Kültür

Mehmet Uzun, Türkiye'yi Beykoz’da birleştirdi

Mehmet Uzun, Türkiye'yi Beykoz’da birleştirdi
26.06.2016 01:00
| | |
8423

Foto galeri

Beykoz Artvinliler Derneği, adına, sanına ve şanına yaraşır bir iftar sofrasında dostlarını ağırladı.

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayında kendi olanaklarıyla iftar sofrası kuran Beykoz Artvinliler Derneği, bu yıl sofrasında da hem siyasetin birçok noktasını birleştirdi hem de şanını devam ettirdi. Başkan Mehmet Uzun'un tek tek telefonla arayıp davet ettiği birbirinden kıymetli davetliler, önce yemek yedi sonra da özgürce düşüncelerini dile getirdi. Geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen Kongre'de yarışan Artvinliler Hizmet Vakfı'nın yeni Başkanı Dr. Mustafa Melek ve eski Başkan Hakan Bekar da iftara katıldı ve Mehmet Uzun'un davetiyle her ikisi de gecede söz aldı. Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Dr. Mustafa Melek, Hakan Bekar'ı överek, katkıları dolayısıyla teşekkür ederken, Hakan Bekar ise konuşmasında Dr. Mustafa Melek'in Artin Cerattepe'deki altın madenine karşı dik duruşunu taktir ettiğini ifade etti.

Gecede ayrıca Artvinli olup farklı ideolojilere sahip olan kişiler de tek tek söz alarak sahneye geldi ve düşündüklerini özgürce dile getirdi. Beykoz'un protokolünde yer alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur da yine mikrofona gelerek, Artvinlilerin beykoz'da özellikle halkoyunları konusunda verdiği katkılardan söz etti. Artvin'in sevilen genç seslerinden Aydoğan Topal ve Elin Can Vayiç de hem Karadeniz ezgileriyle Kavacık İntiba Restoranı'na gelen tüm müşterilere unutulmaz dakikalar yaşattı hem de hemşerilerini horon tepmeye zorladı. Beykoz'un sevilen seslerinden Erol Aydoğan ise bu özel davette kadim dostu Mehmet Uzun'u yalnız bırakmadı ve sevilen şarkılarını Artvinliler için seslendirdi.

'Artvinliler, Beykoz'da duruşuyla fark yaratıyor'

Mehmet Uzun'un Başkanı olduğu Beykoz Artvinliler Derneği'nin İftar Yemeğine, ilçenin sevilen polis memurlarından Selçuk Küçük de katıldı. Dost Beykoz'a özel yapmış olduğu açıklamada tayininin Diyarbakır'a çıktığını ifade eden Selçuk Küçük, Beykoz'dan ayrıldığı için üzüldüğünü ancak ülkeye yararlı işler yapmak için yeni bir başlangıç yapacağı için heyecanlı olduğunu dile getirdi. Beykoz Artvinliler Derneği'nin iftar sofrasına Beykoz Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel, Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun, İBB Mezarlıklar Müdürlüğü yetkilisi Mine Emirzade, Folklor Hocası Ersel Saltaş, Ataşehir Artvinliler Dernek Başkanı Tuncay Akın Orhan, Artvin08'in Sahibi Ramazan Balcıoğlu, Hasibe Özkan gibi isimler de oturdu.

Farklı görüş ve ideolojilere sahip olsalar da sözkonusu memleketleri olduğunda bir arada duran Artvinliler, tüm ülkede olduğu gibi Beykoz'da da fark yaratmaya devam ediyor. Büyük bir saygıyla birbirlerinin konuşmasını dinleyen ve hemen her konuşmacıya alkışlarla destek veren Artvinliler, bu duruşuyla diğer illere de örnek oluyor. Beykoz Kavacık İntiba Restoran'da da bir araya gelen Artvinliler, gerek kürsüde yaptığı konuşmalar, gerek yemek sonrası sohbetleri ve gerekse horonda omuz omuza gelmeleriyle hemşerilik bilincini ölçülü ama tutkuyla yaptığını adeta ispat ediyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Artvinliler Derneği, İftar, Kavacık, İntiba

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"