Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı

  • 0
  • 18753
Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı
Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı
Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı
Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı
Medipol Üniversitesi İletişim Günleri Beykoz'da yapıldı

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesinin düzenlediği ‘İletişim Günleri’nde alanında tecrübeli isimler Beykoz'da öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından ilk kez organize edilen ‘İletişim Günleri’nde tecrübeli isimler öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Medipol Medya Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte panel, söyleşi ve atölye çalışmaları başta olmak üzere 9 farklı oturum gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinliğin açılış konuşmasını İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Büyükaslan yaptı.

Fakülte öğrencilerinin İletişim Günlerini iyi bir fırsat olarak değerlendirmeleri gerektiğini kaydeden Büyükaslan, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Büyükaslan, "Buraya gelen tecrübeli isimlerle bağlantınızı kesmeyin, bugün öğrencisiniz ama yarın birlikte aynı alanlarda yan yana çalışacaksınız. Bu yüzden iletişim ağınızı geliştirip çevrenizle iletişiminize önem göstermelisiniz." dedi.

Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Müge Demir Ayral’ın modere ettiği ‘Dijitalleşen Medya Oturumu’nda Habertürk Yazı İşleri Koordinatörü Kadir Kaymakçı ve GZT Dijital Yayın Yönetmeni Doğukan Gezer, gazeteciliğin dönüşüm sürecini, dijital medyanın işleyişini ve haberi tüketen kitlenin değişimini ele aldı.

Gezer, gündeme dair hazırladıkları haberlerde izleyicinin kafasında soru işareti kalmamasına özen gösterdiklerini söyledi.

Gezer, "Şu kişiyi örnek olalım da onun gibi çalışalım diyebileceğimiz bir kişi yok. Duayen gazeteciler var ama duayen dijital yayıncılar yok. Bu nedenle GZT’nin öncü olacağını düşünüyorum." dedi.

Habertürk Yazı İşleri Koordinatörü Kadir Kaymakçı da kağıt gazetelerin yok olup olmamasını yeni neslin belirleyeceğini söyledi.

Günümüzde habere ulaşmanın kolaylığı nedeniyle gazetecilerin imajının da değiştiğini kaydeden Kaymakçı şunları söyledi:

"Benim için gazeteciler ulaşılmaz insanlardı. Gençken Cağaloğlu’na gittiğimde büyülenirdim, gazetecilere hayranlık duyardım, onlarla tanışmayı isterdim. Bilgiyi o kişiden alıyordum çünkü, gazetede uzun uzun yazısı vardı. Şimdi ise telefona gelen bir bildirimle haberin başlığı okunuyor ve buna gündem takibi deniliyor."

TRT Cumhurbaşkanlığı Muhabiri ve İletişim Platformu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Artmaz da ‘Muhabirlik Oturumu’nda kendi deneyimlerini ve muhabirlikle ilgili bilinmesi gerekenleri öğrencilerle paylaştı.

Artmaz, "Röportajda bir kişi, yarım saat konuşabiliyor. Sizin ise o röportajı 45 saniyeye sığdırmanız gerekiyor. Bu sebeple haberi oluştururken en can alıcı noktaları seçebilmeniz çok önemli" dedi.

Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Erhan Sevenler de savaş bölgelerinde görüntülerin çok çirkin olduğunu ancak işlerinin bu çirkinliği insanlara gösterebilmek olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

Yaş 65, yolun yarısı
Önceki Yaş 65, yolun yarısı
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz