Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı

  • 1
  • 16081
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı
Meclis Üyelerine maaş bağlanacak mı

BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Beykoz'un tüm eski ve yeni Meclis Üyelerini bir araya getirdi.

Beykoz Belediyesi'nin eski ve yeni Meclis Üyeleri, İBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen yemekli toplantıda bir araya geldi. BEYMEZ Başkanı Adem Öztgürk'ün tek tek telefonla arayarak davet ettiği toplantıya ilgi oldukça fazla oldu. Toplantıda bir konuşma yapan BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, dernek içerisinde yeterince aktif olamadıklarını itiraf etti ve bu durumu nedenleriyle birlikte ele almak üzere tüm üyeleri, Ramazan ayından sonra gerçekleştirecekleri toplantıya çağırdı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise daha önceleri her toplantıda dile getirdiği "BEYMEZ, ilçenin Akil Adamlarının olduğu yer olsun! Tüm ilçedeki derneklerden daha yukarıda dursun!" sözlerini yineledi ve Adem Öztürk'e özeleştirisinden do0layı teşekkür etti. Başkan Çelikbilek ayrıca eski Meclis Üyeleri'nden Cemal Erbaş'ın 'Eski Meclis Üyelerine maaş bağlansın' önerisine yanıt verirken, "Bizim son Belediye Yasası ile ilgili bir teklifimiz vardı. Hazırlıyorlar... Ankara'da çıkacak... Teklifin bir maddesi de Belediye Meclis Üyelerine maaş verilmesiyle ilgiliydi. Salim Bey biliyor. Biz bunu AK Parti Grubu olarak hazırlayıp teslim ettik ancak orada okey verirler mi vermezler mi, onu bilememem..." dedi.

‘Yücel Çelikbilek ve Aydın Düzgün, aynı rengi tercih etti’

İBB Sosyal Tesisleri'nde yemekli toplantıda bir araya gelen Beykoz Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) üyeleri, eski günleri yâd etti. BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk'ün organizasyonuyla toplanan eski ve yeni Meclis Üyeleri'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Salim Öztürk, Belediye eski Başkanlarından Ali Zengin de eşlik etti. İsmet Konca'dan Rafet Şişmanoğlu'na... Birzat Mermer'den Aydın Habil'e, Özkan Ayduğan'a kadar eski ve yeni birçok Meclis Üyesi, yemekli toplantıda hasret giderdi. Toplantıya CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün'ün esprileri damga vurdu. Başkan Çelikbilek ile aynı kırmızı rengi tercih ettiklerini söyleyen Aydın Düzgün, Meclis'te hararetli tartışmalar yaptığı İbrahim Hocaoğlu gibi AK Partili isimlerle ise samimi pozlar verdi.

BEYMEZ Yönetim Kurulu Üyelerinin kapıda karşıladığı eski ve yeni Meclis Üyeleri, oldukça samimi pozlar verdi. Uzun zamandır birbirini görmeyen dostların kucaklaştığı toplantıda, yemeğin ardından konuşmalar gerçekleştirildi. İlk olarak kürsüye gelen BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Meclis Üyesi olarak yaşamboyu toplum hizmetinde olduklarına inandığını söyleyerek, şunları kaydetti:

Adem Öztürk: “Biz yeteri kadar başarılı olamadık”

"Seçimler bitti diye kimse kenara çekilmemeli... Birçok sivil toplum kuruluşu var. Hizmetlerimize burada devam edebiliriz diye düşünüyorum.

Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun... Bizim arkamızda duruyor... Bize her türlü imkanları sunmasına rağmen, biz derneğimizde yeteri kadar başarılı olamadık. Ben bunu bir Dernek Başkanı olarak ikrar ediyorum. Ancak sizlerden ricam, Ramazan ayının ardından ben yine sizleri tek tek arayayım, dernekte buluşalım. Neler yapmamız gerekirse, hep birlikte ortaklaşa karar verelim. Biz burada daha aktif olmak istiyoruz."

Adem Öztürk, konuşmasının ardından Yücel Çelikbilek'i kürsüye davet etti ancak Çelikbilek, konuşma sırasını eski Başkanlardan Ali Zengin'e bırakmak konusunda ısrar etti. Bunun üzerine sahneye gelen Ali Zengin ise kendi döneminde birlikte hizmet ettiği arkadaşlarından 13'ünü kaybettiğini vurgulayarak, üzüntülerini dile getirdi. Ali Zengin ayrıca hayatını kaybeden dostları için Allah'tan rahmet diledi.

Cemal Erbaş: “Meclis Üyelerine maaş bağlansın!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye çıkacakken, Meclis eski Üyelerinden Cemal Erbaş, ısrarla konuşacakları olduğunu söyledi. Kürsüye çıkan Erbaş, görev yapan Meclis Üyelerini, Ankara'daki Milletvekillerine benzetti ve onların da görevi bittikten sonra maaş almaları gerektiğini söyledi. Cemal Erbaş ayrıca, otoparkların eski Meclis Üyelerine ücretsiz olması ve Belediye Tesislerinden kendileri için indirim yapılması konularına da değindi.

Cemal Erbaş'ın ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise genel bir sunum gerçekleştirerek, Belediye çalışmalarının çok iyi gittiğini kaydetti. Özellikle dedikodularla ilgili Meclis Üyelerinin dikkatini çeken Yücel Çelikbilek, gerçekleri duymak için kendisini hiç davet etmemeleri dolayısıyla sitemlerini iletti. Başkan Çelikbilek ayrıca Cemal Erbaş'ın önerilerine de değinerek, şöyle dedi:

Yücel Çelikbilek: “Biz onun teklifini AK Parti Grubu olarak vermiştik”

"Hepinizin yüreği rahat olsun... Buradan giderken, yüreğiniz ferah ve mutlu gidin diye söylemeye çalışıyorum: Biz Beykoz'da her türlü düşünce ve görüşe açığız. Biraz önce Cemal Bey fikirlerini dile getirdiler. Gurur duydum. Bizim son Belediye Yasası ile ilgili bir teklifimiz vardı. Hazırlıyorlar... Ankara'da çıkacak... Teklifin bir maddesi de Belediye Meclis Üyelerine maaş verilmesiyle ilgiliydi. Salim Bey biliyor. Biz bunu AK Parti Grubu olarak hazırlayıp teslim ettik ancak orada okey verirler mi vermezler mi, onu bilememem..."

Haber Merkezi

Hazreti Muhammed'i muhabbetle andılar
Önceki Hazreti Muhammed'i muhabbetle andılar
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (1 Yorum)

Murat Turkoglu (8 yıl önce)

Cemal Erbas Efendi Bey, Bu anlamsiz ve isguzar teklifinin neden dogru olmadigini sana aciklamak istiyorum. Beykozda vergi veren olan ve de Ankarada ikamet eden sahsim sizin bos soylemlerinizin gereksiz olduguna ikna edecektir kolayca. Size ulasmamin en kestirme yolu bu platform. Hadi bakalim bu mesaji okuyun ve ulasin bana konusalim, bakalim ne kadar beceriklisiniz bana ulasmakta ve soylemlerinizi aciklamakta. Bos konusarak gecmez emeklilik zamanlari... [email protected] Murat Turkoglu

Yorum Yaz