Ekonomi

Mantı Keyfi Kavacık'ta açıldı

Mantı Keyfi Kavacık'ta açıldı
2015.01.15 00:00
| | |
15439

Mukadder ve Yakup Aksoy ailesinin Beykoz'da temelini attığı ve kısa sürede tüm ülkeye yayılan 'Mantı Keyfi' şimdi de Kavacık'ta açıldı.

Sarıyer'den Ataşehir'e... Profilo AVM’den Bahçeşehir'e kadar İstanbul'un dört bir yanında bulunan Mantı Keyfi dükkân zincirleri, Antalya, Zonguldak, Erzurum ve İzmir'in ardından mantının anavatanı Kayseri'de bile boy gösteriyor. Kavacık'ta bulunan Mantı Keyfi'ni işleten Ayten Durna, tüm Beykozluları Opet Benzinliğin yanındaki işletmesine beklerken, şöyle diyor:

"Mantının binbir çeşidini, içerisine sevgimizi de katarak yapıyoruz. İster vejetaryen, ister diyabetik olsun hemen her beğeniye uygun mantıları, sıcak ve soslu bir şekilde servis ediyoruz. Güler yüzlü personelimizle, hızlı bir şekilde paket servisi de gerçekleştiriyoruz".

'Siparişler, 693 07 93 numaralı telefondan verilebiliyor'

Mantı Keyfi'nin doyumsuz lezzeti, Beykoz ve İstanbul'un ardından tüm ülkeyi sarmaya devam ediyor. İstanbul'un dışına da taşan bu lezzetli mantı diyarının bir küçük işletmesi ise Kavacık'ta OPET Benzinliğin hemen yanında Beykozluları bekliyor. 0216 693 07 93 numaralı telefondan, hızlı ve güvenilir bir şekilde paket servisini teslim eden Mantı Keyfi Kavacık Şubesi, haşlanmış, kızarmış ve buharda pişen mantı çeşitleriyle müşterilerine zengin bir seçenek sunuyor. Rengârenk mantıların bir lezzet pınarına dönüştüğü mekânda, güler yüzlü personel ve estetik dekorasyon da içeriye girer girmez hemen dikkatleri çekiveriyor. Hayli zengin olan menüde ise mantı ve hamur işine dair şu ürünler tezgâhı süslüyor:

'Karadeniz'in güvenilir damak tadı: Hamsili Mantı'

Lahana Soslu Hamsili Mantı

Kıymalı Klasik Mantı

Ispanaklı Klasik Mantı

Kıymalı Kepekli Mantı

Ispanaklı Kepekli Mantı

Yeşil Mantı

Kıymalı Kızarmış Mantı

Ispanaklı Kızarmış Mantı

Karidesli Kızarmış Mantı

Pastırmalı Kızrmış Mantı

Dana Etli Buharlı Mantı

'Börek de iddialılar!'

Mantının yanı sıra börek ve hamur işinde de hayli iddialı olan Mantı Keyfi'nin tezgâhında şu çeşitler yer alıyor:

Sevgi Böreği (Kıymalı ve Peynirli çeşitleriyle)

Mini Çiğ Börek Tabağı

Gözleme

Sigara Böreği

Çiğ Börek

Paçanga Böreği

Tost Tabağı

'Kış ayında sıcacık ortam'

Ürünlerin hepsinin taze ve lezzetli olduğu Mantı Keyfi'nde aşçılar, kaynayan suların içerisinde yalnızca mantı tanelerini değil aynı zamanda sevgilerini de atıyor. Sıcacık sevgiyle pişen lezzetli mantılar, soğuk kış aylarında hem iç ısıtıyor hem de ‘damakların hafızalarında’ uzunca bir süre yer ediyor. İşletme sahibi Ayten Durna, müşterileriyle tek tek ilgileniyor ve ortamın samimi olması için çabalıyor. Mantı Keyfi'ne gelen genç müşterilerin 'Ayten Ablası' olan Ayten Durna, özellikle öğrencilerin dertlerini dinliyor, onlara öz ablaları gibi yol gösteriyor. Kısa sürede gençler arasında popüler olan Ayten Abla'nın işlettiği Mantı Keyfi, hem liseli hem üniversiteli gençlerin Beykoz Kavacık'ta en çok tercih ettiği yemek evlerinin başında geliyor.

Mantı Keyfi'nin Kavacık Şubesi, Çubuklu Mahallesi Vatan Caddesi Öztürk Sokak No: 29/A adresinde, OPET Benzinliğin hemen arkasında yer alıyor. Bir başka deyişle OPET'in arkasında kocaman yürekli bir mantı dükkânı dimdik ayakta duruyor ve lezzete dair anılar biriktirmeyi seven Beykozlularla 'mantılı sevgiyi' paylaşıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kavacık, Matıcı, Mantı Keyfi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"