Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 11/07/2019 Son günceleme: 11/07/2019 12:33
  • 8.751

Uzun zamandır hem yurt içi hem de yurt dışında gönüllü olarak katıldığımız yardım faaliyetlerimizi Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği adı altında resmi bir hüviyete dökeli tam iki yıl oldu.

Bu manada Beykoz'da kurulup halen de faaliyetlerine Beykoz merkezli devam eden, dünyanın değişik mazlum coğrafyalarında az ya da çok bir şeyler yapmaya çalışan bir sivil organizasyonu da ilçemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Yaklaşık 5 yıl önce Türkmen Dağı ile başlayan maceramız, bugün bir ayağı Moro'da, bir ayağı Afrika'da, bir ayağı Balkanlar’da, bir ayağı Türkmeneli'nde olan bir kardeşlik ağına dönüştü. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun yıllar önce "Bizim Ocak Dergisi’nde yayınlanan bir makalesinden esinlenerek ismini koyduğumuz, "Mazlumun Olduğu Her Yerde" sloganı ile de, dini, mezhebi, ırkı ne olursa olsun, elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince merhem olmaya çalıştığımız hareketimiz, bize inanan, güvenen, hayırlarını, yardımlarını itimat edip teslim eden gönül dostlarımız sayesinde günden güne büyüyerek yoluna devam ediyor.

Gaye İnsan Derneği'nin faaliyetleri yalnızca yurt dışında değil elbette. Bu memleketin çocuklarına da el uzatmayacak mısınız serzenişini zaman zaman duyduğumuz için değil, bu memleketin çocuklarına da dokunmamız gerektiğine, gitmediğimiz yerin bizim olamayacağına inandığımız için, eğitim yılı içinde aziz vatanın dört bir tarafından öğrencilerimize kışlık elbise ve kırtasiye yardımlarında da bulunduk. Bu yardımları gönderirken de çoğu zaman bizzat kendimiz gidip dağıtmaya, özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizdeki kardeşlerimizle hemhal olmaya, onların yanında olduğumuzu göstermeye gayret ettik.

Yine genç arkadaşlarımızla kurmuş olduğumuz daha emekleme çağında olan derneğimizin maddi imkânları nispetinde, üniversiteli kardeşlerimize eğitim yardımlarında bulunduk. Bu yardımları yaparken de ihtiyaç sahibi ve derslerinde başarılı olmaları kriterlerinin yanı sıra " Ahlak ve İdeal Sahibi" gençler olmalarına dikkat ettik. Genç bir dernek olarak, eğitimin ve gençlerin ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunun da farkında olduğumuzu göstermek istedik.

Bu çalışmaları yaparken menfaatsiz, beklentisiz, sadece bir insana yardım edebilmek gayesinin mutluluğunda birleşen birçok gönül eri ile de yoldaş olmanın mutluluğunu, hazzını yaşadık. Şükür ki bugün neredeyse bütün mazlum coğrafyalarda ulaşabileceğimiz, yardımları, bize verilen emanetleri güvenle yerine ulaştırabileceğimiz kardeşlerimiz var.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı bu günlerde yine mazlum coğrafyalarda çalışmalar yapacağız. Özellikle Beykoz'dan birçok hayırseverimizin kurbanlarını da çalışma yapacağımız; Afrika, Filipinler Moro, Makedonya Yörük Türkleri, Türkmen Dağı ve Hatay Yayladağı bölgelerinde ki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırma görevine talibiz.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nin "gayeinsander" Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarından, ayrıca 0 542 742 47 22 numaralı dernek telefonumuzdan bizlere ulaşıp, hem kurban, hem de diğer yardım faaliyetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Gayret bizden, tevfik Yüce Mevla'dan...

Selam ve dua ile...

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz