Kültür

Manço, Beykoz'daki kabri başında anıldı

Manço, Beykoz'daki kabri başında anıldı
04.02.2018 17:47
| | |
5585

Anadolu rock müziğinin efsane ismi, şarkıcı, besteci ve söz yazarı Barış Manço, vefatının 19. yılında Beykoz'daki kabri başında anıldı.

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 19’uncu yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından kabri başında düzenlenen programla anıldı. Manço’nun Beykoz Kanlıca’daki mezarı başında düzenlenen törene, eski eşi Lale Manço Ahıskalı, oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Manço, babası Muhittin Kocataş, kız kardeşi İnci Manço İlbay ve çok sayıda seveni katıldı.

Barış Manço adlı şehir hatları vapuru ile Kanlıca’ya gelen ziyaretçiler ünlü sanatçının mezarına ulaştı. Manço’nun mezarı başında dualar okundu.

"Sadece bugün yad etmiyoruz"

Lale Manço Ahıskalı, “Barış Manço severlerle beraberdik. Sadece bugün yad etmiyoruz. Her zaman her yerde hayatımızda müziğiyle, düşüncüleriyle, fikirleriyle ile var. Burada hep beraber olmanın ayrı bir özelliği var. Onlar artık bizim aileden kabul ediyoruz. Vapur etkinliğinin 15’incisi 15 senedir bu vapurda olanlar olduğuna eminim. Gerçekten başında beri bizimle olanlar var. Bu ailenin her ferdine çok teşekkür ediyorum” dedi.Batıkan Manço, "Daha bir vapur etkinliği gerçekleştirmeden bütün Barış Manço sevenler bizlere soruyorlar. Yani bunu görüyoruz ki geleneksel hale getirmişiz, insanlar bunu unutmuyor. Bu günü ben özellikle Barış Manço ölümsüzlük günü olarak adlandırıyorum" şeklinde konuştu.

Gittikçe artan bir aileleri olduğunu söyleyen Doğukan Manço, “Zannedersem bu sene en güzel organizasyonlardan bir tanesi gerçekleşti. Gittikçe de oturuyor. Şehir Hatları’na ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Dileriz bu bir ömür sürer. Ailece bizim en büyük dileğimiz önümüzdeki sene 2019 yılı Barış Manço ve Barış yılı olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Barış Manço, Anma, Lale Manço, Doğukan Manço, Batıkan Manço

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"