Son Dakika

Marjinal kesimin Kazım Bozbay takıntısı

  • 3
  • 11019
Marjinal kesimin Kazım Bozbay takıntısı
Marjinal kesimin Kazım Bozbay takıntısı

Birgün Gazetesi’ne yayınlanan habere, marjinal kesim balıklama atladı…

İddiaya göre, 23 Nisan törenlerinde, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Ferda Turan Takmaz Ortaokulu öğrencilerinin etekleri kısa olduğu için programı iptal etmek istedi.

Bu iddia, Birgün, Sol ve Radikal gazetelerinde haber oldu… Bunun üzerine Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, bu tarz girişimlerde bulunan kesimlerin bilindiğini ve amaçlarının da belli olduğunu ifade etti.

İddiaların tamamen asılsız olduğunu söyleyen Bozbay, “23 Nisan Törenlerinde programına akışına göre öğrencilerimiz gösterilerini sergilemişlerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her hangi müdahale söz konusu değildir” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ni de hatırlatan Bozbay, belirli kesimlerin kendisine karşı başından beri bildik tavırlarını sürdürdüklerini söyledi.

Kılık ve kıyafet sınırlamaları

MADDE 4  (1) Öğrenciler;

a) Öğrenim gördükleri okulun arması ve rozeti dışında nişan, arma, sembol, rozet ve benzeri takılar takamaz,

b) İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve mevsim şartlarına uygun olmayan kıyafetler giyemez,

c) Yırtık veya delikli kıyafetler ile şeffaf kıyafetler giyemez,

ç) Vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek giyemez,

d) (Değişik: 27/09/2014 tarihli ve 29132 sayılı R.G.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

Haber Merkezi

İlim Yayma 1 Mayıs’ta Beykoz Kermesi’ni açıyor
Önceki İlim Yayma 1 Mayıs’ta Beykoz Kermesi’ni açıyor
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (3 Yorum)

ali yılmaz (8 yıl önce)

haber tamamen doğru, bozbay madem bir halt yiyorsunuz neden yiyorsunuz arkasında durmuyorsunuz savunacak gücünüz bile yok, gerçekler ortaya çıkınca bizim değil kaymakamın tasarrufu diye kıvıracaksınız, okuldaki tüm öğretmenler ve öğrenciler durumu biliyor.

Rasim Baskın (8 yıl önce)

Kazım hocam; işinin ehli, dini ve millî değerlere, bağlı hoşgörülü bir insandır. Beğenmeyebilirsiniz ama insanların gözünde itibarsızlaştırmak gibi bir yaklaşımı tasvip etmiyorum. Lütfen hoşgörülü ve saygılı olmaya dikkat edelim.

ALİ DEMİR (8 yıl önce)

Kazım Hocam .... it ürür kervan yürür...

Yorum Yaz