Röportajlar

Mahir Taştan: 'Beykoz'da temiz bir sayfa açıyoruz'

Mahir Taştan: 'Beykoz'da temiz bir sayfa açıyoruz'
07.12.2015 21:16
| | |
10177

Video galeri

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın 35. Kongresi'nden zaferle çıkan Mahir Taştan, ilk kez Dost Beykoz'a konuştu.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın 35. Kongresi'nden zaferle çıkan Mahir Taştan, ilk kez Dost Beykoz'a konuştu.

Beykoz'da aldığı 50 bini aşkın oyla AK Parti'nin ardından ikinci sırada bulunan ve Beykoz Belediye Meclisi'nde 'anamuhalefet' görevini yürüten CHP'de İlçe Başkanı seçilen Mahir Taştan, önce ve sadece Dost Beykoz'a konuştu. Kavacık'ta bulunan ofisinde Dost Beykoz’u konuk eden Mahir Taştan, çok önemli açıklamalar yaptı.

Seçimde kendisine zaferi getiren en önemli unsurun 'Beykozlu gençlerin kendisine olan inancı' olduğunu söyleyen Mahir Taştan, henüz mazbatasını bile almadan projelerini anlattı. CHP Beykoz'da 'yeni' ve 'temiz' bir sayfa açtıklarını belirten Mahir Taştan, "Artık Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçesi'nde yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir sayfa, temiz bir sayfa açılıyor. Eskide yaşanılan hiçbir şeyin artık konuşulmayacağı; eskide olanın eskide kalacağı bir dönem başlıyor" şeklinde konuştu.

İşte Dost Beykoz'un gerçekleştirdiği çok önemli röportaj ve CHP Beykoz İlçe Başkanı'nın içtenlikle verdiği o yanıtları:

  • Bir seçim kazandınız ama sanki bu seçimi Gençlik kazandı gibi görünüyor... Bununla ilgili bir şeyler söylemek ister misiniz?

"Evet, Beykoz gençliği kazandı... Bizim bir idealimiz vardı. Biz bu ışığı yakmak istedik. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nin yıllardır süren politikasında genç arkadaşlarımız nereye aday olsa, 'Hele bir durun, bekleyin. Biz sizi yetiştirelim, sonra Aday olun' politikası yürütülüyordu. Bizler inandık ve birbirimize güvendik... Sonra bu mücadeleyi başlattık. Bu mücadele aslında siyaseten bir parti içi mücadele gibi olsa da önümüzdeki süreçte daha aktif ve verimli olacağını düşünüyorum."

  • Yani ilçeden ile ve ilden de Türkiye geneline mi yayılacak?

"Tabi... Komple yayılacağınız düşünüyoruz. Bu bir ışıktı; Beykoz ilçesi ve Beykoz gençliği bu ışığı yaktı. Sıra diğer ilçelere ve Genel Merkeze geldi... Bu gençleşmenin, bu genç kadroların yerini almasını; taze beyinlerin taze fikirleri üretmesini amaçlıyoruz."

  • Daha önce de yine Karya Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre'de Aday olmuştunuz ancak Adaylığınızı daha sonra geri çekmiştiniz. Seçildiğinizde ise yine Aday oldunuz ve bu süreçte de gözlemledikleriniz oldu. Mahir Taştan bu süreçte neler yaşadı? Kırgınlıklarınız oldu mu, yoksa İlçe Başkanı olduktan sonra bunları bir kenara mı bıraktınız?

"Ben dün salonda yaptığım konuşmada da vurguladım: Artık Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçesi'nde yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir sayfa, temiz bir sayfa açılıyor. Eskide yaşanılan hiçbir şeyin artık konuşulmayacağı; eskide olanın eskide kalacağı bir dönem başlıyor. Çünkü eskide biz doğruyu da yaptık, yanlışı da yaptık. Birbirimizi de kırdık, birbirimizi de üzdük... Artık Cumhuriyet Halk Partisi, iç çatışmalardan uzak bir parti olmalı... Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara yönelmesi gereken bir parti olması gerekiyor. Biz burada bunun için mücadele edeceğiz ve bunun için elimizden geleni yapacağız."

  • Seçim sürecinde dağıttınız kitapçıklar vardı. Biz bunu dün akşam yaptığımız haberde de kullandık. İçerisinde çok iyi bilgiler vardı: Hem mevcut durumu gösteren, hem de yol haritasını belli eden... Bu ilk kez denenen bir şeydi. Bu fikir kimden çıktı?

"Bu fikir, bizim yaptığımız toplantılarda genç arkadaşlarımızdan çıktı. Tabi ki bu konuda bize telkinde bulunan Eski İlçe Başkanlarımız da oldu. Bize destek verdiler. Arkadaşlarımızla birlikte geniş kapsamlı bir çalışma yürüttük. Bu öyle kolay hazırlanmadı... Yaklaşık 25 arkadaşımızın yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıktı."

  • Seçimden önce Kongre Salonu'nda bu kitapla ilgili size geri dönüşler oldu mu?

"Bizim aslında seçim günü için hazırladığımız sürpriz bu kitapçıktı. Bu kitapçığın içerisinde neler vardı? Bu kitapçığın içerisinde Beykoz'un temel sorunlarından birisi olan imar sorunu ve çözüm önerileri var. Bu kitapçığın içerisinde bağımlılık sorunu, uyuşturucu sorunu var ve çözüm önerileri var. Ama bu önerilerle birlikte, bu demek değil ki, tüm sorunları çözebileceğiz... Bu kitapçığın en önemli özelliği, arka sayfasında olan 'öneri' bölümüdür. Şimdi bütün örgütümüz bu kitapçıkları alacak ve arka sayfasında bulunan öneri formunu doldurarak, mutlaka ve mutlaka bize geri dönüşü sağlanacaktır."

  • Son olarak şunu sormak istiyoruz: Artık Mahir Taştan CHP Beykoz İlçe Başkanı... Bundan sonraki süreçte neyi hedefliyorsunuz? İlk yapacaklarınız neler olacak? Örnek olarak söylüyorum: Mesela CHP'nin çok fazla sokakta yer almadığıyla ilgili eleştiriler oluyordu. Bu konuda çalışmalar yapacak mısınız?

"Biz zaten neyi hedeflediğimizi kitapçıkta yazdık. Neden yazdık? Artık iş, bir kişinin İlçe Başkanı olarak görülmesi değil... Toplamda 16 Yönetim Kurulu arkadaşım var: Bu 16 arkadaşımın tamamı yetkilidir ve oluşturacağımız Mahalle Temsilcilikleri olacak. Mahalle temsilcisini de bir İlçe Başkanı gibi çalıştırmayı hedefliyoruz. Yani benim 16 arkadaşım da İlçe Başkanıdır; bu 16 arkadaşım için de söz yetkisi ve karar yetkisi oluşturulacaktır. Artık geriye doğru değil, ileriye doğru bakacağız. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nin sadece ve sadece projelerle gündeme gelen bir parti olmasını hedefliyoruz"

  • CHP'de çok seslilik sözkonusu ve siz ise birleştirmek için yola çıktınız. Rakibiniz 3 Adaya, seçimi kazandıktan sonra da söz hakkı verdiniz. Hem bu çok sesliliği ortadan kaldırmamak ancak hem de öte yandan bir zarar gelmesin diye Mahir Taştan olarak bir tedbir alacak mısınız?

"Şimdi bunları Yönetim Kurulumuz ile oturup değerlendireceğiz. Şu anda oturup Yönetim Kurulumuzla değerlendirmemizi yapmadık. Bundan sonra Beykoz'da bir kişinin dediği değil; Yönetim Kurulu'ndan çıkacak kararlar uygulanacak. Yoksa benim kişisel olarak düşüncemin çok fazla bir önemi yok."

Dost Beykoz / Özel Röportaj

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Mahir Taştan İlçe Başkanı, Röportaj

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"