Yaşam

AK Parti Gençliği Beykoz'da Mekke'nin Fethi'ni kutladı

AK Parti Gençliği Beykoz'da Mekke'nin Fethi'ni kutladı
29.12.2016 17:59
| | |
5909

Foto galeri

Mekke'nin fethinin 1387. yıldönümü AK Parti Beykoz gençlik Kolları'nın düzenlediği bir programla kutlandı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen programın konukları Ömer Döngeloğlu ve Dursun Ali Erzincanlı oldu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programında ney ve semazen gösterisi sunuldu. Gösterilerin ardından İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler bir konuşma yaptı. Konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Güler, şu ifadelere yer verdi.

"Gelecek nesile Tayyip Erdoğan'ı anlatacağız"

"Fethi konuşmak bizim işimiz değil, bu işi çok daha iyi bilen o dönemi aynı bu dönem gibi benimseyen hocalarımız var. Bizler Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı dönemin insanlarıyız ve gelecek nesillere de biz onu anlatacağız. Çünkü onun derdi başka. Onun derdi İslam'ı yeniden Dünya'da hak ettiği yerlere getirmektir."

"Savaş ne demek bilmiyoruz!"

Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler'in ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek katılımcılara hitap etti. Çelikbilek, "Mekke'nin fethi İslam tarihinde dönüm noktalarından bir tanesi olmuştur. Bu kutlu gece de burada olan herkese çok teşekkür ediyorum. Böyle anma gecelerinin yapılması Mekke gibi mukaddes bir şehrin fethinin unutulmadığının gösterilmesi ve unutulmaması gerekiyor. Peygamber Efendimizin, o dönem bu fethi gerçekleştirmek için ne zorluklara katladığını tahmin bile edemeyiz. Savaşın nasıl zorlu bir şey olduğunu yaşamadığımız için bilemiyoruz. Güçlü iman olduğu müddetçe Müslümanların galip geleceğinden hiçbir zaman şüpheniz olmasın" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Şair Dursun Ali Erzincanlı sahne aldı. Mekke'nin fethini anma programına katılım gösteren misafirlere şiirler okuyan Erzincanlı, en son 15 Temmuz darbe girişiminin simge isimlerinden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir için yazdığı '30 Kuş' şiirini okudu.

Yaklaşık iki saat süren programda ise sahneye en son Ömer Döngeloğlu geldi. Döngeloğlu, günümüzde yaşanan olayları şu cümlelerle özetledi.

"Bu ülke neler gördü..."

Döngeloğlu, "Bakın Osmanlı İmparatorluğu zamanında nasıl II. Abdülhamid, dünyaya meydan okumuş ve dik duruşuyla zalimleri korkutmuşsa bugünün Abdülhamid'i de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu ülke neler gördü? Biraz tarih kitaplarını açtığınızda şaşırıp kalacaksınız. Bin yıllık medeniyetimiz öyle olaylara şahit oldu ki... Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethettiğinde korkudan titreyenler o öldükten sonra kutlama yaptılar. Bugün Recep Tayyip Erdoğan'a tuzak kurmaya kalkan ülkeler o gün Fatih Sultan Mehmet Han'ın ölümünü kutladılar" şeklinde konuştu.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan programın çıkışında katılımcılara kırmızı gül hediye edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Mekke, Fetih, Anma, Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Halisdemir, Ömer Döngeloğlu, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"