Mazlum Çoktin, bizi hesaba katmayanları şok edeceğiz

  • 0
  • 1775
Mazlum Çoktin, bizi hesaba katmayanları şok edeceğiz
Mazlum Çoktin, bizi hesaba katmayanları şok edeceğiz

İstanbul Süper Amatör Lig Klasman B Grubunda mücadele edecek olan Ortaçeşmespor'da ilk hafta maçı dört gözle bekleniyor...

Bordo-Beyazlı ekip Klasman müsabakaları öncesinde son hazırlık maçında Beykoz Stadında Essen Futbol Akademi Takımını konuk edecek.

Süper Amatör Lig Klasman Grubu takımları içinde en genç başkanların başında gelen Mazlum Çoktin yaptığı değerlendirmede, " Biz adeta küllerinden doğan bir kulüp gibiyiz...bu sezon gerçekten de üst üste şoklar yaşasak da hedefimizden şaşmadık ve adımızı Klasman Grubuna yazdıran ekiplerden biri olduk. Bunu birlik beraberlik ruhu ile yakaldık. Bilindiği üzere uzun yıllardır kullandığımız Sahamız Millet Bahçesi yapılmak üzere kullanımımızdan çıkmıştı. Hiçte kolay bir işe değil bu...antrenmanları akşam yapan bir takım olarak, bir gün sonraki çalışmamız acaba nerede olacak diye sorup duyduk. Allah'a şükür hepsinin üstesinden geldik. Bu andan sonra geri dönüş köprülerini de yaktık. Artık tamamen TFF Bölgesel Amatör Lige çıkma maçlarına kilitlenmiş durumdayız " diye konuştu.

Çok genç yaşta vefat eden kardeşi Boyner Cem Çoktin'in adını yaşatmak için bu sezonu ona adadık diye konuşan Başkan Çoktin, "Birlikte görev yaptığımız Ortaçeşmespor'u üst liglere çıkarma hayalimiz vardı. Maalesef o bu günleri göremedi, rahmetle anıyoruz. İşte onun emaneti olan bu formayı TFF Bal Ligine taşımakta kararlıyız. Takımımız bu süreci alnının akı ile tamamlayacak güce sahip " dedi.

Kendilerini futbol otoritesi olarak gören birtakım isimlerin Ortaçeşmespor'un grupta hiç şansı olmaz, hatta ilk maçlarından puan bile çıkaramazlar türündeki yorumlarının kendilerine de geldiğini anımsatan Başkan Mazlum Çoktin, "Hani bir tabir vardır, -Doğmamış çocuğa don biçilmez- diye durum aynen bu şekilde açıklanabilir. Daha hiçbir maçımız oynanmamış, sahaya çıkılmamış, bizim hiçbir şansımız olamaz türü bakış açılarını da kınıyoruz. Biz gereken cevabı sahada vereceğiz. Ha kazanmak da var kaybetmek de ama önyargı sahiplerine çok net mesajlar da vermek istiyoruz. Bu tür yorumlar takımımızı daha da kamçıladı. Yine ifade etmek isterim ki Grubumuzun en renkli, iz bırakan takımı olacağız ve adımızı ilk dörde yazdırıp TFF Bölgesel Amatör Lige çıkacağız " diye konuştu.

Spor Servisi

Beykoz’un Asenaları şampiyonluğa koşuyor
Önceki Beykoz’un Asenaları şampiyonluğa koşuyor
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler