Marmara’nın Beykozlu kızları 1. Lig’de

  • Güncelleme: 01.03.2015 14:15
  • Okunma: 5219 kez
  • Yorum: 0
Ve Marmara Üniversitesi Bayan Futbol Takımında 2 sezonluk hasret sona erdi ve Beykoz temsilcisi yeniden Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi’ne dönüş yaptı.
Marmara’nın Beykozlu kızları 1. Lig’de

3 sezon önce yaşadıkları talihsizlik ve o sezon düşme hattında bulunan takımların bir mucize eseri! Son maçlarını galip tamamlamaları ile Marmara Kızlarının ipi çekilmişti. Mavi-Beyazlı ekip yılmadı, pes etmedi, hak etmediğim yere gelemem dedi ve 2 sezonluk yorucu maratonun ardından hedefine ulaşıp bileğinin hakkı, kızlarının öz verisi ve başlarında bulunan Hocaları Nurper Özbar ile 1.lig kapısı ardında kadar açıldı.

2012-13 sezonunu grup lideri İzmit Çenesuyu Plajyoluspor’un ardından 2. sırada tamamlayan Marmara Üniversitesi Bayan Futbol takımı Ankara’da gerçekleşen 4’lü finale gelebilmek için Akdeniz Demirspor takımını eledi. Ardından Ankara’nın yolunu tutan mavi beyazlılar için akıldan geçen tek konu aynı grupta yer aldıkları İzmit Çenesuyu Plajyoluspor ile çekilecek kurada rakip olmamak idi.

Sonunda şansı dönen Beykoz temsilcisinin 4’lü finaldeki rakibi Gaziantep Temsilcisi Fıstıkspor oldu. Yenenin 1.Lige dönüşü kesinleşecekti. Güzel bir karşılaşmanın ardından alınan 2-1’lik galibiyetin ardından Beykoz’un cevizi, Antep’in fıstıklarını ezmeye çevirip 1. Lige merhaba dedi. Ardından final karşılaşması geldi. Ankara Gölbaşı Stadı çimlerine çıkan Marmara Kızları, bu sezon 2 kez yenildikleri rakipleri karşısına stres yaşamadan, ancak inanç dolu çıktı. Sonuçta sahadan 4-3’lük bir mağlubiyet ile ayrıldılar.

Marmara Üniversitesi sezonu 2. Lig Türkiye ikinciliği ile taçlandırırken hak ettiği kupasını  Türkiye Kadın Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Nur Mustafa Gülen’in elinden aldı. Kaptan Bürke Köksalan ve arkadaşları doyasıya kutladı başarılarını. Zor bir sezon geçirdiler, aralarından bazı yetenekli isimler başka takımlara transfer oldu, genç oyuncular takıma monte edildi ve beklenen başarı ince işlemeli dantel gibi olmasa da ince bilekli ayakların gücü ile geldi. Yıllardır Marmara Üniversitesi Bayan Futbol Takımının haberlerini yansıtan Dost Beykoz’a teşekkür ederek başladı mesajını vermeye Takımın Teknik Sorumlusu Nurper Özbar;

“Kimi zaman zor günler geçirdik, sıkıntılı anlar ve maçlar yaşadık, ancak hiçbir zaman ben ve futbolcu kardeşlerimiz, yeniden 1. Lige dönme inancımızdan asla vazgeçmedik. 1. Ligde kalıcı olmak istiyoruz. Beykoz ilçesinde Türk ekonomisine yön veren sayısız iş adamı ikamet etmekte bu sebeple gelecek sezon için sponsorluğa ihtiyacımız olacak. Çünkü büyük emekler ile bu başarı geldi ve biz bunun kalıcı olmasını arzu etmekteyiz. Bizler her zaman için Beykoz İlçesinin bir takımı olduğumuzu söyledik, dolayısı ile bu başarı Beykoz İlçesi adına da alınmış, kazanılmış bir başarıdır.”

Spor Servisi