akşener, "Şu anda adamlar iş başında. Dolayısıyla bugün ancak durdurma konusunda çalışma yapılabilir" diye yanıt verdi.

Esnaf ziyaretlerine devam eden Akşener, bir börekçi dükkanı işletmecisinin sorunlarını dinledi. İşlerin nasıl gittiğini soran Akşener'e esnaf, zamları örnek vererek "İşler iyi değil. Bin 700 lira olan elektrik faturası bugün 17 bin 350 lira. Kiralar 3'e katlandı" dedi.

"Bu mesleği yapmaktan utanıyorum artık" diyen esnaf, bir insanın karnını doyurabilmesinin maliyetinin 100 lira olduğunu söyledi.

"İnşallah en kısa zamanda sizi başbakan olarak görürüz. Bu hesabı soracağınıza da eminiz" diyen esnafa Akşener de "Allah beni size karşı mahcup etmesin" diye yanıt verdi.

Haber Merkezi

İYİ Parti Beykoz mitinginde iki kadın birbirine girdi
Önceki İYİ Parti Beykoz mitinginde iki kadın birbirine girdi
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz