Mehmet Ali Yalçındağ Hakkında

  • Güncelleme: 05.10.2016 10:46
  • Okunma: 85617 kez
  • Yorum: 0
Mehmet Ali Yalçındağ’ın kariyerindeki önemli başarılarından biri de Yandex Türkiye’deki yöneticiliğidir.
Mehmet Ali Yalçındağ Hakkında

Ünlü iş adamı Mehmet Ali Yalçındağ; 20 Eylül 2011 tarihinde Türkiye’ye açılan ve Sovyetler sınırlarından ilk kez çıkan Rusya kökenli oluşum Yandex Türkiye’ye 2016 yılı Temmuz ayı itibariyle “Yönetim Kurulu Başkanı” olduğunu duyurmuştur.

Arama motoru, mail, haritalar, navigasyon gibi birçok alanda hizmet veren Yandex Türkiye’de stratejik gelişim yönetilmesinden ve Yandex marka algısının gelişimine katkıdan sorumlu olan Mehmet Ali Yalçındağ’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğunun duyurulduğu yazılı açıklamada Yandex Türkiye hakkında “Dünyanın önde gelen internet şirketlerinden birinin bir parçası olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Yandex.Türkiye ekibi, geçtiğimiz sene faaliyetlerine başladığından bu yana Türkiye’deki internet kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik çok kaliteli ürün ve hizmetler sunmayı başardı. Yandex’in Türkiye internet pazarına girmesiyle hareketlenen rekabet, özellikle kullanıcılar açısından çok faydalı oldu ve olmaya devam edecek.” demiştir.

Aynı yazılı açıklamada Yandex Kurucusu ve CEO’su Arkady Volozh ise Mehmet Ali Yalçındağ için şu sözleri söylemiştir: “Türk iş dünyasının tecrübeli ve başarılı isimlerinden, özellikle medya ve eğlence sektörünün gelişmesinde büyük katkıları bulunan Mehmet Ali Yalçındağ ile güçlerimizi birleştirmiş olmamızdan memnuniyet duyuyorum. Bu iş birliğinin, Yandex’in Türkiye pazarı konusundaki bilgisinin artmasında ve dolayısıyla Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünler sunmamız konusunda önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.”

Kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com/mehmetaliyalcindag/bultenler/mehmet-ali-yalcindag-kimdir

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz