Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı

  • 0
  • 11656
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı
Maraton’da Yazıcıoğlu unutulmadı

Bu yıl 33.düzenlenen Kıtalararası Avrasya Maratonu’nun “Halk Yürüyüşü” bölümünde Muhsin Yazıcıoğlu sevgisi yaşandı…

Tartışmalı bir helikopter kazası nedeni ile kaybettiğimiz BBP’nin Merhum Lideri Muhsin Yazıcıoğlu anısına yürüyüşte 5000 tişört dağıtıldı. Alperenler Eğitim-Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin öncülüğünde Altunizade’de dağıtılan Yazıcıoğlu’nun fotoğraf baskılı tişörtlerini giyenlere yürüyüşün her anında rastlamak mümkün oldu.

Beykoz Alperen Ocakları Eski Başkanları Melih Perçin, Murat Miniç, Hasan Gültekin, BBP Beykoz İlçe Belediye Başkan Adaylarından ve eski İlçe Başkanları’ndan Mustafa Bağcılar başta olmak üzere birçok Beykozlu Alperen hem merhum liderlerini andılar hem de onu unutmadıklarını da bir defa daha kanıtlamış oldular.

Dost Beykoz’dan Kıtalararası Avrasya Maratonu etkinliğine Spor Müdürü Talip Ercan, Yazar Kadrosundan Murat Miniç, Melik Perçin, Doç. Dr. Fuat Alarçin katılım sağladı. İstanbul’un dört bir yanından gelen Yazıcıoğlu Sevdalıları hem eski günleri andı, hem de yağışlı ve sert esen rüzgârlı havada etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Altunizade’deki Start noktasında bulunan Dost Beykoz Spor Müdürü etkinliğe katılan Beykozluları görme umudu ile Beykozspor atkı ve beresi ile gezinti yaparken, aradığı Beykozlular’dan ikisini tam da star çıkış noktasında en ön sırada buldu!

Ancak bu Beykozlular koşuya katılmak için değil görevli olarak resmi olarak o noktada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan Zabıta Memurları olan Ortaçeşmespor Takımının Kaptanı Ayhan ile Yalıköy-Zindeler Yurdu Sakinlerinden Celil idi. Yurdun dört bir yanından gelen çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Yerel Belediyelerin temsilcileri açtıkları pankartlarla tanıtım yapma düşüncelerini hayata geçirirken gözler Beykoz’daki STK’ları aradı.

Güzergah boyunca Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Elazığspor, Ünyespor gibi çeşitli takım taraftarları varken Beykozspor taraftarları, Boğazın Yargıçları adına Spor Müdürümüz Talip Ercan sarı-siyahlı atkı ve beresi katılıp birçok taraftar grupları ile sohbet imkanı buldu.

Çeçen bayraklı katılımcılar, horon tepenler, Damat oyunu oynayanlar, palyaçolar, Padişah kıyafetliler, Uluslar arası her zaman katılım sergileyen Japonlar, büyük bir grupla katılan Kahramanmaraş Afşinliler, Tema, Yeşilay temsilcileri, Mahalle Afet Gönüllüleri, birçok özel ve resmi Devlet Okulu’nun öğrencileri, Altı Nokta Körler Derneği gibi sayısız katılımcıların yanı sıra bu senenin en ilginç aktivitelerinden birisin bir grup gerçekleştirdi.

Gişeler noktasında yanlarında getirdikleri kitapları okumaya başlayan grup kitap okuma alışkanlığına dikkatleri çekmeyi hedeflemişti. Bu arada köprünün ana direkleri noktasındaki duvarlara gelenlerin isim, takım, il, ilçe çeşitli notlar yazmaları üzerine güvenlik görevlileri buraya gelip önlem aldı.

Spor Servisi

Gökhan Baladin: Bizi yalnız bırakmayın!
Önceki Gökhan Baladin: Bizi yalnız bırakmayın!
Mahir Taştan'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Sonraki Mahir Taştan'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz