Mahmut Duruk'tan 'Cam Kenarı' açıklaması

  • 0
  • 8983

Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Atom Duruk, Erdal Öztürk’ün Dost Beykoz’daki köşesinde yazdığı son yazıda, kendisini küçük düşürücüsü ifadeler kullandığı gerekçesiyle bir açıklama yaptı.

Mahmut Duruk, Öztürk'ün, "Cam Kenarı" başlıklı yazısında yer alan  Beykoz Konakları, CHP ilçesi ile neler görüştü? Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Atom Duruk 15 yıldır uğramadığı CHP Beykoz İlçesi'ne gelip İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'la neler konuştu? Daha sonra Hızır Yılmaz ve Gülay Demirel; Mahmut Atom Duruk'la neler konuştular? CHP ilçesine resmi ve gayriresmi bağışlar yapıldı mı?şeklindeki ifadelerin, hiçbir belge ve delile dayanmaksızın, sadece söylenti olduğunu kaydetti.

Noter kanalıyla Dost Beykoz’a ihtar edilen açıklama da, Erdal Öztürk'ün ifadelerinin, Mahmut Atom Duruk'un 'kişisel haklarına saldırı' niteliği taşıdığı ve yine yazının kamuoyu önünde Mahmut Atom Duruk'u yıpratıcı ve saygınlığını zedeleyici beyanlardan ibaret olduğu ifade edildi.

Açıklama da şu cümlelere yer verildi:

Dost Beykoz Gazetesi'nin Eylül sayısının 17. Sayfasında ve 04.09.2014 Tarihli internet sayfanızda Erdal Öztürk tarafından kaleme alınan "Cam Kenarı" Başlıklı yazının 4. Paragrafında "... Beykoz Konakları, CHP ilçesi ile neler görüştü? Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Atom Duruk 15 yıldır uğramadığı CHP Beykoz İlçesi'ne gelip İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'la neler konuştu? Daha sonra Hızır Yılmaz ve Gülay Demirel; Mahmut Atom Duruk'la neler konuştular? CHP ilçesine resmi ve gayriresmi bağışlar yapıldı mı? Yapıldıysa nasıl yapıldı? Ve parti üyesi bile olmayan Gülay Demirel nasıl belediye meclis üyesi oldu? Gazeteci olarak kamuoyunu bilgilendirmek görevimizse biz de bunu yapacağız. Demek ki ulusal basında çıktığı gibi Beykoz Konakları CHP Genel Merkezi'ne olduğu gibi CHP Beykoz ilçesine de el atmış" şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Beykoz Konakları Vakfı Başkanı olan Müvekkil Mahmut Atom DURUK'un yazıda iddia edildiği üzere CHP ilçe Başkanlığına giderek Bahadır Yavuz, Hızır Yılmaz, Gülay Demirel ya da herhangi bir şahıs ile yaptığı bir görüşme olmadığı gibi, siyasi faaliyetlere "el atma" şeklinde bir yaklaşımı da söz konusu değildir. Buna rağmen yayında yer alan ve kasıtlı olarak kamuoyunu yanıltıcı yorumlar içeren bu iddialar, hiçbir belge ve delile dayanmaksızın, sadece söylenti üzerine, gerçekte var olmayan bir durumu üstelik gizli bir süreç yürütülüyormuş intibası uyandırma çabasından ibarettir. Bu itibarla Yazar Erdal Öztürk'ün bu ifadeleri, müvekkilin kişisel haklarına saldırıda bulunan, kamuoyu önünde yıpratıcı ve saygınlığını zedeleyen beyanlardan ibarettir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla

Mahmut Atom DURUK

İpek Kıraç artık 'öteki' olmayacak...
Önceki İpek Kıraç artık 'öteki' olmayacak...
Beykoz'un kızları 1. lige yükseldi
Sonraki Beykoz'un kızları 1. lige yükseldi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz