Marifet Derneği'nin binalarına yıkıma doğru

  • 0
  • 8565

Uzun süredir tartışmaları devam eden Çavuşbaşı'ndaki Marifet Derneği binaları ile ilgili Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Uzun süredir tartışmaları devam eden Çavuşbaşı'ndaki Marifet Derneği binaları ile ilgili Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Tartışmalar üzerine, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı; binaların İsmail Ağa Cemaati ile ilgisi bulunmadığı ve Marifet Derneği'ne ait binaların külliye olmadığı açıklamasını yapmıştı.  

Yeni durumla ilgili Marifet Derneği web sitesinde yayınlanan açıklamada, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından suç duyurusunda bulunulduğu ve noter kanalıyla gönderilen ihtarname ile de sözleşmenin fesih edildiği bildirildi.

Öte yandan Orman'a ait olan arazinin 10 gün içinde boşaltılması uyarısında bulunulduğu kaydedildi.

Marifet Derneği'nden yapılan açıklamada ise savcılığın yapmış olduğu davet üzerine ifade verdiklerini ve kira sözleşmesinin feshine ilişkin hukuki şartların oluşmadığı gerekçesiyle fesih bildirimini kabul etmeyecekleri belirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Savcılık soruşturması sonucu yada sözleşmenin feshi ile ilgili kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan mesire alanını tahliye etmeyeceğimizi, kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan devlet imkanlarının usulsüz kullanılarak idari yollar ile zorla tahliye işlemlerine kalkışılması halinde ülkemizin hukuk devleti olduğunu ve idarenizin de hukuka uygun davranış içinde bulunması gerektiğini hatırlatır bu olumsuz durumun oluşması halinde konunun öncelikle üst makamlara ve yargıya intikal ettirileceğini, hukuka uygun davranış içinde bulunmayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını, Mesire alanında yapılan yatırımlara bağlı olarak Maddi ve Manevi tazminat davaları dahil tüm yasal haklarımızı kullanacağımız ihtarnameye cevaben bildirilmiştir.

Yıkım kaynak ve zaman israfına yol açar.

Açıklamada, bir yıkım olması durumunda kaynak ve zaman israfına neden olacağı, diğer yandan hizmette aksamalara ve mağduriyetlere yol açacağı dile getirildi.

İLGİLİ HABERLER:

Beykoz'da ki Külliye'ye gayri resmi yıkım tehdidi

Beykoz'da ki Külliye'ye bilirkişi incelemesi

Beykoz'da yeni tartışma, İsmail Ağa Külliyesi

Beykoz’daki Külliye’de son durum

Beykoz’da külliye tartışması bitti…

Haber Merkezi

Çubuklu haftayı puansız kapattı
Önceki Çubuklu haftayı puansız kapattı
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz